ЗВЕЗДА ОПЕТ ИЗГУБИЛА У ЕВРОЛИГИ: Панатинаикос прејак за црвено-беле

28. 12. 2023. у 22:11

КОШАРКАШИ Црвене звезде изгубили су у Атини од Панатинаикоса са 82:65 те је тако остварила само један тријумф у гостима у првом делу сезоне у Евролиги.

Није утакмица у "ОАКА Арени" била лепа за око. Напад код обе екипе није идеално функционисао, али на крају су "зелени" били бољи и заслужено славили.

Разлоге пораза црвено-бели могу да траже и у веома лошем шуту за три поена (4/25). Ван линије 6,75 су погађали Јаго (два пута), Немања Недовић и Џоел Боломбој. Вреди поменути и да Милош Теодосић није постигао ниједан кош, а упутио је само два шута.

Отишао је Панатинаикос са седам поена предности на паузу - 38:31. Није се Звезда предавала, покушала је да се врати у меч. Пришла у једном моменту на пет поена минуса - 44:39, ипак одбио је домаћин налет и од тог момента подизао разлику.

Ово је црвено-белима био трећи пораз двоцифреном разликом. Претходна два су доживели код куће од Арманија (71:93) и мадридског Реала (58:72).

Звезда ће од наредне утакмице у Евролиги бити јача за Фредија Гилеспија и Николу Топића, али ситуација није идеална пошто је први круг у елитном такмичењу окончан са шест победа и 11 пораза.

Навијаче је током треће четвртине забинуо и Лука Митровић. Добио је ударац у колено и затражио измену. Није га враћао на терен Јанис Сферопулос, па остаје да се види каква је ситуација са једним од најбољих играча гостију.

Најефикаснији у победничком тиму био је Константинос Митоглу са 15 поена, пратио га је Џеријан Грант са 14. На другој страни најбољи су били Немања Недовић и Џоел Боломбој са по 15.

Панатинаикос је први део сезоне у Евролиги окончао на четвртом месту са учинком 10-7, Звезда је 15. са 6-11.

Панатинаикос - Црвена звезда 82:65 (20:17, 18:14, 23:19, 21:15)

Дворана: "ОАКА Арена". Гледалаца: око 13.000. Судије: Роберт Лотермозер, Џозеф Бисан, Марио Мајкић.

Панатинаикос: Калаицакис 2, Вилдоза 2, Балцеровски, Слукас 9, Грент 14, Нан 6, Лесор 13, Адетокумбо 8, Григонис 9, Ернангомез 4, Митоглу 15, Манцукас.

Црвена звезда: Лазаревић, Теодосић, Ханга 6, Давидовац 2, Митровић 12, Лазић, Симоновић, Тоби 2, Боломбој 15, Недовић 15, Гедраитис 1, Јаго 12.

Четврта четвртина: Панатинаикос - Црвена звезда 82:65

40' - Крај утакмице!

39' - Домаћин сада поентира са линије пенала. После продора до поена долази и Адам Ханга. На другој страни Лесор закуцава.

38' - Дуго није било поена Лесора. Ипак, Француз је сада успео да дође до поена. Јако лоше гости шутирао за три (4/22).

37' - Добра акција Панатинаикоса и лаки поени Митоглуа на обручу. Ханга је потом направио прекшај за два слободна бацања Грента. Оба је погодио. Тоби је закуцао на другој страни после додавања Ханге.

36' - Звезда прилази на минус осам након тројке Јага дос Сантоса. Ергин Атаман је одмах затражио тајм-аут.

34' - Адетокумбо је направио и фаул у нападу и кораке, али судије то нису виделе и Грк је дошао до нових поена. Недовић је опет реализовао два слободна бацање.

33' - После тајм-аута је лепо пробио Недовић и поентирао. Ернангомез је покупио промашај Вилдозе и вратио лопту у кош. Недовић је реализовао и два слободна бацања.

