МАКАБИ СРУШИО ЗВЕЗДУ: ''Понос Израела'' истопио двоцифрену предност црвено-белих и стигао до важног тријумфа

Филип Милошевић

14. 03. 2024. у 21:13

Црвена звезда је поражена у 29. колу Евролиге од Макабија резултатом 80:84.

МАКАБИ СРУШИО ЗВЕЗДУ: Понос Израела истопио двоцифрену предност црвено-белих и стигао до важног тријумфа

Изабраници Јаниса Сферопулоса невероватно су отворили меч, током првог полувремена су црвено-бели константно држали двоцифрену предност. На полувреме се отишло са 16 поена предности.

Током другог полувремена гости су појачали одбрану, а у нападу кренули више да погађају, већ у трећој деоници су спустили предност на једноцифрену. У четвртој четвртини је играла само једна екипа, односно ''Понос Израела'', те је добили са двоцифреном предношћу и однели победу из ''Штарк Арене''.

Ово је Звезди пети пораз у низу у Евролиги, сада су на скору 10-19, док је Макаби овом победом побошљао скроз на 16-13.

Победа израелске екипе је лоша и по Партизан, што ће додатно искомпликовати борбу за плеј-оф.

Најефикаснији у екипи Звезде су били Јаго са 20 и Адам Ханга са 13, док је у победничкој екипи Бонзи Колсон дао 23, док је Нибо имао дабл-дабл од 18 поена и 13 скокова.

Звезда - Макаби (трећа четвртина, 80:84.)

40' Дибартоломео ставља тачку на преокрет Макабија. Узвраћа Гедраитис тројком, али има само четири секунде до краја. 80:83. Колсон је затим погодио једно бацање и донео победу гостујућој екипи 80:84.

39' Држи се Звезда захваљујући Адаму Ханги, али је после његовог промашеног слободног бацања Гилеспи направио прекршај и поклонио Макабију слободна бацања. 75:80.

39' Ханга за трииии! Смањили су црвено-бели на кош заостатка. 74:76.

38' Далекометна паљба са обе стране. Болдвин промашује са дистанце, али се Нибо створио из другог плана и прикуцао лопту. Давидовац из корнера погађа за три! Колсон је имао времена да се намести и да погоди са дистанце. Урадио је то. 70:75.

37' Ханга за три! Звезда прилази на три поена заостатка! 67:70

36' Чини се да Макаби тотално окреће утакмицу у своју корист. Поново је Нибо погодио. 63:70.

35' Макаби води први пут након прве четвртине! Гости су до вођства стигли преко Ниба који је погодио двојку уз фаул. 63:66.

35' Изједначење у ''Арени''! Лоренцо Браун је погодио дугу двојку. 63:63.

33' Феноменална асистенција Смарта за Боломбоја који прикуцава лопту у кош! 63:59.

32' Конфузија у игри Звезде. Изгубили су лопту, а Колсон уписао нове лаке поене. 61:57.

31' Гилеспи је фаулирао Бонзија Колсона, који доводи своју екипу на само шест поена заостатка.

Крај треће четвртине (61:53)

30' Митровић је био сигуран са слободних бацања. Гилеспи у наредном нападу блокира Ривера. 61:53

29' Гости из Израела су на само шест поена заостатка. Кливленд је након украдене лопте уписао своје нове поене и додатно смањио предност црвено-белих. 59:53.

28' После дуго времена Макаби је спустио разлику на једноцифрен број поена. Кливленд је био сигуран са пенала 59:51.

27' Болдвин је невероватно закуцао, док на другој страни Јаго уписује лаке поене. 57:47.

26' Неопрезан прекшрај Гилеспија, који резултиран је неспортским фаулом. Болдвин је погодио оба бацања. 55:45.

25' Болдвин је побегао Боломбоју, који прави свој трећи фаул. Плејмејкер гостујуће екипе је погодио оба бацања. 53:41.

23' Невероватан погодак бившег кошаркаша Црвене зведзе, Лоренца Брауна. Он је преко руке погодио тројку са девет метара, затим ''Понос Израела'' краде лопту и уписује нове лаке поене. Тајм-аут Јанис Сферопулос. 51:39.

