ЗВЕЗДА СЛАВИЛА НА КРИЛИМА ДОС САНТОСА И ТЕОДОСИЋА: Бајерн пао у "Арени"

02. 11. 2023. у 20:28

Кошаркаши Црвене звезде победили су Бајерн у Београду резултатом 74:68 у утакмици шестог кола Евролиге.

ЗВЕЗДА СЛАВИЛА НА КРИЛИМА ДОС САНТОСА И ТЕОДОСИЋА: Бајерн пао у Арени

Прва четвртина је отворена са великим бројем промаса и изгубљених лопти, Бајерн је исконтролисао другу половину прве цетвртине и стигао до предности након прве деонице.

Током друге четвртине виђена је кошарка на већи број поена него у првом периоду, Бајерн је углавном контролисао и другу четвртину све до последњих тренутака исте, када је звезда са пет поена пришла на само један посед разлике тројком Ханге са пола терена у последњој секунди.

Трећа четвртине је била скроз у знаку Бајерна, чак су Баварци неколико пута стизали до двоцифрених предности. Милош Теодосић је колико толико одржавао Звезду својим поенима и сјајним асистенцијама у овом мечу. На крају деонице, Звезда је успела да спусти на једноцифрену предност и у последњу деоницу је ушла са шест поена заостатка.

На сцену у последњој четвртини ступају Милош Теодосић и Јаго Дос Сантос, који својом енергијом и сјајном игром успевају да стигну предност Бавараца,а онда и престигну, те Звезда на крилима навијача уписује другу победу у Евролиги ове сезоне.

Најефикаснији играчи Звезде били су Теодосић са 14 поена и Митровић и Нејпир са по 11. Код гостију најбољу партију је пружио Едвардс са 16 и Бонга и Болмаро са по 12 поена.

КК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - КК БАЈЕРН МИНХЕН (4/4 72:68)

40' Сферопулос је узео тајм-аут. Теодосић узима лопту у своје руке, фаулира га Болмаро и Србин стаје на линију слободних бацања. Тео прво маши, друго погађа, те доноси предност црвено-белима. Звезда се затим одбранила, Едвардс је промашио тешку тројку, а Јаго са осам метара погађа у наредном нападу за три поена и доводи звезду на корак од тријумфа. Болмаро промашује шут за три, затим Едвардс прави фаул а Боломбој са линије слободних бацања повећава предност Звезде на 6 поена предности 74:68, што је био и крајњи резултат овог меча

39' Лош напад Црвене звезде, затворили су Јага Дос Сантоса, он је ''увалио'' лопту Теодосићу који је покушао са 10 метара да погоди тројку али није успео. Фантастична одбрана Боломбоја али бољи је био напад Болмара који погађа преко руке и изједначује резултат у ''Штарк Арени'' 68-68.

38' Теодосић је први пут направио лош потез данас, био је брзоплет и у раном нападу хтео да поентира али му лопта испада и посед има екипа коју са клупе предводи Пабло Ласо, али после тајм-аута искусног стручњака. Бонга је успео преко Теодосића да погоди двојку и смањи на кош предност за црвено-беле. 68-66.

37' Имала је Звезда среће. Едвардс не погађа отворену тројку за изједначење. Потом Јаго губи лопту и фаулира Болмара, који са линије слободних бацања враћа Баварце у игру 65-64. Опет на сцену ступа Милош Теодосић и преко Ибаке погађа тројку, за одушевљење домаће Публике.

36' Јаго је фаулиран и сигуран са линије пенала, што доноси предност Звезди од пет поена разлике. Затим Болмаро један на један напада Гедраитиса, ослободио се Литванца и погодио полудистанцу, те смањио предност црвено-белих на три поена разлике 65-62.

35' Мајк Тоби промашује шут за три поена али Бајерн то не кажњава, јер прво Франциско промашује шут за три, а затим након офанзивног скока и за два поена.

34' Митровић промашује полагање, али Тоби успева након офанзивног скока то да поправи и одводи Звезду на три поена разлике. Бајерн се не сналази у нападу у овим моментима, у последњем секунду напада покушао је Бајерн да постигне тројку али није успео.

33' Промашују играчи на обе стране, Бајерн из два офанзивна скока не успева да постигне кош, док са друге стране Митровић након офанзивног скока после много времена доноси црвено-белима предност од једног поена 61-60.

32' Бонга је имао два слободна бацања, искористио је само једно. Потом Гедраитис промашује шут за три поена, а онда и Тоби чисто полагање.

31' Напокон стижу поени и Рокаса Гедраитиса. Он је уз фаул поентира и спустио црвено-беле поново на један посед заостатка. Серж Ибака прави фаул у нападу и Звезда након дуго времена стиже до изједначења након тројке Милоша Теодосића 59-59.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ

30' Давидовац након офанзивног скока погађа полагање и смањује предност Бајерна на само посед заостатка. Али у наредном нападу Бонга погађа отворену тројку и поново се изабраници Пабла Ласа одлепљују и са плус шест завршавају трећу четвртину 53-59.

