ВЕЛИКА ПОБЕДА ЗВЕЗДЕ! Црвено-бели прекинули пост против Албе и то како...

Александар Илић

14. 12. 2023. у 20:44 >> 20:49

КОШАРКАШИ Црвене звезде дочекали су Албу у Београдској арени у оквиру 14. кола Евролиге. Славила је Звезда 85:71

Икс/Црвена звезда

У овај меч Црвена звезда је ушла са четири узастопна пораза од екипе Албе на терену у српској престоници, и након два узастопна пораза у Евролиги у Шпанији (Басконија и Валенсија). Против тима из Берлина црвено-бели су на домаћем терену последњи пут славили 2015. године.

И вечерас је почетак меча донео доста неизвесности, ипак, успео је са две тројке Недовић, праћен добром игром Теодосића да домаћина одржи у вођству.

Где је стала Црвена звезда у првој наставила је и у другој деоници. Тројкама Гедраитиса и Теодосића прави чета Јаниса Сферопулоса серију 6:0, а ривал одмах потом 5:0.

Управо сјајном игром Рокаса Гедраитиса, Теодосића и Немање Недовића црвено-бели у завршници полувремена дошли су до двоцифрене предности, а на паузу су домаћи отишли уз резултат 51:42.

Није могла боље да почне Звезда друго полувреме. Одличном одбраном уз шест лаких поена натерали су црвено-бели Немце на минут одмора. Контролисали су црвено-бели игру током треће деонице, а предност им је расла до +16.

Уз одличну одбрану домаћина, који је ривалу дозволио да постигне свега 11 поена у трећем периоду, црвено-бели били су у предности пред одлучујућих 10 минута - 71:53.

Доста нервозан одлучујуће деонице. Без коша се играло три минута, Томас Мат је за Немце откључао обруч. Тек након четири минута уписао је Теодосић поене за домаће. У наставку је са три тројке и изнуђеним фаулом у нападу Давидовац разгалио навијаче, за прву предност +20 (82:62). Славили су рутински на крају изабраници Јаниса Сферопулоса 85:71

ЗВЕЗДА - АЛБА  85:71 (25:22, 26:20, 20:11, 14:18)

Црвена звезда: Лазаревић, Теодосић 12, Давидовац 10, Митровић 6, Лазић, Симоновић, Нејпир 9, Тоби 2, Боломбој 5, Недовић 20, Гедраитис 19, Дос Сантос 2

Алба: Браун 8, Проћида 9, Спањоло, Вецел 10, Делоу 5, Матишчек, Шнајдер 4, Томас 6, Никић, олинце 13, Тиман 12, Бин 4.

40' Линде погађа за госте.

38' Погађа тројку Недовић 85:65.

37' Сада прави Теодосић неспортски фаул, неће бити потребно да се гледа снимак, а одмах га је заменио Сферопулос. Непрецизан је био једном из два покушаја Стерлинг. Потом је Боломбој фаулирао Линдеа, који је убацио оба - 82:65.

36' Још две тројке Давидовца за 82:62.

35' Тиман погађа два поена, такође са пенала, а из игре тројком одговорио је Давидовац над којим је одмах након направљен фаул у нападу.

34' Тек након четири минута игре у последњој деоници Звезда је дошла до поена. Теодосић је са пенала убацио два пута - 73:57

33' Три минута без коша на обе стране. Прве је постигао Томас Мат.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ 20:11

30' Поентирао је Нејпир, а Давидовац одличан на другој страни, потом је фаулиран у транзицији.  Репрезентативац Србије погодио је један од два пенала 71:53

29' Прекида Проћида налет Звезде, погодио је тројку 66:53. Два пенала погодио је Нејпир, а два пенала промашио је Бин - 68:53

28' Прво је Теодосићу досуђен неспортски фаул, а након консултација судија одлука је преиначена, обичан фаул, а тренер гостију тражио је челенџ. На крају је остао обичан фаул. Изгубили су лопту Немци, а Нејпир је промашио тројку.

27' Како се жаргонски каже, Гедраитис би вечерас убацио у кош и лавабо. Погодио је нову тројку - 66:50.

25' Убацује свој 17. поен Недовић, након тога још једном Вецел - 61:48.

24' Гедраитис погађа за серију 6:0 гостију, а Вецел потом везује два убачена коша, имали су гости пост од четири минута без коша.

22' Сјајан потез Рокаса Гедраитиса. Губи Алба лопту на другој страни - 55:42. Још једном потом Недовић лако поентира.

21' Прве поене у наставку постигао је Немања Недовић. Потом одлична одбрана црвено-белих.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ 26:20

20' Сјајно је реаговао на промашај Дос Сантоса Боломбој, поентирао је у рекету, окружен тројицом ривала. Томас је био половичан са пенала за крај полувремена - 51:42.

19' Недовић погађа трећу тројку - 47:37.Тиман погађа два пенала и спушта разлику на осам поена.

