ЗВЕЗДА ИЗНЕНАДИЛА МАКАБИ! Велика победа црвено-белих у Евролиги

21. 12. 2023. у 22:01 >> 19:33

КОШАРКАШИ Црвене звезде изненадили су Макаби победивши га са 92:98 (20:20, 22:31, 23:28, 27:19) у 16. колу Евролиге у дворани "Александар Николић".

Навикли су црвено-бели на обруче у "Пиониру". Ова хала је била њихов дом претходних сезона. Иако је тим из Београда био гост сигурно се осећао као домаћин на овој утакмици.

Нестварну утакмицу одиграо је Милош Теодосић. Одлучио је да се игра по његовим нотама. Забележио је дабл-дабл учинак од 27 поена и 14 асистенција што му је донело индекс корисности 40. Све је радио искусни плејмејкер, убацио тројке, асистирао, дириговао игром и био прави вођа на терену.

Утакмица је неизвесна била само током прве четвртине која је окончана резултатом 20:20. Остатак меча протекао је у знаку црвено-белих који су одиграли одличан сусрет и дошли до првог тријумфа у гостима ове сезоне.

Звезда је све време одржавала двоцифрену предност, а за то је заслужан био одличан шут за три поена - 15/33 (45,5%). Теодосића су испратили пре свега Рокас Гедраитис и Џоел Боломбој.

Центар тима са Малог Калемегдана је поставио сопствени рекорд по броју поена на једној утакмици. Он је дуел окончао са 20 поена.

У четвртој четвтини се појавио и Дејан Давидовац се неколико кључних поена из офанзивног скока чиме је одбио налет тима из Тел Авива.

Макаби је успео да се спусти на једноцифрен заостатак, али није било времена за преокрет, па је Звезда дошла до веома важне победе која може доста да значи на пољу самопоуздања.

Вреди истаћи да је ово шампиону Србије био шести везани тријумф против "поноса Израела", па се може рећи да екипа Одеда Каташа итекако лежи клубу са Малог Калемегдана.

Теодосић са 27 и Боломбој са 20 поена су предводили Звезду до тријумфа. На другој страни најбољи је био Вејд Болдвин са 22, док је Лоренцо Браун против бившег клуба бројао до 20.

Црвено-бели су сада на учинку 6-10, док је Макаби на 9-7.

Макаби - Црвена звезда 92:98 (20:20, 22:31, 23:28, 27:19)

Дворана: "Александар Николић". Без публике. Судије: Сретен Радовић, Ђорди Алијага, Алберто Баена.

Макаби: Кливленд 5, Веб, Браун 20, Болдвин 22, Менко 2, Соркин 2, Риверо 8, Коен, Мајер, Нибо 18, Блат 11, Колсон 4.

Црвена звезда: Лазаревић, Теодосић 27, Ханга 6, Давидовац 5, Митровић 3, Лазић 4, Симоновић 2, Тоби 12, Боломбој 20, Недовић 3, Гедраитис 16, Јаго.

Четврта четвртина: Макаби - Звезда 92:98

40' - Крај утакмице!

40' - Невероватно! Макаби се колико-толико вратио у меч. Браун је погодио двојку, а потом и тројку након изгубљене лопте Јага. Још један тајм-аут је затражио грчки стручњак на клупи црвено-белих.

40' - Стрпљив напад црвено-белих који је 20 поеном на утакмици завршио одлични Џоел Боломбој. То му је уједно рекорд каријере по броју поена.

39' - Ван линије 6,75 био је прецизан и Колсон. До краја је остали 1:33. Тајм-аут је затражио Сферопулос. После дужег времена тим из Тел Авива је на једноцифреном заостатку.

38' - Теодосић је видео Боломбоја који је снажно закуцао и приближио госте победи. Менко се на другој страни уписао у стрелце након доброг продора.

37' - Нибо наставља да поентира. Овога пута је то урадио са пенала. Добар проток лопте Звезде и тројка Боломбоја. Узвратио је истом мером Блат.

36' - Изнудио је Теодосић фаул Менка за два слободна бацања. Плејмејкер црвено-белих је оба пута био прецизан.

35' - Сјајна акција Макабија. Закуцао је Нибо после додавања Блата. Брнако Лазић је због пет фаулова завршио утакмицу.

34' - Одличан меч игра Болдвин. Четврту тројку погодио је бек Макабија. Потом је поентирао за два и то уз прекршај Ханге. Опет се Давидовац појавље ниоткуда и долази до поена.