Текст потписа

29' Након изгубљене лопте Бавараца, Јаго погађа тројку за потпуни повратак у меч 51-56.

28' По ко зна који пут данас, Милош Теодосић феноменално разиграва саиграче. Овог пута је Тоби успео након сјајне асистенције да упише нове поене, постигао је полагање уз фаул и приближио црвено-беле на 10 поена разлике. Бајерн затим везује два промашаја из офанзивних скокова, Јаго стиже до лопте, упошљава Гедраитиса који је имао лак задатак у контра нападу, положио је и спустио звезду на једноцифрен заостатак. 48-56.

27' Нова изгубљена лопта Црвене звезде, седма на овом мечу. Давидовац је лоше дода, Бајерн користи контра напад а Вајлер Беб након јаког фаула Митровића уписује нове поене са линије слободних бацања. 43-56.

26' Ибака на искуство успева да погоди у последњој секунди напада. Али Теодосић држи Звезду у игри, поново уписује нова два поена  за своју екипу.

25' Звезда изузетно лоште шутира за три поена, за сада су на 2 од 16. Бонга погађа нову тројку, а са друге стране Нејпир успева да погоди дугу двојку. Каспер Едвардс је незауствљив ову утакмицу, сада уз фаул Боломбоја уписује своја нова три поена и одводи Баварце на нову највећу предност од +14. 38-52

24' Поново Бајерн кажњава лошу одбрану Звезде. Болмаро овог пута погађа нову тројку а Баварци имају нову највећу предност 34-46. Наредни напад Звезда ипак игра стрпљиво а Милош Теодосић лагано погађа двојку.

23' Три офанзивна скока у једном нападу за Бајерн, а из трећег покушаја Букер закуцава и одводи Бајерн на највећу предност до сада од десет поена разлике 33-43. Након тајм-аута Теодосић је имао отворен шут за три поена који не користи, али је Боломбој након офанзивног скока фаулиран и са линије слободних бацања смањује предност Звезде на девет поена разлике.

22' Баварци преко Болмара стижу до нових поена, бивши кошаркаш Барселоне је постигао тројку. На другој страни Ханга маши шут за три поена, лопта долази до Едвардса који ''цепа'' мрежицу и постиже нову тројку за Бајерн.

21' Први напад у другом полувремену не користи Бајерн, али и са друге стране Митровић не успева да постигне поене.

- Били смо нервозни у првом полувремену. Промашили много лаких шутева. Тешко је играти у одбрани када промашујете лаке шутеве. Морамо да заиграмо боље и вратимо самопоуздање у наставку меча - рекао је Лука Митровић у полувремену утакмице.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ

20' Серж Ибака прави своју другу личну грешку, а Боломбој има прилику за лаких два поена. Међутим сем Теодосића нико не погађа сва слободна бацања, овог пута бивши играч ЦСКА био половичан. Последњи напад у првом полувремену имао је Бајерн, међутим губе лопту, а Ханга се награђује и у последњој секунди погађа тројку за само један посед заостатка за Баварцима 33-35.

19' Франциско губи лопту, Теодосић додаје до Боломбоја који маши чисто полагање, навијачи не могу да верују да су црвено-бели промашили већ неколико зицера.

18' Поново Милош Теодосић. Дигао се на шут за три поена а Вајлер Беб прави фаул и некадашњи репрезентативац Србије има три слободна бацања. Он све то реализује 29-35.

17' Вајлер Беб након лоше ротације у одбрани Црвене звезде остаје сам на шуту за три поена и то погађа. Нејпир на другој страни маши двојку, Бајерн убрзава а Обст шутем за три преко руке поново одводи Бајерн на лепу предност од девет поена разлике 26-35.

16' Бајерн је испунио Бонус фаулом Букера, а Шабаз Нејпир није успео да погоди ни једно бацање, али након офанзивног скока звезде ипак Шабаз уписује лаких два поена.

15' Магија Теодосића, који диже публику на ноге. Он нестварном асистенцијом упошљава Митровића који је имао чисто полагање, након тога Бајерн губи лопту, поново Теодосић асистира али овог пута до Боломбоја који јаким куцањем враћа Звезду на само један посед разлике 24-27.

14' Мајк Тоби стиже до прве личне грешке, након које Словенац излази из игре а Бајерн уписује лак поен са линије слободних бацања преко Букера, који је први пут био непрецизан. Поново изгубљена лопта Звезде, овог пута је Боломбој изгубио лопту након, Бајерн креће у контра напад, а Букер поентира, 17-22.

13' Поново магија Теодосића, феноменалним додавањем отвара Јагу чист шут за три поена, који Бразилац није успео да погоди, али борбени Давидовац стиже до офанзивног скока, након ког Тоби маши чист зицер. Већ скоро два минута нема коша са обе стране. 17-19

12' Веома лоши проценти шута за сада, што и мали број поена говори на овом резултату. На крају напада је Гифај омашио тежак шут за два поена, док на другој страни Тоби промашује шут за три поена.