32' - Добар напад "зелених" и Адетокумбо доноси највећу предност екипи из Атине - 63:50. Рано троши тајм-аут у последњем кварталу Јанис Сферопулос.

EuroleagueTV

31' - Много отворених тројки је промашила Звезда. Тако је почела и четврта четвртина. Давидовац је био сам, али није реализовао шут ван линије 6,75.

Трећа четвртина: Панатинаикос - Црвена звезда 61:50

30' - Опет је Звезда пала у завршници четвртине. Домаћин сигурном игром одржава предност и гости су у све тежој ситуацији. Вилдоза није погодио тројку на крају трећег квартала.

29' - Користи Панатинаикос грешке Марка Симоновића и поново иде на великих 11 разлике, иако су гости били на шест разлике минуса.

28' - Промашио је Јаго тројку, али је затрчао Боломбој и снажно је закуцао иако је испред њега био Лесор.

27' - Боломбој држи црвено-беле колико толико у мечу. Подигао се Грент на тежак шут и успео је да погоди.

27' - Сјајно игра Митоглу и Атињани иду на +11 - 55:44. Морао је минут одмора да затражи Јанис Сферопулос како би спречио серију домаћег тима.

26' - Лепа акција играча Звезде и поени Луке Митровића. Не предаје се Звезда на овој утакмици. Добио је центар гостију ударац у колено и одмах је затражио измену. Митоглу је погодио тежак шут, али успео је да погоди и то под фаулом који је начинио Боломбој.

25' - Јаго промашује зицере, али их погађају играчи Панатинаикоса. Омалени плејмејкер је био прецизан ван линије 6,75.

24' - Јаго даје кош тако што је Лесор дирао кош, иако је Бразилац промашио шут. Превише простора остало је за Грента који је лако отишао до обруча.

23' - Некако је стигла лопта до Боломбоја који је успео да закуца. Још једну добру утакмицу игра центар Београђана.

22' - Сада и Григонис погађа ван линије 6,75. Боломбој се изборио за два слободна бацања. Погодио је оба центар црвено-белих.

21' - Звезда није релизовала први напад у другом полувремену. На другој страни Слукас погађа тројку за +10 - 41:31. Јаго је потом лако положио лопту.

Друга четвртина: Панатинаикос - Црвена звезда 38:31

20' - Побегао је Слукас и лако поентирао. Домаћин је дошао до девет поена предности. Ипак, Боломбој је смањио након велике упорности и борбености. Ово је био последњи кош у првом полувремену.

19' - Дуго је Звезда цедила напад, али на крају је Митровић успео да поентира. Нан је на другој страни погодио преко Боломбоја.

18' - Слукас је искористио то што су му ишли испод блока и погодио је шут ван линије 6,75. Одмах је још један тајм-аут затражио Сферопулос.

18' - Грент је остао потпуно сам и погодио је шут са полудистанце. Тајм-аутом је реаговао Сферопулос. Очигледно Грк не жели да дозволи екипи да падне. Каква утакмица до сада у Атини. Не блистају у нападу ни једни ни други.

17' - Опет добра контра црвено-белих и поени Недовића. Добро за сада игра бивши играч атинских "зелених".

16' - Деловало је да се Звезда одбранила, али је Ернангомез покупио ничију лопту и дошао до лаких поена. Потом је Недовић изгубио лопту.

14' - Гедраитис је било половичан са линије пенала. Сјајан проток лопте Звезде и тројка Недовића из угла.

13' - Тежак шут је узео Грен и погодио за три поена. Недовић је промешао одбрану ривала и лако положио у кош. Потом Григонис користи рупу у рекету противника.

12' - Прецизан са полудистанце је био Вилдоза. И даље одбране играју већу улогу него напад на овом мечу.

11' - Јаго се добро позиционирао, али промашио је зицер. Сада је Бразилац побегао одбрани ривала и лако је поентирао.

