КАКВА УТАКМИЦА У МИЛАНУ: Миротић и Нејпир срушили одлични Партизан

Александар Илић

08. 03. 2024. у 22:22 >> 22:34

КОШАРКАШИ Олимпије дочекали су Партизан у 28. колу Евролиге. У завршници за инфаркт боље су се снашли домаћи играчи који су славили резултатом 85:83

Одличну кошаркашку представу гледали су навијачи у Медиоланум форуму. Доста резултатске неизвесности, драме, уз честе промене вођства пружиле су навијачима прави кошаркашки ужитак.

Партизан није могао боље да отвори меч, направили су изабраници Жељка Обрадовића серију 8:0 уз одличну одбрану и три украдене лопте на старту дуела.

Притом, у првој четвртини Олимпија је изгубила девет изгубљених лопти, а до тога је довела одбрана високог интензитета коју су играли гости, ипак пулени Етореа Месине успели су да преокрену и уводну деоницу добију 22:21.

Потпуно другачија расподела снага на старту другог периода, боље ју је отворио Милано, који је контролисао игру и направио укупну серију 12:2. Ипак, захуктао се Алекса Аврамовић у наставку, уписивао поене, уз добре одбране, те је уз ледеја био најефикаснији са девет поена.

Што се тиче шута, домаћин је био на 8/14, док је Партизан имао 6/13 за три. Олимпија је била боља и у шуту за два са 7/9 наспрам 9/16 црно-белих.

Тим Етореа Месине је имао и предност 12:9 у скоковима, док им је однос асистенција и изгубљених лопти једнак 12-12. А резултат је био 41:40.

У трећој деоници играло се у серијама, таман када је изгледало да ће један тим да се одлепи, успевао је да се тргне, код домаћина разиграо се Нејпир, а гостију Алекса Аврамовић. У неколико наврата Пантер је покушао да солира, није му то пошло за руком, у завршници је Анђушић уз поменутог Аврамовића ступио на снагу, те у последих 10 минута "парни ваљак" имао је предност 64:67.

Деловао је добро Партизан у последњој деоници, дошао до вођства одличном игром Алексе Аврамовића, ипак, у последња три минута доста безидејно играо је гост у нападу, а пост у нападу прекинуо је Данило Анђушић који је након готово четири минута убацио поене из игре (78:80). Деловало је да је Нејпир погурао Олимпију до победе, а на 28 секунди пре краја, Ледеј је погодио двојку уз фаул за коначних 85:83.

ОЛИМПИЈА - ПАРТИЗАН 85:83 - (22:21, 19:19, 24:27, 21:16)

Олимпија: Ло 3, Мекгрудер, Мели 3, Нејпир 15, Рици, Флакадори, Хол 18, Карусо, Шилдс 19, Миротић 19, Хајнс 2, Војтман 6.

Партизан: Смит, Ледеј 12, Аврамовић 19, Копривица, Пантер 9, Смајлагић 5, Трифуновић, Анђушић, Доужер 2, Понитка 5, Камински 7, Кабокло 13

КРАЈ МЕЧА

40' Погодио је два пенала Шабаз Нејпир за 83:80, затражио је минут одмора Обрадовић. Погодио је два уз фаул Ледеј, успео је репрезентативац Азербејџана да реализује пенал - 83:83. Пет секунди пре краја Нејпир је погодио за два, челенџ је тражио Обрадовић.

39' Промашио је Аврамовић, нису то казнили домаћи, али су дошли до скока, а Анђушић је фаулирао Нејпира.

38' Убацује поене за госте Анђушић, па тројку Шабаз Нејпир за 81:80

37' Шилдс прекида пост, погађа за два - 78:78

36' Неколико празних напада на обе стране. Доста лоша организација напада на обе стране.

35' Никоме није јасно шта је хтео Нејпир, добио је лопту на тројци, вртео се у круг, а онда је у последњој секунди бацио Миротићу који га је збуњено гледао.

34' Одлична рола Алексе Аврамовића вечерас. Убацује 19. поен, бране се потом црно-бели, а Кабокло на мишиће погађа уз фаул, погађа пенал -

33' Доста тврда завршница, Миротић је био фаулиран, досудиле су судије при шуту. Почео је последњу деоницу са осам убачених поена, за три и по минута додао је још 11 - 76:73

32' Нову тројку погађа Миротић, а двојку Аврамовић - 70:71

31' Тројком Миротић отвара деоницу, па са пенала сигуран бива Бруно Кабокло - 67:69.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ 64:67

30' Промашио је тројку Анђушић, али не и Кабокло из одбојке - 64:65. Потом Мекгрудер прави фаул у нападу, последњи напад у деоници за Партизан. Погодио је Анђушић, убацио девети поен за 64:67

29' Ућутао је Бруно Кабокло дворану, погодио је тројку и спустио црно-беле на минус један - 62:61.

27'  Данило Анђушић погађа тројку из тешке ситуације, покушао је да врати Шилдс, није успео, па нови лаки поени Партизана.

26' Некадашњи играч Звезде је потом погодио и тројку за 55:51. Разиграо се Нејпир, украо је сада лопту, проиграо Хола за нове поене.

25' Техничка грешка за Кевина Пантера, притом је фаулирао Нејпира. Миротић је успешно извео пенал, а потом је два имао Нејпир, био је прецизан - 52:51

24' Заплесао је Алекса Аврамовић и погодио преко Хојтмана - 49:50.