М. Вукадиновић

11' Прво Дејан Давидовац постиже три поена, затим лош шут Бајерна, Звезда креће у нови напад, који је био феноменалан. Теодосић својом новом магичном асистенцијом упошљава Тобија који уписује прво закуцавање на мечу и стиже на само минус два 17-19.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ

10' Едвардс је дефинитивно наместио руку, погађа своју нову тројку, његову другу на мечу. Последњи напад у првој деоници има Звезда, која не успева да га реализује а Серж Ибака у последњој секунди након украдене лопте уписује два поена и плус седам за Бајерн након прве четвртине.

9' Милош Теодосић узима и први шут на мечу, који није био прецизан и лопта је за Бајерн. Ипак, Бонга није успео да убаци лопту за пет секунди и Звезда има нови напад. Нејпир је покушао шутем за три поена али није успео да погоди, Бајерн иде у контру али је то било лоше додавање и нова изгубљена лопта за тим који са клупе предводи Пабло Ласо.

8' Одмах Теодосић уписује прву асистенцију. Додао је до Нејпира који је био сигуран са ''врха капице''. Али Бонга брзим кошем за три поена одговара на сјајан напад црвено-белих.

7' Нејпир је поново узео шут са полудистанце али овог пута није био сигуран. Лопта пада у руке Едвардсу који отвара контру, додаје до Ибаке који стиже до лаких поена. Теодосић улази у игру уместо Ханге а некадашњи репрезентативац Србије добија овације са трибина.

6' Изгубљена лопта Едвардса, баца лопту право у руке Давидовца, који додаје до Нејпира а овај са полудистанце постиже нове поене за Звезду. С друге стране, исти одоговр има Ибака, који је са полудистанце био сигуран.

5' Адам Ханга уписује нови промашај, али је Лука Митровић успео да стигне до офанзивног скока при ком је фаулиран и са линије слободних бацања уписује своје нове поене. Бајерн креће у напад, лопта иде у руке Едвардсу, који данас изгледа све погађа. Јако тежак шут за три поена је узео који је ушао без коске у обруч.

4' Едвардс краде чисту лопту Шабазу Нејпиру, и након контра стиже до чистог полагања и нових поена за свој тим.

3' Митровић не престаје са добрим потезима. На ниском посту је играо против Ибаке и сполу хорогом решио некадашњег НБА аса. Али Бајерн одмах следећи напад користи, Едвардс се уписује у листу стрелаца лаганим кошем за два поена.

2' Сјајан пас Митровића за Гедраитиса који је омашио чист зицер, Звезда поново хвата офанзивни скок али и Ханга маши отворен шут за три поена.

1' Два неискоришћена напада Црвене звезде на старту. Промашио је Гедраитис отворен шут, није успео да Лука Митровић ухвати лопту. Промашује на другој страни Ибака, а долазе и гости до офанзивног скока. Промашује потом и Букер

УОЧИ МЕЧА

Кошаркаши Црвене звезде у овај меч улазе после два везана пораза од Партизана, један у Евролиги, док је други био у оквиру АБА лиге, и у овом мечу имају императив победе како би се вратили на победнички колосек.

Изабраници Јаниса Сферопулоса се у Евролиги тренутно налазе на скору од 1 победе и 4 пораза, док је Бајерн на учинку од 2 победе и 3 пораза.

Црвена звезда се налази на 14. месту на табели са скором 1-4, док је Бајерн тик изнад њих на 12. позицији са скором 2-2 па је пво прилика и да се знатно поправи позиција на табели.

Добра вест је да је Јанис Сферопулос најавио да се Адам Ханга враћа у тим и биће у протоколу за овај дуел, а лоша је та што се Немања Недовић и даље није опоравио од повреде и неће се скидати за дуел са Бајерном.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ - Јанис Сферопулос: Имаћемо велику подршку,

- Морамо да се фокусирамо на следећег противника, на Бајерн, али сада је битно да будемо константнији и да поправимо одбрану. Бајерн је екипа која игра са три плејмејкера, која стално мења петорку и мораћемо да одговоримо на то. Не желим да дозвољавамо толико лаких поена, а што се тиче нашег напада, важно је да имамо тимску игру. Хвала и навијачима који су уз нас иако нисмо победили против највећег ривала. имаћемо велику подршку, рекао је Сферопулос

РЕЧ ТРЕНЕРА БАЈЕРНА - Пабло Ласо: Знам колико је тешко играти у Београду

- Црвена звезда је за мене увек била класичан тим у Евролиги. Играју код куће у фантастичној атмосфери и врло су агресивни. Недавно су променили тренера, што увек пружа додатни импулс, јер играчи желе да се поново докажу. Јанис Сферопулос је вероватно направио неке промене. Има изванредне играче на свакој позицији, попут Теодосића, Нејпира, Ханге, Давидовца, Боломбоја и Тобија. Знамо колико је тешко играти у Београду и да морамо достићи свој најбољи ниво како бисмо донели победу назад у Минхен, рекао је Пабло Ласо.

БОНУС ВИДЕО: Косово је Србија: Ово су "делије" урадиле на мечу Сити - Звезда