ЂОРЂЕВИЋ ДОМИНИРА ЕВРОКУПОМ: Теодосић сјајном игром извојевао победу (ВИДЕО)

28. 10. 2020. у 09:02

КОШАРКАШИ Виртуса из Болоње победили су Антверпен Џајанце резултатом 95:76 у петом колу Еврокупа. Клуб Александра Ђорђевића има све победе у досадашњих пет кола Групе Ц, док белгијски представник нема ниједну.

Виртус је корак по корак повећавао своју предност на гостовању, а већ на полувремену се коначан исход могао претпоставити.

Иако је у једном тренутку прве деонице било +12 за госте, домаћин је успео да заостатак значајно смањи, али не задуго.

Већ на полувремену Виртус је водио са десет разлике, а на крају треће деонице било је +17 – довољно за изузетно мирну последњу четвртину.

Што се тиче српских играча, Милош Теодосић је имао 15 поена (6/10) и седам скокова, Стефан Марковић по два поена и скока, те пет асистенција, док се Стефан Николић није уписао ни у једној категорији.

Џош Адамс је био најбољи код победника са 24 поена, а пратили су га поменути Теодосић и Авуду Абас са по 15 поена.

На другој страни само седам играча је забележило минуте, а од њих најбољи су били Смит са 16 поена и десет асистенција и Фаје са 16 поена и десет скокова.

У другом мечу Групе Ц, после прве овосезонске победе у Еврокупу литвански Лијеткабелис је поражен на гостовању Андори са 76:66.

Тим Ненада Чанка је на претпоследњој позицији групе, испред Антверпена, а иза Андоре која сада има два тријумфа.

Велика борба је виђена у првом полувремену, па се на паузу отишло у егалу.

У трећој четвртини је Андора била боља, али се Лијеткабелис вратио и успео да четврту деоницу почне колико-толико резултатски неизвесно.

Ипак, уследила је огромна серија шпанског клуба од 13:0 чиме је питање победника било решено.

Најбољи код победника био је Перес са 16 поена, а једини преостали двоцифрени Сенглин са 13.

Код српског стручњака истакао се Вињалес са 23 поена. Нормантас је имао 12, а Марић 11 уз осам скокова.