33' - Одакле се створио Давидовац? Покупио је промашај Гедраитиса и поентирао под фаулом. Реализовао је и додатно бацање.

33' - Борила се Звезда и заслужила да поентира. Ханга је остао сам, видео је то Теодосић, проиграо га, а Мађар је тај пас искористио за други погодак ван линије 6,75.

32' - Украо је потом лопту Браун и лако поентирао у контри. Одмах је тајм-аут затражио Сферопулос како би покушао да заустави налет домаћина на овој утакмици.

32' - Какав је мајстор Теодосић. Надмудрио је одбрану Макабија и лако положио лопту. На другој страни Браун је уз прекршај дошао до поена. Ипак, промашио је бацање бивши играч Звезде.

31' - Обе екипе нису реализовале први напад у четвртој четвртини. И у оба наврата су биле изгубљене лопте.

Трећа четвртина: Макаби - Звезда 65:79

30' - Соркин је оба слободна бацања реализовао. Добро изводе пенале центри тима из Тел Авива. Сјајно је пратио лет лопта Гедраитис и промашај Болмбоја вратио у кош, па црвено-бели са +14 улазе у последњи квартал.

29' - Симултанка Теодосића. Тек што се вратио у игру одмах је погодио тројку. Потом је Боломбој погодио оба пенала. Невероватна тројка Блата. Бацио је лопту у високом луку и погодио без коске.

28' - Техничку је добио Недовић, али Болдвин није реализовао бацање. У наставку акције се Риверо изборио за два пенала. Кубанац је оба пута био прецизан.

27' - Успео је Риверо да изгради позицију и погоди преко Митровића. Урадио је то након што је покупио промашај Соркина.

26' - Наместио је руку и Гедраитис. Све сада погађа крилни играч гостију. Ипак, узвратио је истом мером Болдвин.

25' - Ухватио је Гедраитис на спавању играче Макабија и поентирао је под фаулом. Реализовао је и додатни пенал.

25' - Успео је Болдвин да надмудри Недовића и изнуди три слободна бацања. Хтео је играч Звезде да спречи контру, али судије су показале да је то било при шуту. Сва три пута је био прецизан играч тима из Тел Авива.

24' - Не стаје Теодосић. Видео је рупу у рекету Макабија и дошао је до нових поена, али сада полагањем у десну страну.

23' - После Брауна и Болдвин погађа тројку. Теодосић наставља да блиста. Опет је сјајно асистирао за Гедраитиса који је већ на осам поена у овом кварталу. Дабл-дабл има искусни плејмејкер, пошто је дошао до 11 асистенција.

22' - Први кош за Макаби у другом делу постиже Браун и то је био погодак ван линије 6,75. Ипак, узвратио је Гедраитис. Поентира и Митровић и то након офанзивног скока.

21' - Теодосић је погодио тројку, а онда и Гедраитис поентира под фаулом. Погодио је Литванац и додатно бацање. Звезда је друго полувреме почела серијом 6:0 и то за 40 секунди.

Друга четвртина: Макаби - Звезда 42:51

20' - Болдвин је успео пре одласка на одмор да се упише из игре, погодио је тројку, а онда је Ханга узвратио истом мером и то невероватним поготком.

20' - После Каташа и Блат је добио техничку. Теодосић је погодио једно бацање, а потом и Митровић ниједно након прекршаја који је над њим направио Риверо.

19' - Тоби је покупио промашај Гедраитиса и закуцао је снажно. Болдвин је прецизан са пенала, али и даље је без поена из игре.

18' - Теодосић је погодио бацање након техничке Каташа. Промашио је Макаби два шута, али Риверо је био на офанзивном скоку и поентирао је. Минут одмора је затражио Сферопулос.

17' - Митровић се са линије пенала уписао у стрелце. На другој страни дугу двојку је погодио Блат. Сјајан потез Тобија и нови лаки поени за центра црвено-белих који игра најбољу утакмицу у Евролиги ове сезоне. Још један тајм-аут је затражио Каташ.

16' - Из десног корнера је тројку погодио Кливленд. Тоби је двоцифрен, пошто је опет поентирао испод коша.

