ЦРНО-БЕЛИ СТИГЛИ ДО НОВОГ ТРИЈУМФА! Пантер и Доужер ућуткали Каунас, четврта узастопна победа за Партизан у Евролиги

14. 12. 2023. у 17:08 >> 19:00

Кошаркаши Партизана победили су Жалгирис на гостовању у оквиру 14. кола Евролиге (85:93)

Феноменална партија Партизана крунисана је победом у Каунасу.

Прво полувреме је било беспрекорно, изабраници Жељка Обрадовића су све погађали у нападу а одиграли и врло добру одбрану, што црно-беле одводи на полувреме са 14 поена предности.

Током треће четвртине је домаћин смањио предност на само два поседа, међутим ''парни ваљак'' је имао одговор на све то и при крају треће деонице поново одлази на двоцифрену предност.

Четврта четвртина је одрађена рутински, Партизан је одржавао велику разлику све до минут пре краја, када су домаћини успели да смање на осам поена разлике.

Најефикаснији у Партизану били су капитен Кевин Пантер са 22 поена и Пи Џеј Доужер са 16, док су код домаћина најбољу партију пружили Кинан Еванс са 33 и Роланд Шмиц са 16 поена.

Жалгирис - Партизан (4/4) 85:93

40' Крај! Победа црно-белих 85:93!

38' Кинан Еванс је изборио фаул на тројци и искористио сва три слободна бацања, након тога црно-бели не успевају да постигну кош 79:90.

37' Бруно Кабокло постиже нове поене за црно-беле и поново Партизан иде на +14. 76:90

36' Пи Џеј Дожер феноменалним соло продором полаже лопту у кош уз фаул. Прецизан је био и са линије слободних бацања, а Шмиц поново постиже поене, овог пута изван линије 6.75, 74:86

35' Након тајм-аута Жалгирис поентира Роланд Шмиц. Црно-бели губе лопту и домаћини имају напад да смање на једноцифрену предност. 71:83.

34' Поготком Нанелија црно-бели одлазе на +14 и на само нешто више од шест минута до краја меча имају лепу предност. 69:83

32' Прве поене у последњој деоници су дело Џејмса Нанелија, који погађа са полудистанце. Кинан Еванс на другој страни погађа тројку за Жалгирис 67:78

Крај треће четвртине

30' Лавриновичиус затвара трећу четвртину офанзивним скоком и постигнутим кошем за два поена 64:76.

28' Имали су домаћини из једног напада четири постигнута поена. На другој страни паркета је фаулиран Зек Ледеј који је сигуран са линије за слободна бацања. 62:74.

27' Поново је Партизан на двоцифреној разлици! Зек Ледеј је погодио далеку тројку. Гедраитис промашује двојку, у контра нападу је Нанели, он баца лоб пас за Смаилагића који закуцава за +14 црно-белих. 58:72

26' Жалгирис се вратио у овај меч, спустили су на само шест поена разлике, али Зек Ледеј са линије пенала одводи црно-беле на +8.

25' У овим моментима је прави ''рафална паљба'' са обе стране. Пантер је погодио за Партизан, а затим и Кинан Еванс уписује поене за Жалгирис 56:64.

23' Доужер губи лопту, а Кинан Еванс погађа за три и после друго времена спушта разлику на једноцифрену 52:61.

22' Након два неискоришћена напада ''парног ваљка'' Томас Димша то кажњава поготком за три 49:61.

21' Феноменално Партизан отвара и друго полувреме, Пантер је фаулиран за два бацања, а због протеста техничку је добио и тренер домаћих. Капитен црно-белих је реализовао сва три пенала.

Крај друге четвртине 44:58

20' Немоћно делује Жалгирис у првом полувремену против Партизана. Џејмс Нанели је погодио тројку на асистенцију Доужера, а последњи напад пред полувреме искористио је Жалгирис са линије слободних бацања 44:58.

18' Након промашаја Доужера, дефанзивни скок хвата Кабокло који постиже кош уз фаул. Гедраитис одговара тројком са друге стране. 38:51.

16' Сјајан одговор црно-белих након тајм-аута. Прво је Кевин Пантер након продора уписао свој 16. поен, а онда и ''парни ваљак'' краде лопту након ког је фаулиран Доужер који са линије слободних бацања постаје други двоцифрен играч након капитена Пантера. 35:48.

15' Партизан минут и по није постигао кош, док с друге стране Жалгирис то користи и поготком Холинса смањују на једноцифрену предност. Тајм-аут Жељко Обрадовић 35:44.

