СУБОТИЦА ДОЧЕКАЛА ШАМПИОНЕ! Славље навијача и кошаркаша Спартака након освојене КЛС
Градски трг у Суботици синоћ је био тесан да прими све оне који су се окупили на свечаном дочеку кошаркаша клуба "Спартак", који су освојили титулу првака Србије.
Фото: TANJUG/ALEKSANDRA ORLIĆ
После 70 година Србија је добила шампиона у кошарци ван Београда и пехар најбољих сада поносно чувају "плаво-бели" момци из Кошаркашког клуба "Спартак" из Суботице.
Под слоганом "Суботичка звона звоне, да поздраве шампионе" у центру града, на бини, засјао је победнички пехар.
"Могу рећи да је осећај невероватан. Желим свима да захвалим на прелепом дочеку данас. Такође, захвалио бих свима на подршци коју смо имали од публике током целе сезоне. Надам се да смо се овим пехаром одужили макар мало за то што сте учинили за нас", рекао је окупљенима капитен КК "Спартак", Данило Николић.
Фото: TANJUG/ALEKSANDRA ORLIĆ
Пред говор легендарног Владимира Јовановића, тренера КК "Спартак", из публике се чула нечија сугестија да обећа освајање ТИТУЛЕ и наредне године, на шта је он кратко одговорио са: "Може!".
"Желим да захвалим овим дивним момцима што су стварно ове године дали све од себе. Имао сам срећу што сам изабрао праве људе, а можда ме је Бог погледао па су они изабрали мене. Шампион земље кошарке је 'Спартак'", поручио је Јовановић.
Такође, Јовановић је захвалио публици и целокупном тиму "Спартака", као и председнику тог кошаркашког клуба Слободану Јарамазовићу.
"Тај човек је био иницијална клица. Убедио је чак и мене, који сам по природи ствари екстремни песимиста, да су чуда могућа", рекао је тренер освајача ТИТУЛЕ првака Србије у кошарци.
Многобројним присутнима обратио се и генерални секретар Кошаркашког савеза Србије, Предраг Каначки.
"Изузетна ми је част и задовољство да вас поздравим као шампионе Србије и надам се да то неће бити само овај случај, него да ћете и у перспективи доносити вашем граду још спортских успеха и много трофеја", поручио је Каначки.
Током прославе, бином су продефиловале и младе наде суботичке кошарке, различитих узрасних категорија, будући да у Суботици више од 600 девојчица и дечака има прилику да бесплатно тренира овај спот.
Затим су свој победнички трофеј подигли и суботички одбојкаши, који су ове године такође златним словима исписали странице спортске историје, поставши шампиони Купа Србије у одбојци.
Препоручујемо
БЕРНАРДНО СИЛВА ЈОШ НИЈЕ ДОНЕО ОДЛУКУ: Барселона је једна од опција, али...
07. 06. 2026. у 23:17
ХРВАТИ СЕ УМАЛО ОБРУКАЛИ! Ево ко је спречио сензацију у 90+3. минуту!
07. 06. 2026. у 23:02
СРБИЈА ПОСЛЕ ЕКСПА ДОБИЈА ВЕЛИКО ТАКМИЧЕЊЕ? Дејан Томашевић открио планове
07. 06. 2026. у 23:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДОШАО ЈЕ И ТАЈ ДАН: Саша Зверев осваја први гренд слем у каријери!
ВЕРУЈЕМО у немачког тенисера који ће од 15 часова имати прилику да на "Филип Шатријеу" против Флавија Коболија освоји свој први гренд слем у каријери.
07. 06. 2026. у 07:30
НИШТА ОД ЕВРОПЕ! Ево где ће Душан Влаховић наставити каријеру!
Растанак српског репрезентативца са Јувентусом не довооди се у питање.
07. 06. 2026. у 16:15
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)