ПАРТИЗАН ИЗГУБИО ОД РЕАЛ МАДРИДА! Црно-бели сан о плеј-ину Евролиге је баш уздрман

21. 03. 2024. у 22:22

КОШАРКАШИ Партизана изгубили су у "Арени" од Реал Мадрида са 76:88 (13:13, 18:20, 23:35, 22:20) у 31. колу Евролиге и озбиљно су довели у питање пласман у плеј-ин.

Дошло је на трибине највеће дворане на Балкану 20.200 навијача не би ли помогли црно-белима да сруше првопласирани тим на табели. Одолевао је домаћин све до финиша треће четвртине, али на крају је убедљиво поражен.

И једна и друга екипа су стегнуто почеле меч. Шут није ишао, па је први квартал окончан резултатом 13:13 и то после невероватне тројке Марија Хезоња са девет метара.

Наставило се са промашајима са дистанце, па је тако Партизан прво полувреме окончао са две погођене тројке, а гости су дали једну више, па су "краљевићи" на одмор отишли са два поена предности - 31:33.

Ипак, ствари су се промениле у трећем кварталу. Почели су да улазе шутеви на обе стране. Изабраници Жељка Обрадовића су одолевали најбољој екипи у Евролиги до финиша поменуте четвртине када су гости направили серију 14:0 и са великих 12 разлике ушли у последњи период - 54:66.

Покушао је Партизан да се врати у последњој четвртини. Узео је ствари у своје руке Кевин Пантер, почео је да погађа на све начине, али предност ривала је била недостижна и све што је радио капитен црно-белих није било довољно да се "краљевски" клуб обори на плећа.

Екипи из Београда у преостала три кола предстоји велика борба за место у плеј-ину. До краја лигашког дела надметања "парни ваљак" ће играти против Олимпијакоса и Валенсије код куће, те са Албом у гостима.

Најефикаснији на овој утакмици у табору Реала био је Марио Хезоња са 22 поена, пратио га је Фабијен Козер са 10. На другој страни највише се истакао Френк Камински са 19, док је Џејмс Нанели додао 16.

Партизан је сада на учинку 14-17 колико имају и Валенсија и Ефес. Реал Мадрид је на врху са 25-6.

Четврта четвртина: Партизан - Реал Мадрид 76:86

40' - Нанели је пробио и дошао је до нових поена. Тешка ситуација за домаће, пошто је до краја остало мало више од 40 секунди.

39' - Наставља Пантер да игра сам у овим тренуцима против Реала. Опет је поентирао под фаулом. Абалде се добро снашао и поентирао је.

38' - Пантер се распуцао, погодио је други шут ван линије 6,75 и сада је тајм-аут затражио Ћус Матео. Покушао је домаћин да украде лопту, али у томе није успео па је поентирао Дек.

38' - Сада је Хезоња поентирао под фаулом, а реализовао је и додатно бацање. Пантер покушава да врати Партизан, капитен црно-белих је дошао до 10. поена.

37' - Лош фаул је направио Кабокло. Он је под кошем Реала фаулирао Дека и омогућио Аргентинцу да са линије пенала дође до нових поена. Пантер је добро прошао и погодио под фалуом Абалдеа.

36' - Добар напад домаћег тима и поени Доужера под кошем ривала. Невероватн кош у последњој секунди је погодио Дек преко руке Доужера.

35' - Доужер је погодио једно бацање, а онда је Поарје фаулирао Нанелија такође за два бацања. Американац је оба пута био сигуран.

33' - Одлично је пробио Нанели и поентирао је поред Поарјеа. Јабуселе се добро позиционирао и дошао је до поена.

32' - Промашио је шут Поарје, али се исправио после офанзивног скока. Тројку је опет погодио Хезоња и то је натерало Обрадовића да врло рано потроши тајм-аут у четвртој четвртини.

31' - Поенима гостију је почео последњи квартал ове утакмице. После дуго времена Кевин Пантер долази до поена, он има шут 2/10.

Трећа четвртина: Партизан - Реал Мадрид 54:66

30' - Трећу четвртину је поенима окончао Венсан Поарје. Реал је очас посла отишао на великих +12.

29' - Нова тројка гостију, опет је Хезоња погодио и сада је тајм-аут затражио Обрадовић. Лаки поени гостију преко Кампаца и први пут је двоцифрена предност за један тим у овом случају Реал.

28' - Сада и Кабокло постиже тројка, то је четврта за црно-беле у овом кварталу. Истом мером је узвратио Кампацо. Сада је бивши плејмејкер Звезде асистенцијом омогућио лаке поене Таваресу.

27' - Аврамовић је био половичан са пенала. Вођство Реалу вратио је снажним закуцавањем Таварес. Кабокло је потом напао центра гостију и успео је да поентира. Тек сад се у стрелце уписао Кампацо.

25' - Хрват је сада поентирао са линије пенала. Камински наставља да мучи одбрану ривала. Незаустављив је центар домаћег тима на овој утакмици.

24' - Хезоња игра одличну утакмицу, погодио је још један шут ван линије 6,75, али исто то ради и Камински.