Прва четвртина: Панатинаикос - Црвена звезда 20:17

10' - У стрелце су уписао и Недовић. Јако лош напад је одиграо некадашњи играч Звезде Лука Вилдоза и омогућио црвено-белима да поентирају. Ипак, нису гости одиграли добар напад.

9' - До шестог поена стигао је Митровић, а прву тројку за домаће постиже Грент. Одлична контра Звезде, Јаго је оставио иза леђа Митровићу који је снажно закуцао.

8' - Потом и сјајна контра гостију и полагање Митровића. Нан је одлично "промешао" Боломбоја и поентирао је. Након тога је Лесор погодио уз фаул Јага.

7' - "Зелени" користе то што је Звезда испунила бонус и до поена долазе углавном са линије пенала. Лесор је био половичан, али је поентирао и из игре у наредном нападу. Боломбој је добро завршио акцију и поентирао на други обруч.

6' - Панатинаикос води после поена Калаицакиса са полудистанце. Играчи ће на кратку паузу због телевизијског тајм-аута. Црвено-бели се доста ослањају на шут за три поена, али за сада он не служи добро тим Јаниса Сферопулоса.

5' - Бивши играч Партизана, али и Црвене звезде Матијас Лесор је такође прве поене постигао са линије за слободна бацања.

4' - Прва тројка на мечу је дело Боломбоја. Митоглу се у стрелце уписао са линије пенала. Оба пута је био прецизан грчки кошаркаш. Сјајним продором се и Ханга уводи поентерски у меч.

3' - Звезда је промашила две отворене тројке преко Лазића и Ханге. За сада се тешко постижу поени у "ОАКА Арени".

2' - Адетокумбо први поентира за домаћи тим. Снажно је закуцао брат НБА аса Јаниса Адетокумба после додавања Слукаса.

1' - Почела је утакмица у Атини! Лука Митровић је постигао прве поене на утакмици. На другој страни домаћин није искористио први напад.

ПАО утакмицу почиње у саставу Костас Слукас, Кендрик Нан, Маријус Григонис, Костантинос Митоглу и Костас Адетокумбо. Звезда креће утакмицу у петорци Милош Теодосић, Бранко Лазић, Адам Ханга, Лука Митровић и Џоел Боломбој.

Уочи меча:

Црвено-бели су прошле недеље остварили први тријумф у гостима у елитном такмичењу. Изабраници Јаниса Сферопулоса савладали су Макаби у дворани "Александар Николић".

Сада Звезду очекује тежак посао, с обзиром на то да се тим Ергина Атаман налази у доброј форми, везао је три победе и спреман је да настави серију.

Шампион Србије ни на овој утакмици неће моћи да рачуна на Фредија Гилеспија, док у тиму неће бити ни новопридошли талентовани Никола Топић.

На другој страни Матијас Лесор доживео је повреду против Арманија у прошлом мечу, али по речима турског стручњака Француз ће бити у саставу.

Панатинаикос тренутно има учинак 9-7, а црвено-бели 6-10.

БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан

БРУКА! Ево шта је Никола Јокић доживео након што је са Денвером остао без шампионске титуле

Никола Јокић није успео да оствари основни циљ за сезону 2023/2024 - од нове НБА титуле нема ништа, јер је с Денвером испао у полуфиналу Западне конференције, за шта се Минесота побринула у нестварној мајсторици. Али, по завршетку тог меча, ка српском асу је "дрвље и камење" полетело од бившег другог пика са драфта, а сада тренера.

20. 05. 2024. у 21:49

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

ИСТОРИЈА Совјетског Савеза, светске суперсиле 20. века, упамтила је бројне хероје, борце, официре који су својим јунаштвом и резултатима задивили свет. У периоду када се СССР тек стварао и уздизао, значајан помена био је и допринос једног Србина, Данила Срдића (1896-1937), првог и јединог Србина који је био генерал Црвене армије. Ово је његова прича.

20. 05. 2024. у 11:53