НИКОЛА ЈОКИЋ ЈЕ СИЛА, ДЕНВЕР СЕНЗАЦИЈА: Србин оборио још један рекорд, Нагетси у финалу

12. 05. 2023. у 06:35

КОШАРКАШИ Денвера су у финалу Западне конференције, пошто су у шестом мечу демолирали Финикс - 125:100 и тако славили у серији - 4:2.

Српски репрезентативац Никола Јокић је одиграо још један нестваран меч и уписао 11. трипл-дабл у плеј-офу, чиме се издвојио на врху листе када су центри у питању.

Момак из Сомбора је убацио 32 поена, имао 10 скокова и 12 асистенција. Нарочито је било импресивно прво полувреме Нагетса, где су имали предност од плус 30 - 81:51.

Денвер је сјајно одиграо завршницу прве четвртине, серијом 17:0 завршили су први период и после дванаест минута игре имали су осамнаест поена предности, 26:44.

Нагетси су наставили у истом ритму, енергију с краја прве пренели су у другу четвртину и предност је само расла. Сансима се десила реприза прошлогодишње седме утакмице против Даласа када су на полувремену губили 30 разлике (27:57).

Овога пута није био идентичан резултат, али је била иста разлика. Денвер је са чак +30 отишао на петнаестоминутну паузу, чиме је утакмица практично решена, 51:81.

Друго полувреме је било само одрађивање посла. Тренер Мајк Мелоун је све битне играче изменио на два минута до краја, при плус 25 за Нагетсе.

Поред Јокића, Џамал Мари је убацио 26, "икс-фактор" Колдвел-Поуп 21 поен.

Код Финикса је Камерон Пејн забележио 31 поен, Кевин Дурент 23, Џок Лендејл 13, Девин Букер тек 12 поена.

Ривал Денверу биће бољи из сусрета Лос Анђелес лејкерса и Голден стејт вориорса, серије која је отишла у шест утакмица и где "језераши" имају предност 3:2.