ПАРТИЗАН ОПЕТ ИЗГУБИО У ГОСТИМА: Барселона убедљива против црно-белих у Евролиги

Часлав Вуковић

14. 03. 2024. у 22:23 >> 21:35

КОШАРКАШИ Партизана изгубили су од Барселоне у Шпанији са 94:76 и тако уписали нови пораз као гости у Евролиги, осми узастопни.

Црно-бели су покушали да дођу до велике победе и изненађења, али Каталонци су имали решења за сваки налет гостију. Изабраници Жељка Обрадовића настављају велику борбу за пласман у плеј-ин.

Нису Алекса Аврамовић и Зек Ледеј сами могли да сруше екипу Роџера Гримау. Против овако квалитетног тима морао је још неко да искочи и помогне пре свега у нападу, мада ни одбрана није добро функционисала.

Вреди истаћи да је добрано заказао капитен Кевин Пантер који је меч завршио са шест поена и три асистенције.

Партизану је ово био осми везани пораз на страни у најелитнијем такмичењу. Последњу победу као гости остварили су 19. децембра против Валенсије (67:72).

Пресудна за исход овог сусрета била је четврта четвртина коју су гости изгубили са 20:8. Напад је у потпуности затајио и квалитетан ривал као Барселона је то искористио и уписао нови тријумф.

Вреди истаћи и да је актуелни шампион АБА лиге у том кварталу из игре шутирао 2/9, а у другом полувремену је погодио само једну тројку.

Најефикаснији код победника био је Николас Лапровитола са 17 поена, пратио га је Вили Ернангомез са 15. На другој страни одличан је био Алекса Аврамовић са 27 поена, док је Зек Ледеј додао 16.

Барселона је остала друга на табели са учинком 20-9, црно-бели су на 10. месту са 13-16.

Барселона - Партизан 94:76 (29:24, 22:24, 23:20, 20:8)

Дворана: "Палау Блауграна". Гледалаца: око 7.000. Судије: Олегс Латишевс, Пиотр Пастусијак, Артурас Сукис.

Барселона: Да Силва, Весели 8, Бризуела, Рубио 7, Калинић 9, Саторански 7, Ернангомез 15, Лапровитола 17, Абринес 6, Паркер 12, Јокубаитис 13, Пара.

Партизан: Ледеј 16, Аврамовић 27, Пантер 6, Смаилагић 4, Јарамаз, Нанели 7, Трифуновић, Анђушић 3, Доужер 4, Понитка, Камински 6, Кабокло 3.

Четврта четвртина: Барселона - Партизан 94:76

40' - Барселона је дошла до убедљиве победе.

37' - Аврамовић је поентирао са линије пенала, а онда је Јокубаитис био прецизан са полудистанце.

35' - Невероватну тројку је погодио Лапровитовала. Партизан је на само два поена у овом кварталу и то их је постигао Ледеј у првом нападу.

33' - Изашао је из блока Абринес и погодио је шут ван линије 6,75. Дошао је период утакмице у којима нема поена на обе стране.

32' - Још једна добра акција домаћег тима и опет аргентинско-шпанска комбинација. Сада је Ернангомез лако закуцао. Минут одмора затражио је Жељко Обрадовић.

31' - Сјајно игра и Зек Ледеј. Он је донео прве поене гостима у последњем кварталу. На другој страни добра акција Лапровитоле и Ернангомеза који је поентирао непосредно у близини обруча.

Трећа четвртина: Барселона - Партизан 74:68

30' - Половичан са линије пенала био је Камински. Пантер је за разлику од центра црно-белих био прецизан оба пута.

29' - Аврамовић је постигао 24 поен. Погодио је и Каминску. За Барселону је закуцао Саторански.

27' - На једној страни је поентирао Весели, а на другој одлични Алекса Аврамовић. Сада тројка и Лапровитоле.

27' - Ледеј је везао шест поена и сада је тајм-аут затражио Гримао, пошто се Партизан вратио на једноцифрен заостатак.

25' - Трећа везана тројка из левог угла. Сада је прецизан био Рики Рубио. Зек Ледеј је покупио дефанзивни скок и напао од коша до коша. Акцију је завршио актрактивним закуцавањем.

24' - Сам је у корнеру остао Калинић и погодио је другу тројку у овој четвртини. Још један добар напад домаћег тима и опет је из левог угла пала тројка. Сада је прецизан био Паркер. Одмах је тајм-аутом регаовао Обрадовић.

22' - Партизан опет игра лошу одбрану и дозвољава лаке поене и офанзивне скокове ривалу. Оба бацања је промашио Ернангомез.

21' - Калинић је погодио тројку, док је прве поене из игре постигао Доужер који никако да пронађе шут са полудистанце.

Друга четвртина: Барселона - Партизан 51:48

20' - Изгубио је лопту Лапровитола, имао је Партизан времена, ипак нису се добро снашли Нанели и Пантер, па су Каталонци на одмор отишли са +3 - 51:48.

