ПА, ШТА ОВО ВИШЕ РАДИ ЈОКИЋ? Нова невероватна партија Николе, Денвер демолирао Оклахому (ВИДЕО)

29. 10. 2023. у 22:41 >> 22:45

КОШАРКАШИ Денвер Нагетса гостовали су Оклахома Сити тандерсима, а још једну невероватну утакмицу одиграо је српски кошаркаш Никола Јокић. Славио је актуелни шампион резултатом 128:95.

Имао је Никола наспрам себе Василија Мицића и Алексеја Покушевског који јесу добили шансу, али ни сународници нису могли да зауставе "супер Николу".

О томе како је доминантна игра Николе Јокића била најбоље говори податак да је у првом полувремену већ био надомак дабл-дабл учинка. Имао је 22 поена. Прикочио је српски центар у другом полувремену, те је меч завршио са 28 поена, 14 скокова и пет асистенција.

Три асистенције имао је Василије Мицић уз два поена, док је један постигао Алексеј Покушевски.

Поред Србина у првој четвртини расположен је био и Мајкл Портер јуниор, те су Нагетси уз девет поена обојице успели брзо да дођу до двоцифрене предности.

Лошу игру у првом полувремену показао је Шаи Гилџес Александер који је имао шут 0-9. Што је свакако допринело томе да Нагетси имају убедљивих 67:51 на паузи.

Подигли су Нагетси у наставку додатно своју предност. Уз одличног Јокића, две тројке погодио је Мајкл Портер који је такође прешао границу од 20 поена, те је предност гостију до краја деонице ишла на +23.

Наставили су Нагетси у истом ритму. Одлучио је Мелоун да поверње укаже и играчима са мањом минутажом. То ипак није помогло домаћину који је убедљиво поражен.

У редовима Денвера поред одличног Јокића 20 поена убацио је Мајкл Портер јуниор, док је један мање убацио Џамал Мареј.

Код домаћина је Чет Холмгрен убацио 19 поена, Џален Вилијамс убацио је 13, док је Тре Ман додао 12

ОКЛАХОМА - ДЕНВЕР 4/4 128:95.

48' Меч је сјајним закуцавањем завршио Вотсон.

47' Уписао се у стрелце и Ки, добили су шансу и играчи са малом минутажом, а чини се да су у потпуности оправдали очекивања.

46' - Мотивисан је Мен, погађа нове поене - 123:93.

42' Пејтон Вотсон погађа и тројку, за свој 17. поен у мечу - 116:82. Вратио је тројку брзо и Мен.

40' Сјајно је Реџи Џексон бацио лоб пас за Криситјана Брауна који је уписао 11. поен - 111:82. Одличну одбрану одиграо је Покушевски, али добро вотсон реагује.

37' Кристијан Браун био је прецизан са пенала. Храбар покушај Мицића након тога, био је непрецизан за три. Потом Мицић игра добру одбрану против Брауна.

36' Вратио се на терен Алексеј Покушевски. А Џамал Мари наставио је да решета ривала. Са друге стране трећу асистенцију уписао је Мицић, овога пута поентирао је Валас - 105:79

35' Ипак, у паузи су поништени поени Холмгрена. Истекло је време. Џамал Мареј пребацује Денвер преко стотке, а прати га одлични Вотсон - 103:77

33' Почела је последња деоница са два закуцавања. Холмгрен и Вотсон су подигли публику атрактивним потезима.

КРАЈ ТРЕЋЕ ЧЕТВРТИНЕ  97:75

32' Изгубио је Јокић лопту након скока, а Реџи Џексон одличном одбраном дошао до контре и лаких поена . Са полудистанце пробао је Џо да одговори, али добра одбрана Денвера. Опробао је потом Џексон шут за три није му ишао - 97:75.

30' Лош напад Денвера, користи то Ђиенг да постигне прве поене - 93:72. Уочио је Пејтона Вотсона усамљеног Јокић, поентирао је Вотсон, а одговорио тројком Џо - 95:75.

29' Портер погађа трећу тројку, а потом и Гордон за три 90:67. Погодио је након тога тројку Калдвел Поуп, а за два код Оклахоме Гилџс Александер, док је половичан са пенала био Вилијамс за 93:70.

