КРАХ ВЕЛИКАНА: Цибона испала из АБА лиге
КОШАРКАШИ Цибоне испали су из АБА лиге, пошто су изгубили и другу утакмицу баража од Илирије у Љубљани са 83:66 (23:11, 12:15, 27:21, 21:19).
ФОТО: КК Илирија/Алес Февзер/АБА лига
Великан из Загреба ће тако у сезони 2025/26 наступати у другом рангу регионалног такмичења, док ће се клуб из Словеније надметати са најбољим тимовима.
Практично је после прве четвртине постало јасно какав ће исход овог сусрета бити. Изабраници Стипеа Модрића су након 10 минута имали предност 23:11.
"Вукови" су успели да смање разлику до одласка на велики омдмор - 35:26, али је домаћин и даље имао осетније вођство.
Илирија је наставила са добром игром у наставку утакмице, што је резултирало великом победом и историјским пласманом у АБА лигу.
Најефикаснији у екипи из Љубљане био је Винсент Голсон јуниор са 22 поена, пратио га је Лука Куреш са 20. На другој страни најбољи је био Иван Мајцунић са 22 и био је једини двоцифрен у свом тиму.
Подсетимо, поред Цибоне и Морнар ће у наредној сезони играти у АБА 2 лиги, док је уз Илирију пласман у АБА лигу обезбедила и Босна.
Бонус видео: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету
Препоручујемо
ИСТОРИЈСКА ПРОМЕНА ПРАВИЛА ФУДБАЛА! Пенал ће од сада имати један важан "додатак" (ВИДЕО)
04. 06. 2025. у 19:37
НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи "хаос" у редовима "плаваца"
ОНО што је и у идеалним околностима једно од најтежих гостовања у Премијер лиги, за Челси долази у најгорем могућем тренутку. После раскида сарадње са Енцом Мареском, „плавци“ без шефа стручног штаба гостују Манчестер ситију (18.30), који нема право на нови кикс у трци за титулу.
04. 01. 2026. у 11:30
ЖИВОТНИ БРОДОЛОМ ЧОВЕКА КОЈЕМ СЕ ДИВИЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Упао у финансијске проблеме, остао без куће
Тим речима хрватски "Вечерњи лист" пише о животном паду некада истинског спортског аса СФРЈ.
04. 01. 2026. у 14:03
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)