ЖАЛГИРИС НАДИГРАО ЗВЕЗДУ: Црвено-бели платили данак лошем шуту за два!

А. Илић

13. 10. 2020. у 18:20

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Жалгириса 69:75 (19:19,14:20, 27:23, 9:13) у трећем колу Евролиге.

Добро је Црвена звезда отворилоа меч, на почетку прве деонице имали су предност 11:4, уследила је серија Жалгириса који се потпуно вратио у меч, да би до краја деонице било нерешено 19:19.

У другој четвртини знатно боља игра изабраника Мартина Шилера који су се разиграли, док Црвена звезда улази у празан ход, где је пет минута била без поена. За то време гости су имали предност 33:39.

Уследила је одлична трећа деоница Црвене звезде. Повели су домаћи 10:3 и потпуно се вратили у меч, да би до краја четвртине Жалгирис ипак успео да заигра ангажованије, иако је Звезда добила деоницу 27:23, гости су имали укупну предност 60:62.

У необичној последњој четвртини нисмо видели узбудљиву кошарку. Преко пет минута на семафору је стајало 62:69, док је Звеза у четвртој четвртини погодила само два поена за нешто више од седам минута.

Црвена звезда - Жалгирис 69:75 (19:19,14:20, 27:23, 9:13)

Дворана: Александар Николић

Судијска тројка: Ана Пантер, Карлос Кортес, Спирос Гконтас

Црвена звезда: Хол 9, Волден 9, Лојд 19, Давидовац 11, Лазић 2, Рит 2, Раданов, Добрић 3, Симоновић 2, Јагодић-Куриџа 2, Симанић, Кузмић 8.

Жалгирис: Вокап, Лекавичиус 16, Хејс 8, Јанкунас 4, Лукосиунас, Милакнис, Гебен 5, Рубит 8,Јокубаитис 9, Вастуриа 5, Григонис 8, Ловерњ 12.

КРАЈ МЕЧА

67:71 - Звезда у последнјих 30 секунди има заостатак од четири поена, промашио је Волден. Звезда не фаулира на време.

67:69 - Звезда хвата прикључак. Половичан Волден са пенала, после тога Жалгирис губи лопту, а Хол постиже лаке поене.

64:69 - Коначно неко постиже поене, био је то Лојд, амерички кошаркаш полаже за поене црвене звезде.

62:69 - нема поена ни на једној ни на другој страни- Жалгирис три минута у посту, док Звезда на кош чека поново пет минута...

60:69 - серија гостију 7:0, погодили су за два Јанкунас и Рубит, а за три је прецизан био Лекавичиус.

60:62 - Консолидовали су своје редове кошаркаши Жалгириса, тројкама су се одржавали у мечу, а поенима Рубита имају минималну предност пред последњу деоницу.

54:52 - Лекавичиус је погодио за три, гости се уздају само у шут са дистанце, а у домаћем саставу монструозно закуцавање Лојда. Американац је у наредном нападу погодио тројку, за свој 15. поен.

48:47 - Давидовац погађа свој 17. поен из готово немогуће ситуације. Са друге стране погодио је Ловерњ, а Волден је био прецизан уз додатно бацање.

44:45 - Поново изгубљена лопта гостију, након три и по минута Жалгирис је изашао из бонуса, а Давидовац је био половичан. Друга тројка Хејза у четвртини, за шести поен гостију у деоници.

43:42 - Лаки поени Волдена, Звезда серијом 10:3 поново у предности.

41:42 - Тројком Давидовца Звезда се вратила у потпуности у меч. Госте треба да брине трећи фаул Локапа. Потом је Давидовац погодио и за два уз неспортски фаул. Осам везаних поена за Дејана Давидовца.

35:42 - Хејз је упркос доброј одбрани погодио за три уз звук сирене, одговорио је са друге стране Давидовац са два лака поена.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 19:19, 14:20

33:38 - Звезда након пет минута долази до поена, али са линије за слободна бацања.

31:38 - Празан ход оба тима трајао је два минута. Црвена звезда има проблем у нападу, нису Обрадовићеви пулени пет минута постигли кош.

31:36 - Звездина зонска одбрана дала је превише простора Жалгирису, три пута су хватали лопту у нападу, из трећег покушаја Ловерњ је погодио уз фаул.

31:32 - Први проблем за Звезду. Трећи фаул Марка Јагодића-Куриџе.

29:32 - Улазе бело-зелени у ритам, лаким поенима Ловерња долазе до три поена предности, а то је Обрадовићу био сигнал за минут одмора.

29:30 - Уследио је период игре кош за кош, тројка Волдена, са друге стране погађа Вастурија за ново вођство гостију. Два напада у низу црвено-бели су потом направили фаул у нападу, те дозволили гостима да поново поведу.

22:19 - Идентично попут прве почела је и друга четвртина, тројком Лојда након лепо нацртане акције.

ПРВА ЧЕТВРТИНА 19:19

19:19 - Крај прве четвртине. Иако је Звезда боље отворила деоницу, успели су гости да се до краја у потпуности врате у меч. По пет поена постигли су Хол и Ленгстон, док је код гостију Лекавичијус постигао седам поена.

17:17 - Прво је Јанкунас украо лопту, дошли су гости до лаких поена, потом је Хол био успешан за три поена.

14:15 - Поенима са линије за слободна бацања Јанкунас доводи екипу Жалгириса у вођство.

14:11 - Тројком Огњена Добрића прекидају црвено-бели мини серију гостију.

11:9 -Разбудили су се гостујући кошаркаши, тројком Лекавичијуса пришли су на два поена заостатка, Обрадовић је затражио минут одмора. Треба истаћи да је у нападу пре Рит досудила фаул у нападу иако је Рит прописно стајао у пику.

7:2 - Одлична игра Звезде у одбрани, након три минута противнику су дозволили само два поена, са друге стране, лако црвено-бели излазе са агресивном орбаном Жалгириса.

5:0 - Тројка Лојда, потом лаки поени за Кузмића, Звезда је имала мини-серију.

0:0 - Први напад на мечу имала је Црвена звезда, Лазић га није реализовао.