ПАРТИЗАН ПОБЕДИО ВОЖДОВАЦ: Црно-бели уписали 11. победу у низу

А. И.

29. 10. 2023. у 20:26 >> 20:16

ФУДБАЛЕРИ Партизана у 13. колу Суперлиге Србије дочекали су екипу Вождовца на стадиону у Хумској. Црно-бели су славили резултатом 3:0 (0:0)

Партизан је у меч ушао са десет узастопних победа, а такође и десет тријумфа у низу над вечерашњим ривалом.

Иако су црно-бели боље отворили прво полувреме од ривала, није ни Вождовац дошао са белом заставом. Ипак, са два брза гола на старту другог полувремена решио је домаћин питање победника.

Већ у четвртом минуту Флемингс је гостима донео прву прилику. Претио је Јамајчанин, али није био на искушењу Александар Јовановић.

Најбољу шансу у првом полувремену имао је за домаће Бибрас Натхо. Фудбалер Црно-белих умало је казнио промашај Данила Вашчука неколико тренутака пре, одлично га је проиграо Гајас Захид, али је Израелац са отприлике шест метара шутирао преко гола. У самој завршници могао је до гола и Михајло Илић али је главом пребацио гол.

До краја првих 45 минута мреже су мировале.

Одмах на старту другог периода игре најавио је домаћин боље дане. Гајас Захид је умало затресао мрежу након лепе акције црно-белих - доста среће за госте. Два минута касније и Ксандер Северина бацио је на тежак испит Катића. Брани голман Вождовца.

Више су црно-бели нападали 10 минута наставка него током уводних 45. минута. Успели су да сломе отпор ривала црно-бели Ксандер Северина је нанизао чуваре, и изашао сам пред голмана гостију лако је затресао мрежу.

Нису гости поштено ни кренули са центра, а Захид је комбиновао са Натхом, израелски фудбалер је одлично продужио повратни пас Норвежанину за 2:0.

Деловало је да ће се овим резултатом и завршити меч, али је у 83. минуту неопрезно Филип Дамјановић уклизао Матеусу Салдањи у једанаестерцу. Добио је жути картон, а Партизан једанаестерац.

Извео га је управо Салдања који је у 83. минуту поставио коначних 3:0.

Треба истаћи и то да је ово пети меч на коме Александар Јовановић није примио гол.

ПАРТИЗАН - ВОЖДОВАЦ 3:0 (0:0)

(Северина 55', Захид 56', Салдања 83'п)

90' Продужен је меч за три минута. Шутирао је Баждар искоса, преко гола.

83' ГОЛ! Матеус Салдања извео је "казнени ударац" био је прецизан.

81' Уклизао је Дамјановић на Салдању. Добио је жути картон, а Партизан једанаестерац.

65' Након два брза гола оборио је Партизан ритам.

56' ГОЛ!  Одузели су лопту ривалу црно-бели, лепо је Захид додао Натхоу, а он му брзо вратио лопту, за 2:0.

55' ГОЛ! Повео је Партизан након соло продора Ксандера Северине!

54' Нова шанса за црно-беле. Имали су више прилика за 10 минута другог него у целом првом полувремену. Сада је у доброј шанси успео да се нађе и Белић Из трка је шутирао преко гола.

48' Сада са дистанце шутира и Ксандер Северина. Сјајно брани Катић.

46' На озбиљном испиту била је одбрана Вождовца. Гајас Захид је могао након лепе акције да затресе мрежу Катића - доста среће за госте.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - 0:0

45' Продужено је прво полувреме један минут.

43' Након одлично изведеног прекида Натха, Илић је тукао главом, одлично брани Катић.

40' За сада нема конкретне игре ни розе-црних, а ни црно-белих. Уследио је период од пар минута у којима се искључиво играло између два шеснаестерца.

30' Поменули смо већ, Вождовац игра у розе-црној комбинацији дресова.

28' Највећу прилику до сада имао је Партизан. Салдања је на одбитак погодио спољни део мреже. Ако је утеха домаћим навијачима, био је офсајд.

25' Опао је интензитет игре. Игра се превасходно на половини терена.

17'  Одлично је Захид уочио Натха на петерцу, Израелац је шутирао преко гола.

15' Сада је Вашчук стварао проблеме пред голом Партизана. Резултирало је сјајним ударцем Естонског репрезентативца, шутирао је са спољне стране стативе Јовановића.

