ЕВРОЛИГА ИМА НОВОГ ШАМПИОНА: Олимпијакос и Реал Мадрид одиграли невероватно финале

А. И.

21. 05. 2023. у 20:52

У ФИНАЛУ Евролиге састали су се Олимпијакос и Реал Мадрид. После велике драме победио је је шпански великан - резултат је био 78:79.

ЕПА

После Ефеса, прошлогодишњег шампиона, шампионски пехар је сада завршио у рукама Реалове експедиције. Грчки и мадридски великан одиграли су сјајно финале Евролиге, а након велике драме славио је састав који је на путу до финала избацио Партизан.

Атињани су у првој деоници стекли седам поена предности, а сам почетак то није назначавао. Ајзеа Кенан јесте уписао црвено-беле на семафор тројком, али је потом уследила мини серија Шпанаца. Ели Ндиаје погодио је тројку, а Најџел Вилијамс Гос за два поена.

На ред је дошла резултатска клацкалица, поенима Валтера Тавареса и Вилијамс Госа на једној страни, а Кенана и Костаса Папаниколауа са на другој страни. Средином деонице са четири везана поена Везенкова "Оли" је повео са 14:9.

Два минута пред прву паузу Папаниколау по први пут је донео двоцифрену предност грчком представнику, 22:12, да би Везенко у наставку дигао грке на 12+. Уследиле су минијатуре Рудија Фернандеза и Марија Хезоње за 24:17 након 10 минута игре.

Отворио је другу четвртину поенима Хезоња, а одмах за њим уписао се и Фабијен Каусер. Након 13 минута игре, поенима Валтера Тавареса истопила се предност тима из Пиреја, на семафору је стајало 29:29.

Дошли су шест минута пре краја до вођства Мадриђани, поенима Серхија Родригеза, а онда је тројком Шакил Мекисик оборио ритам захукталих Шпанаца.

До велике паузе дешавала се резултатска клацкалица, ниједан тим није успео да се одвоји, те је на семафору после 20 минута игре стајало 45:45.

Џанан Муса, који је у првом полувремену био без резултатског учинка, бољу игру најавио је одмах на старту периода. Погодио је тројку. Већ у следећем нападу Ајзеа Кенан одговара истом мером.

ЕПА

При резултату 52:52 исти играч покреће серију црвено-белих - погодио је за два, нешто касније и један од два са пенала, а затим још једном за два. Мини серију Грка прекинуо је Родригез двојком, а потом "краљевима" донео је изједначење Вилијамс Гос. У последњих десет минута "Оли" је успео да сачува предност - 63:59.

Техничку грешку добила је клупа Реала, није то искористио супар, промашио је пенал Слускас, а након тога нису Атињани искористили напад.

Седам минута пред крај дуела Саша Везенков показао је због чега је МВП. Погодио је далекометну тројку за 68:61.

Бугарин је још једном погодио тројку, одржавао је предност Грка, пет минута до краја било је 74:70.

Дуго се није мењао резултат, нервоза је ушла у редове оба тима, а три минута пред крај досуђена је техничка Хесусу Матеу.

Везенков је био сигуран са линије пенала, а потом Кенан био половичан - 76:70. Време свакако није било на страни Мадриђана, а то су користили Грци за дуге нападе, те минут пре краја финалног дуела имали су предност 78:74.

Међутим, то није било довољно за тријумф.

Наду Шпанцима је вратио Серхио Родригез који је погодио тројку и спустио беле на поен заостатка. За велику драму побринуо се Серхио Љуљ, ветеран Реала погодио је шут преко руке, након дуго времена повели су Шпанци - 78:79, што је на крају био и коначан резултат.

У сусрету за треће место Монако је савладао Барселону 78:66.

Олимпијакос – Реал Мадрид 78:79 (24:17, 21:28, 18:14, 15:20)

ОЛИМПИЈАКОС: Вокап, Кенан 21, Лоунтцис, Ларенцакис, Фал, Слускас 6, Везенков 29, Папаниколау 6, Боломбој 2, Петерс, Блак, Мекисик 14

РЕАЛ МАДРИД: Вилијамс-Гос 9, Каусер 11, Рендолф 3, Фернандез 3, Абалде, Ханга 2, Хезоња 12, Родригез 15, Таварес 13, Љуљ 2, Ндаје 3, Муса 6

БОНУС ВИДЕО: Поклон и овације пуне "Арене" за Јана Веселог

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01