ЗВЕЗДА ЈАЧА ОД ХРВАТСКЕ МРЖЊЕ: Црвено-бели победили Задар у АБА лиги

12. 11. 2023. у 18:34

ДАН након скандала, у коме је у два одвојена инцидента у Задру нападнута Звездина делегација, укључујући члана управе, пријатеља клуба и српске новинаре, који су повређени приликом покушаја линчовања од стране маскираних хулигана, Црвена звезда је у поменутом граду Хрватске победила КК Задар резулатом 74:81 (24:23, 19:22, 11:25, 20:11) у 7. колу АБА лиге.

Јако ружан увод је имао овај меч, али када је реч о кошарци црвено-бели су заслужено славили, иако је домаћи тим одиграо добрих 20 минута и тада био је у заостатку од само два поена - 43:45.

Прво полувреме обележиле су серије. Гости су губили са 36:32, а онда су направили серију 11:0. Деловало је да ће се тада сломити отпор тима из Хрватске, но уследио је одговор и серија 7:0. Ипак, трећа четвртина била је пресудна за исход овог сусрета.

Звезда је тај период добила са 11:25. Кључна разлика је била што су црвено-бели у том кварталу постигли пет тројки, док ривал ниједном није био прецизан ван линије 6,75.

Четврта четвртина била је пуко одрађиване посла за тим Јаниса Сферопулоса. Домаћин није успео да угрози противника, једино што је успео Задар јесте да ублажи пораз.

Најефикаснији код победника био је Рокас Гедраити са 19 поена, док је Јаго Дос Сантос додао 19. На другој страни највише се истакао Лука Божић са 18, пратио га је Аријан Лакић са 12.

Црвена звезда сада има учинак 6-1, Задрани су на 3-4.

Задар - Ц. звезда 74:81 (24:23, 19:22, 11:25, 20:11)

Дворана: "Крешимир Ћосић". Гледалаца: 8.000. Судије: Саша Пукл, Марио Мајкић, Томислав Стапић.

Задар: Кларица 3, Вујачић 7, Жганец 7, Мазалин 5, Његован, Лакић 12, Мекић 2, Јамбровић, Дрежњак 12, Грбић, Божић 18, Рамљак 8.

Ц. звезда: Лазаревић 3, Теодосић 6, Давидовац 7, Митровић 8, Нејпир 5, Тоби 8, Боломбој 7, Илић, Недовић 6, Гедраитис 19, Кузмић, Јаго 12.

БОНУС ВИДЕО: Срби тешко прихватају да неко нешто боље ради од њих, због овога су момци шампиони