12' Нова тројка за Партизан, Кевин Пантер пакује своју четврту тројку на овом мечу 24:40.

11' Какав потез Балше Копривице! Успео је уз фаул да закуца а након тога и да реализује додатно слободно бацање. На другој страни Бирутис постиже погодак, да би Доужер протутњао брзо кроз одбрану домаће екипе и поново повећао предност црно-белих на двоцифрену разлику. 23:34

Крај прве четвртине 21:29

10' Сјајно затварање прво четвртине Партизана. Кевин Пантер је погодио тројку а Тристан Вукчевић успео да реализује и два бацања након фаула Роланда Шмица. Еванс на другој страни уписује нове поене, осми поен за плејмејкера ''зелених''. 21:29

9' Капитен Партизана сјајном асистенцијом упошљава Кабокла који снажно закуцава. 17:22

7' 7:0 прави серију Жалгирис и смањује предност Партизана.

6' Кевин Пантер је одличним дриблингом избацио Гедраитиса и погодио тројку у лице младом Литванцу. Након тога Дожуер лупа блокаду Бирутису и ''парни ваљак'' има нови напад.

5' Фантастична игра изабраника Жељка Обрадовића на почетку утакмице, уследиће тајм-аут при вођству гостију резултатом 13:3. Након тајм-аута Кинан Еванс уписује своје прве поене на мечу 5:13.

4' Први пропуштен напад за Партизан на овом мечу, промашио је дугу двојку Кевин Пантер. Роланд Шмиц не успева да смањи предност ''парног ваљка'' на дргој страни промашеном тројком. 3:11

3' Након нове изгубљене лопте Жалгириса, Ледеј промашује двојку али је на офанзивном скоку Смаилагић који уписује нове поене за црно-беле.

2' Сјајан потез Кабокла, успео је под фаулом да поентира и донесе пет поена разлике црно-белима. На другој страни Гедраитис успева да положи лопту у кош и упише прве поене за Литванску екипу. 2:5

1' Први напад не користи Жалгирис, што одма кажњава Партизан поготком Ледеја за два поена, 0:2.

Почео је меч у Каунасу!

УОЧИ МЕЧА:

Актуелни шампион АБА лиге има шест узастопних победа у свим такмичењима, од чега су три у Евролиги и против ''зелене шуме'' јуре четврти узастопни евролигашки тријумф.

Жељко Обрадовић пред Жалгирис.

- Свако наредно гостовање ће бити најтеже. Жалгирис је тим који игра изванредно, имају јасну идеју како и где да нападају и имају огромну енергију, како нападачки тако и одбрамбено. Сигурно је да нас очекује веома тешка утакмица - рекао је Обрадовић.

Главни арбитар на мечу је Саша Пукл, судија који долази из Словеније.

Осим њега, ту су још и Емилио Перез, као и Ник Ван Ден Брок.

Тренутно црно-бели заузимају шесто место у најелитнијем европском такмичењу са скором 7-6 док се Жалгирис налази на позицији број 14 са скором 5-8.

БОНУС ВИДЕО: БОНУС ВИДЕО: ПОСЛЕ 7 ГОДИНА ПЕНЗИЈЕ Ана Ивановић се вратила тенису - Надалова сестра послала позив

СПЕКТАКЛ У АТИНИ: Олимпијакос би да испише историју, виола да прекине пост без трофеја дуг 23 године!

СПЕКТАКЛ У АТИНИ: Олимпијакос би да испише историју, "виола" да прекине пост без трофеја дуг 23 године!

ГРЧКИ великан Олимпијакос и прошлогодишњи вицешампион Фиорентина бориће се за наслов новог првака Лиге конференција на ''ОПАП арени'' у Атини (21.00). Пиреј је од Атине удаљен само десетак километара, тако да је јасно ко ће имати већу подршку на овом мечу, али улога благог фаворита ипак припада Виоли која се нада да ће бити успешнија него што је био случај пре годину дана у Прагу.

29. 05. 2024. у 07:35

БРУКА КАКВУ РОЛАН ГАРОС НЕ ПАМТИ: Русија у шоку, нико не верује шта се дешава у Француској (ФОТО)

Француска и Русија немају баш најбоље најбоље односе откако је рат у Украјини почео у фебруару 2022. године, а то може да се види и на актуелном Ролан Гаросу, где се дешавају неке досад незабележене ствари.

29. 05. 2024. у 21:15