ВЕЛИКИ ПРЕОКРЕТ СРПКИЊА НА СТАРТУ ЕВРОПСКОГ ПРВЕНСТВА: Кад Марина Маљковић гледа са трибина, ни ривалкама није свеједно

29. 07. 2023. у 16:45

Млада женска кошаркашка репрезентација Србије је кроз прави трилер дошла до победе на почетку "У20" Европског првенства чији је домаћин литванија.

У првом колу такмичења по групама, после великог преокрета у другом полувремену, наш национални тим је победио Израел – 73:70 (16:20, 14:17, 18:20, 25:13).

Израел је од почетка наметнуо свој ритам. Велики проблем Српкињама престављали су скромни проценти шута, због чега је ривал константно има предност.

Ипак, и поред нешто споријег старта, екипа коју води селекторка Дајана Бутулија успела је да ухвати прикључак. Почетком другог периода после поена са пенала Невене Росић пришло се на само два поена заостатка – 20:18. Међутим, Израел је узвратио серијом 15:4 и половином друге четвртине побегао на 35:22. До краја првог полувремена виђена је много боља игра нашег тима, који је овај део закључио серијом 8:2, па се на велики одмор отишло са седам поена предности за Израел – 37:30.

И по повратку из свлачионица, ситуација се није битно мењала. Наш тим је деловао сигурније, али је Израел и поред тога успевао да одржи дистанцу, па и да у последњи период уђе са девет поена предности – 57:48, а потом и "+12", одноно 62:50, у 31. минуту.

Али то није поколебало младе Српкиње, које је са трибина бодрила и селектора "А" селекције, Марина Маљковић, али и потпредседница КСС задужена за женску кошарку Ана Јоковић.

Марина Маљковић гледа У20 меч Србија - Израел на Европском првеснтву за играчице до 18 година / FOTO: FIBA.Basketball

Наиме, Катарина Кнежевић је тројком покренула наш тим ка преокрету. Марина Марчетић је затим била сигурна са дистанце, па Кнежевићева са пенала… Србија је лагано топила предност Израела, све доксе  поенима Невене Росић, три и по минута пре краја није дошло до поравнања – 65:65, па минут касније и вођства – 65:67, колико је било после поена Дуње Зечевић. Пред последњи минут било је 70:71.

Чекало се дуго на поене неког тима...

Прва је била сигурна Невена Росић, са пенала, четири секунде пре краја. И, било је то, испоставило се, за коначних 70:73 и победу Србије.

Најефикаснија у нашем тиму била је Невена Росић са 18 поена, Катарина Кнежевић додала је 15, уз осам скокова, Дуња Зечевић 14, уз чак 18 скокова, од тога у нападу.

Следећи ривал Србије, у недељу од 12 часова, биће селекције Португалије, коај је у првом колу победила Чешку, 83:68.

БОНУС ВИДЕО: НБА ДРАФТ 2014: Где су, шта раде "класићи" Николе Јокића који су изабрани пре њега?

ПРВО ПА МУШКО: Србија није могла имати тежег противника на отварању Еура, али Пиксијеви орлови се никога не плаше

ПРВО ПА МУШКО: Србија није могла имати тежег противника на отварању Еура, али Пиксијеви ''орлови'' се никога не плаше

ФУДБАЛЕРИ Србије ће данас одиграти свој први меч на Европском првенству у Немачкој, а ривал на ''Велтинс арени'' у Гелзенкирхену биће јој репрезентација Енлеске (21.00).

16. 06. 2024. у 07:30

РЕВАНШ АЛБАНЦИМА ОД ГРОБАРА И ДЕЛИЈА: Ово се на ЕУРО 2024 десило дан након што се величала велика Албанија (ФОТО)

РЕВАНШ АЛБАНЦИМА ОД "ГРОБАРА" И "ДЕЛИЈА": Ово се на ЕУРО 2024 десило дан након што се величала велика Албанија (ФОТО)

Пред дерби меч 1. кола Европског првенства у фудбалу, у коме играју Србија и Енглеска, много тога бурног дешава се и на улицама Немачке, земље-домаћина ЕУРО 2024.

16. 06. 2024. у 13:51