САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Црвена звезда има буџет као шампион Европе, а ево шта је са Партизаном
Црвена звезда и Партизан налазе се у горњој половини листе клубова у Евролиги по буџету који се издваја на плате играча.
ФОТО: Н. Скендерија
Панатинаикос је на првом месту. Како наводи специјализовани кошаркашки портал "Basket News" , Зелени на плате играча троше приближно 27 милиона евра.
Одмах иза је други грчки представник Олимпијакос са око 22,5 милиона евра, а трећи је Хапоел Тел Авив са око 20.
Оно што овдашњу јавност највише занима јесте где су Црвена звезда и Партизан. Звезда је на деоби седмог и осмог места са Фенербахчеом са око 16,5 милиона евра трошка на плате, док је Партизан одмах испод на деоби деветог и десетог места са Барселоном – око 14,5 милиона евра.
Очекивано, најмање на плате даје Асвел – око пет милиона евра.
Важно је нагласити, а то наводе и аутори текста, да се бројке односе искључиво на буџете за плате играча после опорезивања и да не обухватају укупне оперативне трошкове клубова.
Препоручујемо
ТРИПЛ-ДАБЛ МАШИНА: Јокићевој доминацији нема краја, Нагетси изгледају сјајно пред почетак плеј-офа!
НА крилима сјајног Србина Нагетси су остварили девет везаних тријумфа, а вероватно ће и десети јер вечерас у "Бол арену" долази слабашни Мемфис.
08. 04. 2026. у 14:00
АМЕРИ У НЕВЕРИЦИ: Навијачи Лејкерса траже да бивша вереница Луке Дончића добије статуу испред дворане!
Лука Дончић је овог пролећа заиграо кошарку на нивоу коју је тешко зауставити. И, навијачи Лос Анђелес Лејкерса "знају" коме треба да се захвале на томе.
09. 04. 2026. у 13:11
САШИ ОТКРИВЕНО ТЕШКО ОБОЉЕЊЕ Доктор остао у чуду: "Ово нисам видео у задњих 20 година"
"ОД средње школе муку мучим с тим..."
10. 04. 2026. у 09:52
Коментари (0)