28' Изгубио је Јокић лопту, а Вилијамс на другој страни поентира. И још једном у наредном нападу Нагетси губе лопту за 85:67

27' Сјајан у соло акцији био је Мареј, а Мајкл Портер затим погодио је отворену тројку 85:65

26' Погодио је Гилџес Александер. Имали су Нагетси 22+ поена, сада је 16, уз нове лагане поене Јокића. Потом је за три погодио Гиди - 75:62. Леп блок прави Јокић, а тројку погађа Мареј. Након тога добра одбрана и поени Гордона  - 80:62.

25' Прецизан је био Вилијамс, а Холмгрен је додао два поена са пенала 73:55. Седми поен уписао је Лугенс Дорт који вечерас нема убачену тројку. Потом Јокић прави фаул у нападу. Погледале су судије да ли је Никола Јокић направио неспортски фаул, али снимак је показао да није било намере да Србин повреди Холмгрена.

23' Два везана коша Јокића на старту треће деонице 73:51.

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ 67:51

21' Прорадио је шут за три Николи Јокићу - 65:49. Одговорио је још једном Јокић, 22. поеном и то у првом полувремену.

20' Промашио је Мареј, на скоку је добро реаговао Гордон за 62:47. Потом је Холмгрен фаулиран.

19' Погодио је Гилџус Александер пенале. Одговорио је на исти начин Кристијан Браун.

18' Ерон Вигинс брзо поентира из чеоног аута - 54:45, а потом непогрешив је са полудистанце Јокић.

17' Потом је добра одбрана уследила, Калдвел Поуп краде лопту и поентира за 49:43. Одговорио је Мајкл Портер јуниор другом тројком. Одлично је потом Јокић затворио Холгремна, а одличну одбрану одиграо је Мицић.

16' Вратио је у игру Николу Јокића Мајк Мелоун. Ипак, поентирао је Валас лако. Још лакше је то урадио Реџи Џексон који је прошао кроз рекет и снажно закуцао.  Тек што се у игру вратио Холгрем показао је какве проблеме може да направи - 45:37. Сјајан је након тога био Вилијамс који је анулирао два погођена пенала Калдвел Поупа.

15' До осмог поена дошао је Џамал Мареј, пробио је лакше него што су домаћи очекивали, те тренер Оклахоме тражи минут одмора. Прве поене постигао је Василије Мицић - 43:33.

14' Џејсон Валас кажњава лошу транзициону одбрану Нагетса. Погодио је тројку. Одговорио је Кристијан Браун на другој страни. Погодио је двојку уз фаул за 41:29

13' Одличан проток лопте има Оклахома, али Дјенг и Џо били су непрецизни. Нове поене уписао је Портер јуниор - 11. његов за 38:23.

12' Прилику на старту друге четвртине добио је Василије Мицић. Прве поене постигао је у другој деоници Џамал Мареј - 36:23

ПРВА ЧЕТВРТИНА 34:23

12'Сјајно Пејтону Вотсону асистира Јокић за 31:20. Импресивно игра Србин. Већ има седам скокова. Додао је девет поена и четири асистенције. Последње поене у деоници постигао је Реџи Џексон са дистанце - 34:23

9' Алексеј Покушевски је добио прилику први пут у овој сезони. Гиди погађа  за Оклахому, Вотсон за Денвер - 27:20. Кристијан Браун је сјајно избегао Покушевског и поентирао, Покушао је да одговори Гилџес-Александер, али одлична одбрана гостију.

8' До девето поена дошао је Јокић, одговорио је Холмгрен  такође деветим поеном.

6' Лугенс Дорт погађа два пенала након фаула Николе Јокића. Србин се није сложио са одлуком судија. Прву тројку за домаће постигао је Мајкл Портер, а онда уз фаул лагано поентира Јокић за прву двоцифрену предност 21:11.

4' Тек сада Џош Гиди убацује за Денвер.

3'  Све поене до сада за домаћина постигао је Чет Холгрем. У денверу су се уписивали Мари, Гордон Јокић и Портер - 13:9

УОЧИ МЕЧА

Исти скор има и шампион НБА лиге после две победе у низу над ЛосАнђелес Лејкерсима (119:107) на премијери и Мемфис Гризлиса у другом мечу (104:108).

На другој страни, Оклахома је славила против Чикаго Булса (104:124) и Кливленд Кавалирса (105:108).

Поред тога што обе екипе улазе са максималним учинком у меч, овај дуел је специфичан пошто ће први пут један наспрам другог стати српски репрезентативци Никола Јокић и Василије Мицић.

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44