13' Велику шансу имао је Партизан. Добро је Натхо проиграо на десној страни. Лопта је дошла до Кристијана Белића, а пред ногом Салдање реаговали су дефанзивци Вождовца - само корнер.

12' Два корнера имали су гости, добро се брани Партизан.

8' Захид је са ивице шеснаестерца покушао да угрози Катића, али добро се бране "змајеви".

6' Потом Салдања прети на другој страни.

5' Бурмаз је запретио из слободњака, сигуран је био Јовановић.

4' Први шут ка голу имали су гости, опробао га је Нешковић, добро је реаговала одбрана. Потом у наставку шутира Флемингс, бива блокиран.

1' Утакмица је почела. Први напад имали су гости који наступају у розе-црним дресовима.

ПАРТИЗАН: Јовановић - Стојковић, Илић, Марковић, Антић - Белић, Кануте - Северина, Захид, Натхо - Салдања

ВОЖДОВАЦ: Катић - Бурмаз, Дамјановић, Флемингс, Јоцић, Матић, Нешковић, Новевски, Вастсук, Зечевић, Ђуричић

УОЧИ МЕЧА

Партизан се уочи утакмице 13. кола против Вождовца налази на првом месту на табели најјачег фудбалског такмичења у Србији са 31. бодом.

Вождовац заузима четврту позицију са 17 бодова.

Фудбалери Партизана су у веома доброј форми што показује серија од 10 узастопних победа у првенству.

Вождовац и Партизан су до сада одиграли 34 сусрета. Црно-бели су далеко успешнији са 28 победа, док су "змајеви" пет пута били тријумфални тим, а један меч завршен је ремијем.

Вождовац је последњи пут био бољи од Партизана 2019. године.

РЕЧ ТРЕНЕРА ПАРТИЗАНА - Игор Дуљај: Нисам никада вредновао "јесењег првака", рекорди су за атлетику

- Имамо десет победа у низу, али то ништа не значи. Рекорди су за атлетику, тамо се то гледа. У фудбалу све има почетак и крај и томе не придајем никакву важност. Исто важи и за питање јесењег првака. Шта то значи? Никада то нисам вредновао, једино што ми је битно у овом моменту је утакмица са Вождовцем и ништа више од тога. Белић и Калулу нису тренирали, Филиповић такође има температуру, док је Илић добио велику посекотину на нози. Тек када се данас појаве на тренингу знаћу на кога ћу моћи да рачунам. Надам се да ће део људи који су били на кошарци доћи сутра да подржи и нас. Такође, имамо обавезу и према људима који су били у Крагујевцу, а био је радни дан. Подршка навијача, наравно, и импонује, зато што људи цене рад, не само мој него целог тима. Навијаче можете да "преварите" на кратак период, али после тога све пада у воду. Цени се труд, рад, поштење, а то је оно што наш тим ради. Прија ми све то. Понекад ухватим себе како размишљам, па се спустим на земљу. Ако човек полети, помисли да је његов цео свет, све се сруши за секунд, поручио је Дуљај.

РЕЧ ТРЕНЕРА ВОЖДОВЦА - Марко Савић: Партизан способан да казни сваку грешку противника

- Партизан је екипа која је убедљиво у најбољој форми у целој лиги, најконстантнији су. Успели су и да преокрену неке дуеле, што показује да верују у то што раде и да имају добру енергију. Са друге стране, у последње време приказали су доминацију, противници нису успевали да им запрете, нису примили ниједан гол у последња четири меча, убедљиви су. Имају врхунске играче, добро су организовани, јасни су за анализу. Одликује их феноменална транзиција у нападу, то је нешто што им је најубојитије оружје, способни су да казне сваку грешку противника, није лако играти против њих. Имамо и ми наше квалитете које можемо да наметнемо и трудићемо се да то и урадимо. Знамо да је то једно од два најтежа гостовању у лиги, уз оно Црвеној звезди. Играју на свом терену, у одличном моментуму су, али то је само један мотив више за нас да изађемо, будемо храбри и покушамо да победимо Партизан. Утакмицу спремамо на тај начин, дајемо и апсолутно највећи могући респект, јер поред тога што су историјски један од наша два највећа клуба, у овој сезони су до сада највише показали, рекао је Савић.

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОКАЗУЈУ ЗАШТО СУ ШАМПИОНИ: Кошаркаши Минесоте нису навикли да играју под оваквим притиском

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Минесоте ће угостити Денвер у круцијалној четвртој утакмици полуфинала Западне конференције (2:00).

12. 05. 2024. у 12:45