22' Лаки поени из украдене лопте за Бонзија Колсона. 49:34

21' Јаго сјајно отвара друго полувреме поготком за два поена. 49:31.

Крај друге четвртине (47:31)

20' Болдвин није успео да погоди дугу двојку али Нибо стиже до офанзивног скока и уз фаул постиже погодак. Митровић поново одводи Звезду на +16. 47:31.

19' Лука Митровић је пробио одбрану гостију и уписао лаке поене, затим домаћа екипа краде лопту и Ханга закуцава! 45:28.

18' Нова далекометна тројка Звезде, овог пута је у ''главној улози'' Јаго! Макаби узвраћа истом мером поготком Колсона. 41:28.

17' Ово је утакмица Џавонтеа Смарта! Погађа далекометну тројку и доноси највећу предност црвено-белима на овом мечу 38:24.

16' ''Понос Израела'' стиже са линије слободних бацања до поена. Из игре гости скоро пет минута нису постигли кош. 33:24

14' Џавонте Смарт за три! Макаби на другој страни паркета не погађа, контру црвено-белих поново завршава Смарт. 33:22

13' Након тајм-аут гости нису успели да постигну кош. Промашио је тројку Блат, одбила се лопта до Џавонте Смарта који је истрчао контранапад, те је фаулиран и погодио оба пенала. Ово је највећа предност Звезда на овом мечу, 28:20.

12' Уписао се у листу стрелаца и Адам Ханга. Макаби није успео да погоди, док је Давидовац поентирао и натерао Одеда Каташа на тајм-аут. 26:20.

11' Први напад у другој деоници имала је Црвена звезда. Фреди Гилеспи је фаулиран при шуту након офанзивног скова, успео је да погоди само једно бацање. Блат је погодио тешку тројку на другој страни. 22:20.

Крај прве четвртине (21:17)

10' Каква тројка Јага! Далекометни шут преко руке је погодио Бразилац, затим Макаби маши закуцавање те неспортски фаул прави Тамир Блат. Давидовац је био сигуран оба пута са линије слободних бацања. 21:17.

9' Јаго је погодио шут за два поена, док на другој страни паркета Болдвин погађа тројку. 16:17

8' Сјајна аситенција Блата за Веба,а потом и Ривера за Колсона. Екипа из Израела је изједначила. 14:14.

7' Неколико офанзивних скокова је ухватио Макаби, који је казнио неопрезност црвено-белих у одбрани поготком Бонзија Колсона 12:11.

6' Нибо је фаулирао на шуту Јага Дос Сантонса, који је био половичан са линије пенала. 12:9.

5' Серија 6:0 екипе Макабија, Бонзи Колсон је погодио ''флоутер''. На другој страни Гедраитис узвраћа истом мером. 11:9

4' Уписује се у листу стрелаца и Вејд Болдвин, погодио је шут за два поена 9:7

3' Поново погађа Боломбој, овог пута са полудистанце. Макаби преко Ниба смањеује предност. 9:5

2' Погађа Боломбој уз прекштај Коена! Црвено-бели воде 7:3.

1' Почео је меч! Први напад на мечу ће имати Макаби. Лопту краде Џавонте Смарт и уписује прве поене на мечу. На другој страни узвраћа Коен тројком 2:3.

УОЧИ МЕЧА:

Црвена звезда се налази у тешкој ситуацији иако математички није дефинитивно испала из борбе за плеј-ин, меч против ''Поноса Израела'' можда неће имати толики резултатски значај, али ће црвено-бели сигурно желети да обрадују навијаче и прекину низ од четири узастопна пораза у Евролиги.

Јанис Сферопулос има и даље кадровских проблема, Милош Теодосић, Никола Топић и Треј Томпкинс се од раније налазе ван тима, а за овај меч неће бити ни Немање Недовића као ни капитена Бранка Лазића.

Оно што може да радује навијаче Звезде је то да црвено-бели имају шест узастопних победе над Макабијем.

БОНУС ВИДЕО: ЗВЕЗДА ДОЧЕКАЛА: Никола Топић тренира