КАКВА НОЋ СРБА! Дебитовао Мицић, Јокић показао зашто је најбољи на свету (ВИДЕО)

13. 10. 2023. у 08:02

Српски кошаркаш Никола Јокић постигао је 17 поена за Денвер у поразу од Чикага после продужетка резултатом 133:124, Василије Мицић је дебитовао за Оклахому са седам поена у поразу 125:128 од Детроита,а Богдан Богдановић није имао запажену улогу у победи Атланте над Мемфисом (103:102).

Фото АП

Јокић је у Чикагу био у игри само у првом полувремену и то укупно 18 минута, али је у за то време био одличан на терену. Уписао је 17 поена уз шут из игре 8/10, уз шест скокова и четири асистенције. У редовима Чикага црногороски репрезентативац Никола Вучевић је стигао до 10 поена, четири скока и две асистенције. Најефикаснији актер меча био је Демаркус Дерозан са 19 поена и по скоком и асистенцијом.

Капитен репрезентације Србије Богдан Богдановић није био превише запажен у дуелу између Атланте и Мемфиса, коју су његови Хокси добили резултатом 103:102. Богдановић је за 17 минута уписао само два поена (1/3 шут из игре) и три асистенције. Јанг са 20 поена је носио Атланту, док је у редовима Гризлиса Џексон уписао 24 поена.

Мицић је играо 17 минута за Оклахому у поразу 125:128 код куће од Детроита. Српски плејмејкер је постигао седам поена уз шут из игре 2/7, а имао је три асистенције.

Малу минутажу имао је српски центар Бобан Марјановић. Хјустон Рокетси су прегазили Њу Орлеанс 120:87, а некадашњи центар Црвене звезде стигао је за шест минута да убаци четири поена и дође до пет скокова и асистенције.

Резултати: Чикаго - Денвер 133:124, Оклахома - Детрот 125:128, Атланта - Мемфис 103:102, Кливленд Орландо 105:108, Хјустон - Њу Орлеанс 120:87, Вашингтон Шарлот 98:92, Портланд Финикс 111:122.