ПАРТИЗАНУ ДРУГА ПОБЕДА У ЕВРОКУПУ: Црно-белима неизвесна завршница, умало од готовог вересија!

А. Илић

20. 10. 2020. у 18:10 >> 20:07

НАКОН Венеције пријао је црно-белима и Истанбул. Славио је Партизан против Бахчашехира као гост 76:82 (14:24, 22:14, 17:21, 20:21)

Crno-beli sada imaju skor od dve pobede i dva poraza, dok je turski predstavnik zabeležio četvrti neuspeh.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kodi Miler Mekintajer sa 22 poena i sedam asistencija, dok je Erik Mika dodao 19 koševa uz šest skokova.

U ekipi Bahčešehira najbolju rolu imao je Erik Grin sa 23 poena i šest uhvaćenih lopti

Izabranici Vlada Šćepanovića tokom druge četvrtine imali su dvocifrenu prednost, a višak od 12 poena lako su ispustili, dozvolivši rivalu seriju od 13:1, pa su na poluvreme otišli sa pola koša zaostatka.

Nastavak meča doneo je izjednačenu igru obe ekipe, turski tim je konstantno pretio crno-belima, koji su u finišu susreta uspeli da prelome meč u svoju korist.

Partizan naredni meč u Evrokupu igra protiv Burža 28. oktobra.

Партизан - Башахчехир 76:82 (14:24, 22:14, 17:21, 20:21)

Башахчехир: Џоунс 16, Јуцеорал, Акпинар 2, Оздемир 4, Онцел 4, Грин 23, Килицли, Јилмаз, Јилдизли 16, Акјазили, Олдриџ 5, Јилмаз Ер 6.

Партизан: Мика 19, Милер-Мекентајер 22, Загорац 3, Пејџ 6, Дангубић 8, Гордић 7, Јанковић, Ангола, Величковић 7, Јанковић Н. 2, Томас 6, Трифуновић 2

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА -  14:24, 22:14, 17:21, 20:21

74:78 - Погдио је Грин, а при преношењу лопте на половину противника направио је фаул у нападу Новица Велићковић, 40 секунди остало је до краја, а Партизан је закомпликовао своју судбину. Срећом по црно-веле Јулдизли прави контра фаул у нападу, те Партизан улази у завршницу са четири поена предности.

72:78 - Искупио се Американац у наредном нападу, погодио је након дугог напада тројку из тешке позиције.

72:75 - Изгледало је да ће Партизан ући у мирнију завршницу, али је уследила нова изгубљена лопта Милер-Мекентајера, те Оздемир долази до лаког закуцавања.

68:75 - Унео је Новица Величковић смиреност у напад гостију. Капитен црно-белих био је прецизан са дистанце, а такође успоставили су црно-бели и контролу у скоку.

65:70 - Јилмаз монструозним закуцавањем уноси живост у напад домаћина, са пет везаних поена одговорио је Коди Милер-Мекентајер

63:65 - Другом Тројком Дангубића Партизан улази у нападачки ритам, али одлични Грин не дозвољава црно-белима да се одлепе?

56:62 - Ерик Мика погађа једно слободно бацање, долази до свог седамнаестог поена. Пре тога прве поене уписао је и Трифуновић.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 14:24, 22:14, 17:21

56:59 - На крају треће четвртине упркос неколико јефтино изгубљених лопти Партизан води.

56:53 - Пејџ је поново поентирао, са друге стране одличан Грин, црно-бели потом у наредном нападу лако губе лопту, а Турци поново долазе до више него лаких поена из грешке црно-белих.

52:51 - Из напада за Маркуса Пејџа Американац долази до тројке, Партизан на минус један...

50:46 - Јилдизли, Џоунс и Грин прелазе границу од десет поена, са великом лакоћом пробија тројка рекет Партизана у претходних неколико напада.

46:41 - Није Партизан добро почео трећу четвртину. Милер-Мекентајер постигао је тројку, потом су два пута играчи домаћина дошли до лаких поена. У наредном нападу Милер-Мекентајер губи лопту, а Ерик Грин тројком доноси највећу предност турском тиму.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 14:24, 22:14

Џонс је најефикаснији са 16 поена, Ерик Грин се разиграо у финишу полувремена и уписао је 11 поена. На другој страни Мика је забележио 12, Томас 6, Милер Мекинтајер и Гордић по 5...

39:38 - Добио је домаћин 22:14 четвртину, Партизан није постигао кош четири минута, те ће гости на полувремену имати минималну предност.

35:36 - Јилмаз је унео свежину у игру домаћина,  који се тројком Џоунса преко Томаса спушта на поен заостатка.

30:36  - Техничка грешка за домаћина, искористио је бацање Пејџ. Изгубио је Гордић лопту, а са друге стране непрецизан је био Џоунс, а Владо Шћепановић тражио је минут одмора.

24-35 - Агресивнији су доста играчи домаћег тима, али се Партизан веома брзо привикао на пресинг по целом терену.

24-31 - Пробудили су се домаћи кошаркаши. Прецизан је био Грин за два уз поене са линије за слободна бацања. Потом је и Еркан поентирао, а Влада Шћепановић тражио је тајм-аут.

19:29 - Прецизан је био Гордић за три, надовезао се поенима Мика. Прва двоцифрена предност за црно-беле.

ПРВА ЧЕТВРТИНА  17:24

17:24 - Понајвише захваљујући одличном Џоунсу домаћин има резултатски прикључак, уписао је девет од 17 поена свог тима у првој деоници.

11:17 - До првих поена дошао је Новица Величковић, фантастичном финтом са баскета окренуо је противника и изборио се за простор за лагано полагање. Чини се да турски тим није превише заинтересован за одбрану, у више наврата остављали су шутере црно-белих.

9:15 - Поенима Мике и Дангубића Партизан долази до за сада највеће предности.

9:11 - Поново је у Партизану расположен Милер-Мекентајер, погодио је уз фаул,  а са линије за слободна бацања био је прецизан.

9:8 - Џамал Џоунс је одмах на почетку показао да ће бити велика главобоља за домаћу одбрану, нанизао је брзо пет поена.

3:2 - Прве поене на мечу постигао је Коди Милер-Мекентајер, а за домаћина у следећем нападу Џоунс погађа тројку.