15' - Промашио је тројку Ханга, а у контри закуцао Нибо и после серије Макабија од 6:0 тајм-аутом реагује Јанис Сферопулос. Невероватна тројка Теодосића. Истицао је напад, а Милош је био прецизан са једне ноге. Потом је маестрално спојио Тобија са кошем за лако закуцавање словеначког репрезентативца.

14' - Након минут одмора Макаби је изгубио лопту, а онда Тоби погађа још једну тројку. Давидовац је на другој страни фаулирао Ниба који је погодио оба пенала. Два бацања је погодио и Кливленд.

13' - Колсон је био половичан са линије пенала. Трећа везана тројка за црвено-беле, а прва за Мајка Тобија. Приморало је то Одеда Каташа да затражи тајм-аут - 23:31.

12' - Убрзала је Звезда игру и тројку је постигао Недовић. Побегла је лопта Соркину, али је пала у руке Риверу који погађа зицер. На другој страни ван линије 6,75 прецизан је био и Боломбој.

11' - Сјајна контра гостију и снажно закуцавање Симоновића који се на овај начин уписао у стрелце.

Прва четвртина: Макаби - Звезда 20:20

10' - Тежак шут је погодио Боломбој, али још тежи Лоренцо Браун за крај првог квартала - 20:20. Била је то друга тројка на мечу за плејмејкера Макабија.

10' - Тамир Блат је погодио ван линије 6,75, али истом мером је узвратио Теодосић који је већ на 10 поена.

9' - Нова тројка за Теодоића и то преко руке центра Хасијела Ривера. Болдвин је кренуо на закуцавање, али фаулом га је зауставио Боломбој, па ће са линије пенала морати да заради са линије пенала и оба пута је био прецизан.

8' - Из одличне одбране Звезда је иницирала контранапад и лако је поентирао Боломбој. Нибо је потом закуцао снажно после алеј-уп комбинације.

7' - Добар напад Звезде и тројку је погодио Теодосић и то под фаулом. Искусни плејмејкер је реализовао и додатно бацање.

6' - Веома лоше нападачки су у меч ушли и једни и други. Нибо је погодио флоутер и он је најрасположенији. Боломбој на другој страни долази до четвртог поена.

4' - Украо је лопту Лазић и поентирао у контри. Сјајно се снађао капитен Звезде и уписао се у стрелце.

3' - Неколико напада нису реализовали ни једни ни други, а онда је Нибо поентирао након офанзивног скока и то под фаулом Митровића коме је то други прекршај. Центар домаћег тима је погодио и додатно бацање.

2' - Прецизан ван линије 6,75 био је Браун, некадашњи играч Црвене звезде. Он је погодио из левог корнера преко Лазића.

1' - Први напад на утакмици је имала екипа Макабија, али он није био добар. Болдвин је промашио тежак шут. Прве поене на уткамици постигао је Боломбој после офанзивног скока.

Макаби почиње утакмицу у петорци: Лоренцо Браун, Вејд Болдвин, Бонзи Колсон, Џејк Коен и Џош Нибо. Звезда меч креће у саставу: Јаго дос Сантос, Бранко Лазић, Рокас Гедраитис, Лука Митровић и Џоел Боломбој.

Уочи меча:

Невероватно звучи да ће шампион Србије бити гост у дворани "Александар Николић" некој страној екипи. Али, тако јесте - јер због ситуације у Израелу, Макаби као домаћин наступа у српској престоници, и то у утакмицама на којима нема публике. Подсетимо, тим са Малог Калемегдана је до прошле сезоне играо све мечеве као домаћин у "Пиониру", а од ове јесени - у Арени.

Истина, изабраници Јаниса Сферопулоса су ове сезоне одиграли један меч у овој хали, било је то против Морнара када је забележена убедљива победа (95:75).

Са друге стране, екипа Одеда Каташа је веома квалитетна, али јој Звезда не лежи последњих година. Црвено-бели су у серији од пет везаних тријумфа против "поноса Израела" и сигурно да клуб из Тел Авива жели то да прекине.

Овај меч је веома важан за Бранка Лазића и другове који јуре прикључак за тимовима који су у зони плеј-офа. Такође и због тога што ове сезоне није уписана ниједна победа у гостима, а ово је "гостујући паркет" који Београђани идеално познају.

Вреди поменути да је Звезда остала без Шабаза Нејпира који се вратио у Армани, док за Макаби неће играти само Џон Дибартоломео.

Црвено-бели тренутно имају учинак 5-10, док је "понос Израела" на 9-6.

БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35