18' Након контре фаулиран је Гедраитис, погодио је оба пенала - 44:38.

16' Рокас Гедраитис погодио је нову тројку за црвено-беле, уследила је добра одбрана, па изгубљена лопта Марка Симоновића. Онда на другој страни краде лопту, па је поклања ривалу. Проћида је лагано закуцао.

15' Нејпир убацује и прву тројку вечерас. Још једном Вецел враћа, Немци на минус два - 38:36

13' Одговорила је Алба серијом 5:0. Убацио је Нејпир прве, а потом и Олинде погађа три - 35:22

11' Милош Теодосић, убацује другу тројку - 28:22, а потом одлично игра одбрану, Нејпир је проиграо Гедраитиса за три - 31:22

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 25:22

10' Два лоша напада Звезде, прво три секунде у рекету, па фаул у нападу Митровића, његов други. Након тога реванширао се Шнајдер грешком у корацима. Теодосић је погодио тројку за 25:22

9' Јаго дос Сантос погодио је за два, а Тиман одговара на исти начин 16:15. Два поена са пенала убацио је Рокас Гедраитис, одговорио тројком Томас, на исти начин и Милош Теодосић - 21:20

6' Другу тројку погодио је Недовић - 14:11, потом добра одбрана црвено-белих, а покушај закуцавања Митровића био је блокиран. Проћида погађа на другој страни.

5' Одговорио је Тинеман, па потом Митровић, умешао се и Вецел, а још једном сјајан био је Лука Митровић 11:11.

3' Вецел поентира за госте, одговара Митровић - 4:4. Недовић након скока Митровића погађа тројку - 7:4

1' Први напад имали су гости, одлично су се одбранили играчи Звезде. Џоел Боломбој погодио је у рекету, 2:0, одговорио је Проћида.

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда је забележила четири узастопна евролигашка пораза у Београду од Албе:

72-87

•63-78
•84-90
•85-94

Након два неизвесна пораза на мини турнеји у Шпанији Звезда се враћа у Београд. Валенсија је славила 85:81, а Басконија 87:85.

Утакмица на домаћем паркету против последњепласираног тима у лиги прилика је да се победом прекине лош низ.

Црвено-бели у утакмицу улазе после победе у неизвесној завршници против екипе Меге 98:88. Иако резултат то не говори, ружичасти су против Звезде пружили више него добар отпор, а питање победника решено је у последња три минута утакмице.

ТРЕНЕР ЗВЕЗДЕ ПРЕД АЛБУ - Сферопулос: Користимо играче који су сто одсто спремни

- Ханга је у среду имао други тренинг. У уторак је радио без контакта, а у среду са контактом. Видећемо како се осећа физички и да ли ћемо га ставити у тим у последњем тренутку. Још рано да доносимо суд о његовом стању. Шабаз је добио ударац у леђа, имао је проблема. Није играо последње две утакмице, против Басконије није могао, против Меге је био упитан јер није био 100 одсто спреман. Идеја ми је да користим играче који су 100 одсто спремни, истакао је Сферопулос.

Кошаркаши Албе уписали су тек две победе у последњих 10 мечева, и то обе на домаћем паркету. Једна победа убележена је у Евролиги, а друга у купу Немачке, док су претрпели шест пораза у елитном и два у домаћем такмичењу.

У последња два меча у Европи, Алба је уписала победу и пораз. Код куће је савладала Жалгирис 64:62, да би од Ефеса изгубила 97:89.

Звезда ипак у последњих пет утакмица нема позитиван скор против представника из Немачке.

Црвено-бели су у последњих пет мечева уписали тек један тријумф и то после продужетка, а посебно упамћен је пораз у Берлину прошле сезоне 87:72 који је београдски тим оставио без шансе за топ осам.

Сада је ситуација доста другачија, обе екипе су у лошој форми, а ростери тимова су значајно промењени, док је Звезда ипак благи фаворит.

На мечу би пресудан могао да буде центарски дуел Луке Митровића и Јоханеса Тимана.

Немачки центар игра једну од најбољих сезона у животу. Од октобра у Евролиги просечно бележи 15 поена, уз скоро шест скокова и две асистенције.

Лука Митровић се на високим позицијама истиче у редовима Звезде. Од почетка сезоне у Евролиги бележи 11 поена уз шест скокова и две асистенције.

БОНУС ВИДЕО: Они су наш понос! После Ђоковића, Јокићу уручено значајно признање

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски лавови се неће предати без борбе у Пиреју

ОЛИМПИЈАКОС НАДОМАК ИСТОРИЈЕ: Бирмингемски ''лавови'' се неће предати без борбе у Пиреју

У реванш утакмици полуфинала Лиге конференција Олимпијакос ће пред својим навијачима бранити два гола предности против Астон виле које је зарадио невероватним наступом у Бирмингему (21.00).

09. 05. 2024. у 08:00