ВАШИНГТОН СЕ ПОКЛОНИО СРБИНУ: "Доктор" Јокић на челу Запада, а за крај Јанис и Ембид (ВИДЕО)

23. 03. 2023. у 08:05

Кошаркаши Денвера победили су прошле ноћи у гостима екипу Вашингтона са 118:104 у НБА лиги, уз још једну добру партију српског центра Николе Јокића.

ВАШИНГТОН СЕ ПОКЛОНИО СРБИНУ: Доктор Јокић на челу Запада, а за крај Јанис и Ембид (ВИДЕО)

Ниједан тим није водио са више од шест поена разлике у првом полувремену, да би Нагетси потом стигли и до плус 21 након што су трећу четвртину добили са 39:16.

Јокић је меч завршио са 31 поеном, 12 скокова и седам асистенција, а најбоље су га пратили Мајкл Портер са 21 и Џамал Мареј са 17 убачених поена.

"Сваки тим у НБА има лошу серију, надам се да је наша готова, да смо је преживели и да ћемо сада играти боље", рекао је Јокић после меча.

У редовима Вашингтона, који је уписао четврти узастопни пораз, најефикаснији је био Кристапс Порзингис са 25 поена, док је Дени Авдија додао 16.

Денвер је и даље водећи тим Западне конференције са 49 победа и 24 пораза. Након овог дуела против Вашингтона, екипа Нагетса ће дочекати Милвоки и Филаделфију.

Кошаркаши Минесоте су на свом терену славили против Атланте са 125:124, а меч је обележио повратак на терен Карла Ентонија Таунса који је због повреде пропустио 51 утакмицу.

Он је победи Минесоте допринео са 22 поена, Наз Рид је убацио 26, а Џејден Мекденијелс поен мање. У тиму Атланте најбољи је био Тре Јанг са 29 поена, док је српски кошаркаш Богдан Богдановић меч завршио са 11 поена, три скока и две асистенције.

У борби за место у плеј-офу на Западу, Голден стејт је у гостима славио против Даласа са 127:125.

Џонатан Куминга је са 22 поена био најефикаснији у редовима актуелних шампиона, Стеф Кари је убацио два поена мање, док Даласу није помогло 30 поена и 17 асистенција Луке Дончића који се вратио на терен након пет утакмица паузе због повреде.

Вориорси су сада шести на Западу са 38 победа и 36 пораза, док је Далас девети са скором 36/37.

Кошаркаши Мајамија су на свом терену били бољи од Њујорка са 127:120, у још једној важној утакмици у борби за плеј-оф.

Џими Батлер је постигао 35 поена за победнички тим, док је Тајлер Хиро додао 22 од чега је 14 постигао у последњој четвртини. На другој страни, Џулијус Рендл који је пре два дана Минесоти убацио 57 поена, заустављен је на само 15 постигнутих поена.

Била је ово 700. победа у каријери за тренера Мајамија Ерика Сполстру.

Филаделфија је у гостима победила Чикаго са 116:91.

Диентони Мелтон је био најбољи у победничком тиму са 25 поена, Тајриз Макси је додао 21, док је Тобајас Харис убацио поен мање. Џоел Ембид, који је на паркету провео само 16 минута због бола у листу, меч је завршио са 12 поена, седам скокова и седам асистенција.

Без повређених Џејмса Хардена и Џејлена Мекденијелса, у тиму Чикага истакао се Коби Вајт са 19 поена.

Лидери Источне конференције, кошаркаши Милвокија су на свом паркету били убедљиви против Сан Антонија са 130:94.

Јанис Адетокумбо, који је целу последњу четвртину преседео на клупи, за само 24 минута на паркету је убацио 31 поен уз 14 скокова. Боби Портис и Крис Мидлтон су додали по 19 поена за победнички тим, док је најбољи у редовима Сан Антонија био Девин Васел са 16 поена.

Мемфис је био бољи од Хјустона са 130:125, уз 17 поена и пет асистенција Џаа Моранта који је вратио на паркет после суспензије.

Екипа Лос Анђелес лејкерса је славила против Финикса са 122:111, Портланд је прекинуо низ од шест пораза пошто је био бољи од Јуте са 127:115, док је Индијана победила Торонто са 118:114.