23' - Још једна тројка за домаће, сада је Камински био прецизан. Сада је испала одбрана црно-белих што је казнио Козер. Партизан опет води након поена Кабокла. Аврамовић је увидео простор и лако је прошао до обруча. Хезоња

22' - Изграли су играчи Партизана одбрану ривала и лако је до поена дошао Камински. Хезоња је дао још један невероватан кош, с тим што га је сада фаулирао Пантер.

21' - Реал није реализовао први напад у другом полувремену, тројку је промашио Козер, али је на другој страни прецизан био Аврамовић. Вратио је Јабуселе.

Друга четвртина: Партизан - Реал Мадрид 31:33

20' - Пантер није погодио тројку у последњем нападу у првом полувремену, па "краљевићи" са +2 - 31:33 одлазе на одмор.

20' - Дек се нашао на правом месту и поправио је промашај Хезоње. Тајм-аут је поново затражио Обрадовић како би нацртао последњи напад домаћег тима у првом полувремену.

19' - Невероватан кош Дека и то под фаулом Понитке. Аргентинац је био сигуран и са линије пенала.

18' - Козер је лако пробио одбрану црно-белих и положио је лопту у кош. Нанели је истом мером узвратио, с тим што је изнудио и фаул младог Уга Гонзалеса.

17' - Добар напад домаћег тима и лаки поени под обручем Нанелија. Сада је такође био половичан са црте. Јако тежак шут је узео Нанели и погодио је. Ипак, истом мером је узвратио Хезоња. Одмах тајм-аут затражио Жељко Обрадовић.

16' - Аврамовић је закуцао након продора. На другој стране се Хезоња изборио за два слободна бацања. Хрват је био половичан.

15' - Чак два офанзивна скока ухватио је Партизан, а после другог је Камински успео да се избори за два пенала. Оба пута је био прецизан центар домаћег тима. Абалде је остао сам и погодио је тројку.

14' - Сада је Таварес закуцао у контри. За сада утакмица на веома мали број поена у препуној "Арени".

13' - Видео је Камински простор у рекету ривала, искористио је то за снажно закуцавање. Нанели после продора одвоци црно-беле на +3 - 19:16.

12' - Камински је показао како добро игра око обруча и дошао је до поена. Муса је изнудио три фаула пошто га је фаулирао Аврамовић. Репрезентативац Босне и Херцеговине сва три пута био прецизан.

11' - Реал није реализовао први напад, док је на другој страни Нанели направио фаул у нападу. Таварес је промашио закуцавањем и то је нешто што се ретко дешава.

Прва четвртина: Партизан - Реал Мадрид 13:13

10' - У стрелце се уписао и Аврамовић који се сјајно снашао под кошем "краљевића". Анђушић је изнудио три слободна бацања и сва три пута је био прецизан. Неверовтном тројком Хезоње са девет метара је окончана прва четвртина. Ово је уједно био први погодак гостију ван линије 6,75.

9' - Јабуселе се сјајно ослободио Нанелија и лако је поентирао. Аврамовић је промашио тројку, но Кабокло је покупио офанзивни скок и поентирао је.

8' - Сада су црно-бели дуго без поена. То је прекинуо Кевин Пантер поенима са линије пенала, али је био половичан.

7' - У игру је ушао Таварес и одмах је поентирао. Близу обруча је био репрезентативац Зеленортских Острва и то су за њега одличне позиције.

5' - Реал за сада поентира искључиво са пенала. Овога пута је прецизан био Козер. Мадриђани и даље нису постигли кош из игре. Добра контра гостију и ефектно закуцавање Хезоње.

4' - Добро је Пантер пробио одбрану ривала и лако је поентирао. Гости су и даље без поена. Поарје је тек после три и по минута и то са линије пенала прекинуо серију актуелног првака Европе без коша.

3' - "Краљевићи" су до сада шутирали само тројке и за сада су на 0/3 ван линије 6,75. Поред Хрвата непрецизни су били Дек и Козер.

1' - Први напад на утакмици није реализовао Партизан, али ни Хезоња на другој страни није погодио тројку. Прву тројку на мечу постигао је Камински.

Партизан меч почиње у саставу Пи Џеј Дуожер, Кевин Пантер, Матеуш Понитка, Бруно Кабокло, Френк Камински. За Реал се у петорци налазе: Факундо Кампацо, Фабијен Козер, Марио Хезоња, Габријел Дек, Венсан Поарје.

Уочи меча:

Након драматичне победе над Басконијом у уторак, црно-бели су пред најтежим задатком у својим настојањима да се домогну плеј-ина.

Реал Мадрид, наредни ривал црно-белих, води на табели Евролиге са учинком 24-6. "Краљевићи" просто харају европском кошарком, имају чак четири победе више од свог највећег ривала и на домаћој сцени, Барселоне (20-9), а пет од Монака (19-10).

Партизан је десети са 14-16 и то у незгодној ситуацији. Басконија која је девета - није баш близу, има 16-14, а тик иза црно-белих су Валенсија (која исто има 14-16 као и црно-бели),  док Олимпија Милано, Бајерн и Анадолу Ефес "дишу за вратом" тим двема екипама, јер имају по 13-17.

Бонус видео:  Породица променила "Оче наш" због КК Партизан

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 17:47