"ЏАБАРИ ПАРКЕР ЈЕ ИМАО ИНДЕКС -14, ПИШИТЕ МАЛО О ЊЕМУ"! Због ове изјаве бруји цела Србија
Тренер ФМП-а Саша Никитовић рекао је да је његов тим дао све што је могао у поразу од Партизана, као и да у судару са евролигашким нивоом игре није имао шансу против фаворита.
ФОТО: ФМП/Никола Цимбуровић
- Одговорили смо колико смо могли. Од самог старта нас је Партизан врло озбиљно схватио и то је показао својим приступом одбрани у трећој и четвртој четвртини, када је показао евролигашку чврстину. Није то била туча, али је контакт игра на нивоу који је изнад нашег. На то нисмо могли да одговоримо.
Рекао је Никитовић да у тој фази меча његов тим није могао да постиже лаке поене, за разлику од првог дела, у којем су "пантери" имали вођство. Уз тај фактор и уз лош шут за три поена, веома је било тешко да у Железнику победи домаћин.
- Имали смо осам изгубљених лопти у том периоду и то је једини моменат када је Партизан трчао у леђа и давао нам лаке поене. У првом полувремену дали смо 21 поен из лаких поена и контранапада, у другом смо били на само пар поена. Ми у игри 'пет на пет' са Партизаном врло тешко можемо да добијемо меч. Нарочито јер данас играте колико вам противник дозволи, али 3/19 смо шутирали за три поена. Бранили су нам тај шут, а уз такав шут код куће не можете да добијете Партизан - оценио је Никитовић.
Једно име је тренер ФМП-а посебно апострофирао, а то је млади репрезентативац Србије, Алекса Станојевић, који је за 27 минута на паркету имао 12 поена, 6 скокова, аисстенцију, украдену лопту, блоккаду и укупан индекс 15, а дао је и велики допринос у одбрани.
Никитовић сматра да је Станојевић "крив" због тога што је Џабари Паркер на овом мечу имао индекс од -14, па је после питања о Филипу Барни пребацио лоптицу на терен о Станојевићу.
- Пошто видим да се кроз медије прате Партизан и Звезда и играчи које неко спомене и ставља на Инстаграм. Ви као спортски радници треба да поставите питање о нашем младом репрезентативцу, који је одиграо феноменалну утакмицу, а то је Алекса Станојевић, који је Џабарија Паркера одсекао у првом полувремену. Паркер је имао индек минус 14. Станојевић је директно утицао на то својом игром. За 27 минута је имао 12 поена, 5 скокова, аистенције, блокаде, украдене, 4 од 4 из игре, сви параметри су били на нашем младом репрезентативцу. У овом моменту нема млађег играча који игра АБА лигу од Срба. Сваку утакмицу има свој допринос и учинак, да не помињем играче који су 2007, Остојића који је играо против Спартака у Суботици, дошао је аутобусом и право на утакмицу овде - рекао је Никитовић, па се осврнуо да је задовољан што је Бонга морао да се врати на терен, да би Партизан добио утакмицу у другом полувремену.
- Хајде да причамо мало афирмативно, данас, у односу на играче који су у Партизану, то су Паркер, Бонга, Осетковски, наш млади играч је одиграо фантастичну партију, па и ви српски новинари, да поведемо рачуна о нашим младим играчима, не само маркетиншки, већ новинарски да споменемо такве ствари. Мислим да непоравдано дајемо сада дали су скинули неког странца, да ли је Паркер преседео на клупи прво полувреме јер је имао -14 у полувремену и да ли је најбољи играч Еуробаскета Исак Бонга морао да се враћа на терен да би Партизан победио утакмицу, јер је млади Станојевић био све време на терену - закључио је Саша Никитовић.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ПРЕНОС, ЕНГЛЕСКА - АРГЕНТИНА: Буран почетак другог полувремена (Фото/Видео)
15. 07. 2026. у 21:01 >> 22:13
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАТ ЗА ФИНАЛЕ: Енглеска против Аргентине у новом поглављу једног од највећих ривалстава светског фудбала!
Једно од највећих ривалстава у историји светског фудбала добија ново поглавље. Енглеска и Аргентина састају се у полуфиналу Светског првенства 2026, а победник спектакла у Атланти избориће велико финале где га чека Шпанија.
15. 07. 2026. у 07:30
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)