ЛЕЈКЕРСИ НЕ ЗНАЈУ ШТА ДА РАДЕ: Денвер их добио "без Николе Јокића" (ВИДЕО)

19. 05. 2023. у 05:52

Кошаркаши Денвер нагетса дошли су до предност од 2-0 у финалној серији Запада победивши Лос Анђелес лејкерсе 108:103.

ЛЕЈКЕРСИ НЕ ЗНАЈУ ШТА ДА РАДЕ: Денвер их добио без Николе Јокића (ВИДЕО)

Никола Јокић је поново био маестралан. Србин је остварио свој седми трипл-дабл откако је кренуло овогодишње доигравање - 23 поена, 16 скокова, 10 асистенција. То му је четврти узастопни, а пети на последњих шест мечева у плеј-офу, чиме је још једном ушао у НБА историју. Наиме, Јокић је постао први играч који је у плеј-офу везао четири трипл-дабла, а да је сваки пут постизао 20+ поена на утакмици.

Међутим, играч меча је Џамал Мареј са 23 поена у последњој деоници, од чега пет тројки и седам слободних бацања у финалном минуту. Он је донео превагу у кључним моментима, док је Јокић био на минуту одмора на клупи. Нагетси су славили у тесној завршници, а да Џокер није постигао ниједан поен у четвртој четвртини.

После првих 12 минута као да се није играло, било је 27:27. Лејкерси су на препознатљив брз старт пун трчања Нагетса одговорили на исти начин. Уводни минути обележени су јаким темпом, који су форсирале обе стране, а да нико није створио предност.

Почетак друге деонице био је јако важан, пошто су то били минути без Јокића на терену. И Денвер је подбацио. Напад је изгледао јако лоше, одбрана такође и Лејкерси су преко Хачимуре дошли до двоцифрене предности, 32:42.

Међутим, потом су и гости стали. Екипа Дарвина Хема пуних пет минута није постигла кош из игре и Нагетси су успели да се врате, 48:49. Ипак, нису били у стању да преузму вођство, а ни да поентирају до краја полувремена. На паузу се отишло са резултатом 48:53.

Никола Јокић је за полувреме имао 16 поена, осам скокова и пет асистенција.

Трећа четвртина није добро почела по домаћина, Лејкерси су спремно дочекали овај период и кренули фуриозно. Веома брзо стигли су до двоцифрене предности (62:72), али, баш као и у првом полувремену, у једном тренутку су стали, што је Денвер искористио. Преко Јокића, Портера и Брауна, Нагетси су успели да ухвате прикључак и изједначе. Требало би споменути и Мареја, у негативном контексту, пошто је играо јако лоше. И са таквим Џамалом, Денвер је успео да остане у егалу, те се у последњу четвртину ушло са резултатом 76:79 за Лејкерсе.

Били су Лејкерси бољи током 36 минута игре, али, меч траје 48. Денвер је ношен Марејом успео да преокрене и од тог тренутка па надаље било је јасно да ће се Лејкерси тешко вратити у утакмицу. Ипак, успели су преко Ривса, Леброна и Дејвиса, међутим, баш као и у првој утакмици, лоше су одиграли последњи минут. Денвер заслужено побеђује.

Мареј је са 37 поена, 10 скокова и пет асистенција био "тас на ваги" који је донео предност Денверу. Јокићу и њему су помогли Мајкл Портер Џуниор са 16, Брус Браун са 12 и Ерон Гордон са 10 поена.

Код Лејкерса се највише истакао Остон Ривс са 22 поена. Џејмс је постигао идентичан број поена, али је имао 0/6 за три, поделивши 10 асистенција и ухвативши девет лопти. Руи Хачимура је завршио са 21 поеном.

Ентони Дејвис по неком неписаном обичају током плеј-офа поново је парну утакмица одиграо лоше. После 40 поена у првој, сад је стао на 18 поена уз врло лоших 4/15 из игре (3/12 за два, 1/3 за три).

Серија се сели у Лос Анђелес, наредни дуел игра се 21. маја.