ЕВО ГДЕ ЋЕ СРБИЈА ЈУРИТИ ВИЗУ ЗА ЕП: Познат домаћин последњег ФИБА "балона" у квалификацијама

Марко Паунић
Марко Паунић

04. 12. 2020. у 11:11

Кошаркашка репрезентација Србије јуриће пласман на Еуробаскет у ФИБА "балону" у Грузији током фебруара.

ЕВО ГДЕ ЋЕ СРБИЈА ЈУРИТИ ВИЗУ ЗА ЕП: Познат домаћин последњег ФИБА  балона у квалификацијама

ФОТО: КСС

Како незванично сазнаје "Моцартспорт", Грузија ће готово извесно добити прилику да организује други и последњи ФИБА "балон" у овим квалификацијама, што би заправо била нека врста генералне пробе за завршницу Европског првенства које ће се играти 2022. године. Ово ће бити потпуно логичан расплет с обзиром да је Грузија била кандидат за организацију мини-турнира и у новембру, али је ФИБА дала шансу Финској.

Све ће бити озваничено на састанку Борда Фибе у петак, када ће бити познати сви домаћини завршних утакмица за континентално такмичење. Поред домаћина Грузије, Немачке, Италије и Чешке, пласман у новембарском кругу квалификација оверили су бранилац злата из 2017. Словенија, те Хрватска, Босна и Херцеговина, Грчка, Израел, Шпанија и Украјина.

Србија је у ФИБА "балону" у Финској доживела пораз од Швајцарске и тријумфовала над Финском, а у последње две рунде одмериће снаге управо против Грузије и џелата из Еспоа.

Орлови ће 19. фебруара играти против Грузије, а два дана касније ривал биће Швајцарска.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.

26. 02. 2026. у 07:00

АЛИ, ЈА САМ АМЕР!, НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ! Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!

"АЛИ, ЈА САМ АМЕР!", "НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ!" Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" - шокирале су и Американце.

27. 02. 2026. у 13:48

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.

26. 02. 2026. у 16:48

Коментари (1)

ОД КЊИЖЕВНЕ РЕЧИ ДО ПОЗОРИШНЕ СЦЕНЕ: Признања за Фондацију Mozzart