НЕКОЛИКО ЛОШИХ ВЕСТИ ИЗ СРПСКЕ КОШАРКЕ: Светислав Пешић ово није желео да прећути пред наступ кошаркаша Србије у квалификацијама
Селектор мушке кошаркашке репрезентације Србије Светислав Пешић изјавио је данас да ће Никола Милутинов због повреде да пропусти мечеве против Финске и Грузије, али то није била једина лоша вест из табора "орлова" иако, наравно, има и оних добрих.
Фото: TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ
Кошаркаши Србије се у Београду припремају за мечеве против Финске и Грузије у квалификацијама за Европско првенство 2025.
"За нас су све утакмице значајне. Ми немамо пуно утакмица, одиграћемо сада ова два меча. Нећемо одиграти ниједну утакмицу до припрема за Европско првенство. Немогуће је организовати још неке припреме, пошто је илузорно причати о томе у овом систему такмичења. Ми гледамо, да ако можемо, да пуно ствари завршимо и да припремимо екипу за ове две утакмице", рекао је Пешић на конференцији за медије у Београду.
"Истовремено гледамо да неким играчима дамо могућност да тренирају са репрезентацијом, да осете репрезентацију, да виде како је то. Да им дамо могућност и да играју. Позвали смо пуно играча, који до сада нису били у А репрезентацији, били су у осталим репрезентативним селекцијама. Прво морају да буду здрави", додао је селектор Србије.
Он је навео да кошаркаш Олимпијакоса Никола Милутинов због повреде неће играти против Финске и Грузије.
"Повредио се Милутинов, видећемо да ли ће Огњен Добрић и Марко Гудурић моћи да играју, они су на терапијама. Видећемо после прве утакмице да ли ће бити спремни за други меч. Филип Петрушев долази вечерас, дали смо му да заврши неке приватне обавезе, он ће сигурно играти. Алексеј Покушевски је повређен, његово раме није добро. Он има болове и мора да буде ван тренинга, јер може да се погорша и онда би морао на операцију", навео је Пешић.
"Пита мене мали Андреј Костић..."
Он је потом похвалио младе српске кошаркаше.
"Сви они су млади и талентовани, сада се појавила генерација 2005/06, ту је и Никола Ђуришић, ту је и Никола Топић. Гледамо да их окупимо, да их ја мало више кроз тренинг упознам, можда им дам неки савет у процесу развоја. Баш сам данас разговарао са малим Андрејем Костићем, питам што ниси играо у Нишу када смо изгубили од Немачке за злато. Питао сам како сте изгубили од њих. Он ми каже: 'Па, тренеру они су светски прваци, како сте ви изгубили од њих'", рекао је Пешић.
Колико су важне предстојеће утакмице?
Кошаркаши Србије су два кола пре краја квалификација обезбедили пласман на Европско првенство 2025. Србија се налази на првом месту на табели групе Г квалификација за ЕП са осам бодова, док је Грузија друга са шест. Кошаркаши Финске и Данске су сакупили по пет бодова.
Кошаркаши Србије ће 21. фебруара у петом колу квалификација за ЕП гостовати селекцији Финске у граду Еспу од 17.30 сати.
Србија ће потом 24. фебруара од 20 часова у дворани "Александар Николић" дочекати Грузију у последњем колу квалификација.
Шампионат Европе ће бити одржан од 27. августа до 14. септембра ове године у Летонији, Пољској, Финској и на Кипру.
Препоручујемо
ВЛАДАН МИЛОЈЕВИЋ ТРЉА РУКЕ: Црвена звезда добила неочекивано појачање пред вечити дерби
18. 02. 2025. у 09:50
ФУДБАЛСКИ ЗЕМЉОТРЕС! Предраг Мијатовић најавио један од највећих трансфера...
18. 02. 2025. у 11:20
КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона
АТАЛАНТА и Челси улазе у шести меч Лиге шампиона са идентичним учинком (10 бодова), али и са различитим расположењем уочи директног судара у Бергаму. "Плавци" имају бољу гол-разлику и тренутно држе место у топ 8, док је домаћину ово идеална прилика да их претекне и заузму позицију која директно води у осмину финала.
09. 12. 2025. у 07:00
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 20:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)