ЦРВЕНО-БЕЛО ЈЕ У МОДИ У МИЛАНУ: Звезда остварила другу везану евролигашку победу у гостима

18. 11. 2020. у 20:19 >> 22:43

КОШАРКАШИ Црвене звезде победили су Олимпију Милано са 87:79 и уписали четврти тријумф у Евролиги.

Када дођу у "град моде" црвено-бели не губе. Четврто гостовање и четврта победа у "Медиоланум форуму".

Од почетка меча су изабраници Саше Обрадовића желели да наметну свој ритам и дођу у прилику да упишу нови тријумф. На крају су успели то да ураде.

Успели су Београђани да зауставе шут за три поена домаћину (9/25). То је једно од најјачих оружја Етореа Месине.

Поноцо је Џордан Лојд био покретач свега у нападу, али имао је помоћ у Џонију О'Брајанту који је делује одиграо најбољу утакмицу од када је дошао у Звезду. Такође, Тејлор Рочести је испоручио девет поена, што и није баш био случај у неким претходним мечевима.

Одлука о победнику била је донета у финишу последње деонице када је Звезда агресивном одбраном зауставила напад Олимпије, и са четири везана погодђена слободна бацања Корија Волдена решила питање победника.

Најефикаснији у победничком тиму је био Џордан Лојд са 17 поена, пратио га је Кори Волден са 15. На другој страни најбољи је био Владимир Мицов са 13 поена, док су Зек Ледај и Серхио Родригез постигли по 11.

Црвено-бели сада имају учинак 4-5, а тим из Милана 3-3.

Олимпија Милано - Ц. зведа 79:87 (23:18, 21:30, 16:18, 19:21).

Дворана: "Медиоланум Форум". Без публике. Судије: Матеј Болтаузер (Словенија), Џозеф Бисан (Француска), Петри Мантила (Финска).

Олимпија: Пантер 10, Ледај 11, Мицов 13, Мораскини, Рол 10, Родригез 11, Тарзуски 6, Билига, Дилејни 8, Шилдс 6, Брукс 2, Хајнс 2.

Ц. звезда: Рочести 9, О'Брајант 11, Хол 7, Волден 15, Лојд 17, Давидовац 4, Лазић, Добрић, Симоновић 7, Јагодић-Куриџа 6, Кузмић 2, Тери 9.

КРАЈ УТАКМИЦЕ: Олимпија Милано - Ц. звезда 79:87

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Олимпија Милано - Ц. звезда 79:87

79:87 - Крај утакмице

77:83 - Две везане тројке за Олимпију. После Дилејнија погодио је и Рол.

74:83 - Није прошло много времена у нападу домаћих. Брзо је Дилејни превео лопту и подигао се у раној фази напада и погодио ван линије 6,75.

71:81 - Најчуднији кош на утакмици. Симоновић је шутирао испод коша, лопта јеизашла из обруча, али је Мицов дирао обруч и призната су два поена.

71:79 - Направио је домаћин серију 5:0, но прекунуо ју је Лојд тројком из велике даљине.

69:76 - Пантер је погодио тежак шут. Истицало је време за напад, али је биши играч Звезде из велике даљине био прецизан.

66:75 - Звезда држи сада све у својим рукама. Сјајно је Волден погодио после продора и то уз фаул, па ће имати додатно слободно бацање.

63:68 - Последњи период је почео тројком Родригез. Прве поене у овом делу меча за госте је постигао Волден, одличним "флоутером"-

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Олимпија Милано - Ц. звезда 60:66

60:66 - Невероватним кошем Лојда уз звук сирене је окончан трећи период. И то је био кош од таблу.

60:64 - Мицов игра у трансу у овим моментима, али Лојд је успео да погоди дугу двојку и тако и даље остави Звезду у предности од два поседа.

56:60 - Игра се кош за кош у последњих неколико напада. Ипак, после поена Мицова, Обрадобић је морао да позове тајм-аут.

49:58 - Звезда је отишла на плус девет после поена из продора О'Брајанта. Минут одмора је морао да позове Месина.

49:56 - Готово са истог места су погодили Хол и Мицов. За сада гости добро играју у трећем периоду.

47:54 - Серију је прекинуо Лидеј, али Звезда игра добро у нападу. Дугу двојку је погодио Јагодић-Куриџа.

44:52 - Звезда је друго полувреме почела серијом 4:0. Ако се рачуна прво полувреме она износи 14:1.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Олимпија Милано - Ц. звезда 44:48

44:48 - Одличан финиш друге четвртине за изабранике Саше Обрадовића. Овај период је тројком завршио Кори Волден.

43:43 - Најбоља утакмица Рочестија у Евролиги од доласка на Мали Калемегдан. Погодио је тројку леворуки плејмејкер и дошао је до седмог поена.

41:38 - Три везане тројке - две је постигла Олимпија (Пантер и Мицов), а ван линије 6,75 за црвено-беле је погодио Лојд. Одлично је потом из продора поентирао Симоновић, који се прив пут нашао на паркету.

35:33 - Након поена Мицова тајм-аут је затражио Саша Обрадовић. Звезда игра доста боље у другој четвртини.

29:31 - Минијатура Лојда. Сјајни Американац је раздвојио одбрану ривала, а онда погодио уз фаул.

29:28 - Везали су гости две тројке. Прву је погодио Хол, а онда је из десног корнера прецизан био Јагодић-Куриџа.

25:22 - Лојд је смањио разлику након што је реализовао два слободна бацања, то је био његов четврти поен.

25:20 - И једни и други су поенима почели другу четвртину. За Звезду је погодио Тери, а тим из Милана Владимир Мицов.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Олимпија Милано - Ц. звезда 23:18

23:18 - Боља игра тима Етореа Месине у финишу прве четвртине. То им је омогућило да са пет поена предности окончају овај период.

19:17 - Домаћи су направили серију 4:0, и све поене су постигли са линије пенала. Најпре је погодио Дилејни, а потом и Тарзуски.

15:17 - Рочести је ушао са клупе и у нападу игра добро. Везао је четири поена.

11:13 - Прве поене на овој уткамици постигао је О'Брајант. Најпре је био прецизан за два, а потом и за три.

9:8 - За сада ниједна екипа не успева да се одлепи. Добру енергију на почетку гостима доноси Тери.

7:6 - Прву тројку на утакмици постигао је домаћи тим. Урадио је то Родригез.

2:2 - Меч у "граду моде" је почео поенима Емануела Терија, али је на другој страни одговорио Серхио Родригез.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01