20' - Погодио је Нанели тројку преко Паркера. Није био резонски шут, но осмелио се бек Партизана и био је прецизан. Тајм-аут је на 22 секунде до краја полувремена затражио Гримау.

19' - Пантер је био прецизан са полудистанце. Потом је након украдене лопте у контри закуцао Паркер.

18' - Аврамовић је погодио трећу тројку. У невероватној форми је репрезентативац Србије, али истом мером је узвратио Лапровитола. Украли су домаћи лопту и лако је у контри поентирао Саторански.

17' - Наставља Аврамовић да мучи ривала, али пропуст одбране гостију. Сам у корнеру је остао Лапровитола и погодио је за три поена. Тајм-аут је затражио Обрадовић.

16' - Смаилагић је оба пута био прецизан са линије пенала, док је на другој страни Весели поентирао под кошем. Никола Калинић је био половичан са линије пенала.

15' - Трећа срећа за Анђушића када је шут за три у питању. Саторански је био половичан са линије пенала. Нанели је погодио са полудистанце.

14' - На једној страни је промашио Анђушић, а на другој је погодио тројку Абринес. Аврамовић је веома расположен и прецизан је ван линије 6,75.

13' - Прве поене за госте у другом кварталу постигао је Аврамовић. На другој страни прецизан је био Ернангомез који задаје доста проблема Партизану.

12' - Успео је Ледеј на истеку напада да изнуди фаул за два слободна бацања. Оба пута је крилни центар Београђана био прецизан.

11' - Ернангомез је поентирао уз фаул Кабокла. Погодио је шпански центар и додатно слободно бацање.

Прва четвртина: Барселона - Партизан 29:24

10' - Добро је прошао до коша Нанели и на тај начин се уписао у стрелце. Ернангомез је био прецизан са линије пенала. Јокубаитис је погодио у последњој секунди. Био је Ледеј поред њега, но Литванац је успео да нађе начин да поентира са полудистанце.

9' - Лош фаул направио је Ернангомез. Ипак, Доужер је био половичан са линије пенала. Лепо је одбрану пробио Рубио и поентирао на други обруч.

9' - Изгубио је домаћин лопту, црно-бели су то искористили и поентирали у контри преко Ледеја. Прве поене на овој утакмици постигао је повратник у европску кошарку Рики Рубио. Украла је сада Барселона лопту што је Вили Ернангомез искористио за лаке поене. Сада је минут одмора позвао Жељко Обрадовић.

8' - Пао је Партизан, што Барселона користи и преко Паркера долази до изједначења. Погодио је и додатно бацање.

6' - Гости играју веома добру одбрану, али Јан Весели је успео да погоди тежак шут. Пре тога се Каински одлично снашао под кошем ривала. Нови погодак ван линије 6,75 за домаће је био дело Рокаса Јокубаитиса.

4' - У стрелце су се уписали Саторански на једној, те Кевин Пантер на другој страни. Калинић је дошао до поена тако што је остао сам под кошем, док Аврамовић наставља да мучи Барселону. Роџер Гримау је морао да затражи тајм-аут.

3' - Сјајно је Партизан отворио меч. Аврамовић је и овај меч одлично отворио. Прве поене за домаће постигао је Џабари Паркер. Прву тројку на утакмици постигао је Лапровитола, али истом мером је узвратио Аврамовић који је већ на седам поена.

2' - Каталонцни нису реализовали ни други напад, а на другој страни Зек Ледеј се изборио за два слободна бацања. Оба пута је био прецизан.

1' - Први напад на утакмици имао је Партизан, и добро га је решио преко Алексе Аврамовића. На другој страни Саторански није био прецизан у шуту ван линије 6,75.

Барселона меч почиње у саставу: Томаш Саторански, Николас Лапровитола, Никола Калинић, Џабари Паркер, Јан Весели. Партизан меч почиње у петорци: Алекса Аврамовић, Матеуш Понитка, Кевин Пантер, Зек Ледеј, Френк Камински.

Уочи меча:

Црно-бели играју веома важан меч против тима који је јако квалитетан и који се тренутно налази на другом месту на табели.

Покушаће изабраници Жељка Обрадовића да направе брејк против једне од три екипе која је шампиона АБА лиге победила у Београду ове сезоне.

Оно што може да радује навијаче Партизана је то да ће сви бити спремни за утакмицу, пошто су се опоравили од повреда Џејмс Нанели и Огњен Јарамаз.

Ипак, места у саставу за овај меч нема за центра Балшу Копривицу и плејмејкера Џејлина Смита.

Барселона је тренутно друга на табели са учинком 19-9, док су црно-бели на 11. месту са 13-15.

БОНУС ВИДЕО: Атмосфера у "Чаиру" 50 минута пред финале Купа Кораћа