23' Уследио је одговор Пантера који убацује тројку за госте - 46:47. Хол затим убацује трећу тројку на мечу

22' Погодио је Кевин Пантер за црно-беле, убацио прве поене, додао је два и Доужер, а Шилдс убацио тројку - 46:44.

Зек Ледеј на полувремену: Обе екипе играју мотивисано, покушавамо да урадимо све да дођемо до ритма.

Јоханес Војтман на полувремену: Морамо да заиграмо боље у одбрани, да зауставимо шут и ограничимо скок Партизана

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ 19:19

20' Промашио је Доужер, а намирисао лопту под кошем Аврамовић, који је украо лопту, а потом погодио тројку, прекинувши четири минута без поена гостију. Одговорио је Хол под кошем "парног ваљка". Камински завршава четвртину лаким поенима - 41:40

19' Већ раније упозорени Месина негодовао је због фаула над Нејпиром. Непрецизан је са пенала био Ледеј, те није искористио додатну прилику да дође до поена.

18' Успешан челенџ Месине, промењена је одлука о лопти за Партизан, црно-бели су три и по минута били без поена, казнио је Нејпир тројком, усамљен је био Ледеј, али није казнио на другој стрнаи - 39:35.

17'  Нова тројка Хола, и један успешно убачен пенал Војтмана, потом се брани Партизан, али не погађа Ледеј, одлична одбрана Мелија.

16'  Заборављен је у углу био Војтман, који погађа за три, потом исто чини и Хол - 32:35

15' Погађа Војтман, одговара Анђушић - 29:35.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КАКВА ПОДРШКА ЗА "ЦРНО-БЕЛЕ": Фудбалер Јувентуса уз Партизан у Милану

14' Бива прецизан Аврамовић, одговара Аврамовић - 27:31.

13' Шилдс, који је у првој деоници убацивао све, сада је имао тежак промашај, погодио је таблу за три, далеко од обруча. Није то искористио Партизан. Прави Кабокло фаул у нападу. Још једном црно-бели не користе добру одбрану, одшетао је са лоптом у аут Пантер.

12' Трећи фаул направио је Рици, а Обрадовић је затражио челенџ како би се видело да ли се ради о неспортском фаулу. Није било неспортског, али јесте поена Ледејаа преко Миротића за 22:29.

11' Зек Ледеј погодио је тројку, а потом прецизан и Кабокло - 22:27.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 22:21

10' Поени Кевина Пантера са пенала, потом прецизан и Аврамовић. Након тога Ло прави фаул у нападу. Негодовао је Еторе Месина, упозорен је пред техничку. Још једном Алекса погађа за два, поново води Партизан 20:21, а на крају деонице Никола Миротић био је прецизан са пенала за коначних 22:21

8' Поентира Ледеј, па Хајнц за три - 20:15.

7' Распуцао се Армани, сада је и Ло преко Каминског убацио тројку уз степ-бак 18:13

6' Прекинуо је Матеуш Понитка серију ривала, убацио је три поена - 12:13. Краде лопту Миротић, а потом је подигао Аврамовића, те убацио тројку - 15:13

5' Прави сада серију 12:2 Милано, Шилдс је убацио седам поена, уписао се и Нејпир, а прве минуте добио је Никола Миротић - 12:10

4' Вратио се Армани у меч, погодио је домаћин две тројке, уз пет поена Шилдса - 7:10.

3' Шилдс уписује прве поене за Италијане, а Камински одговара. На другој страни трећа украдена лопта Партизана. Промашио је Доужер, а Смаилагић узима лопту, одбранио се још једном тим из Милана.

2' Погодио је и Ален Смаилагић за три - 0:6. Нема за сада домаћин решење за одбрану гостију. Узима још једном Доужер лопту Мелију. Погађа двојку Кевин Пантер - 0:8

1' почео је меч у Милану. Домаћи су имали први напад. Камински прво добром одбраном онемогућава "манекене", потом погађа тројку, а након тога губи лопту и Мели.

УОЧИ МЕЧА

19.56 - Еторе Месина је пред меч потврдио да ће Никола Миротић бити у тиму, то ће бити први пут да игра против Партизана ове сезоне. Подсетимо, Миротић је био на прагу црно-белих на почетку такмичарске године, али је на крају одлучио да потпише за Олимпију.

Партизан је славио против Ефеса у претходном колу, а важан корак ка плеј-ину црно-бела чета могла би да направи против Олимпије.

Црно-бели неће моћи да рачунају на Огњена Јарамаза дефинитивно не може да се рачуна, док Џејмс Нанели још "вуче" проблем са раменом од Купа Радивоја Кораћа.

Претходни дуел, одигран у Београдској арени припао је Партизану (82:69)

Обрадовић поштује Олимпију и Месину

- Милано је екипа која је подигла број шутева за три поена у последњих пет утакмица. Карактеристика је да имају високе играче који шутирају велики број тројки. Сви осим Кајла Хајнса су способни да шутирају за три. Потребно је присетити прошле утакмице код нас, где су били доминантни током једног дела меча. Успели смо да окренемо и на крају победимо без превелике неизвесности. То је велика опомена за нас, да морамо да одиграмо на највишем могућем нивоу како би имали позитиван резултат, нагласио је тренер Партизана.

И Италијан зна шта га чека ког супротног састава.

- Очекује нас физички веома чврста екипа, која је очигледно добро организована као и сваки тим Жељка Обрадовића. За нас ће бити важно да исконтролишемо скокове, да имамо чврсту дефанзивну транзицију и да користимо добро избалансиран напад између игре унутар рекета и спољних шутева, рекао је Месина.

Партизан након тога чека гостовање Барселони, па дуел са Басконијом.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44