КАЛИНИЋ ОДЛИЧАН У ПОРАЗУ ВАЛЕНСИЈЕ: Жалгирис је казнена експедиција!

29. 10. 2020. у 22:19 >> 22:52

КАЛИНИЋ одличан у поразу Валенсије, ЦСКА "зацелио ране" после шокантног пораза од Звезде, Жалгирис је савладао Асвел 74:83. Фенербахче нашег Игора Кокошкова савладао је Макаби 65:75.

Кошаркаши ЦСКА из Москве победили су Валенсију у шестом колу Евролиге као домаћини са 84:75

Веома добру партију одиграо је Никола Калинић, који је са 15 поена био најбољи у редовима Валенсије, али се против расположених Вила Клајбурна и Мајка Џејмса није могло.

Клајбурн је имао 15, Џејмс 17 поена, Дарун Хилијард је имао 12, Јоанес Војтман 11, а Токо Шенгелија десет. Никола Милутинов је за 25 минута убацио само три уз осам скокова.

Литвански шампион продужио је тријумфални низ на евролигашким гостовањима, јер се у четвртак извукао из тешке ситуације и у Француској остварио четврту победу на страни у исто толико мечева.

Иако је домаћин играо без петорице играча, у првом делу је постигао 50 поена и имао двоцифрену предност (23:11, 23:13, па 39:26). Ипак, све се то догодило пре паузе, након које су гости изашли на терен много фокусиранији.

Жалгирис је "укротио" нападе домаћих, убедљиво решио у своју корист други меча и имао апсолутног лидера у одличном Маријусу Григонису, који је одиграо партију каријере у Евролиги и постигао 25 поена, уз шут из игре 8/14.

На челу са њим, Литванци су "везали" још једну победу у гостима, јер су претходно ван своје дворане редом побеђивали и Олимпијакос, Химки и Црвену звезду. На том таласу, екипа Мартина Шилера је и постала лидер табеле Евролиге.

Најефикаснији у Асвелу био је Кауди са 18, 17 поена убацио је Набхсе.

Григонис је у Жалгирису убацио 25, Лекавичијус 13, а Вокап 11 поена.

Изабраници Игора Кокошкова су у трећем дуелу савладали Макаби на гостовању у Израелу.

Лоше је турски тим отворио меч, након 10 минута било је 22:18, а на полувремену је "понос Израела" имао поен предности.

Пробудили су се играчи Фенера у другом полувремену, а понајвише захваљујући доброј игри у последњој деоници коју су добили 11:19 славили су пулени Игора Кокошкова.

У редовима домаћина 23 поена постигао је Скоти Вилбекин, Анте Жижић је убацио 11, поен мање додао је Крис Џонс.

Мухамед Али је код Турака био најефикаснији са 17, 13 је додао Нандо Де Коло, а 11 Џарел Еди.

Армани - Балба отказано

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17