СРПСКА ПОСЛА! Лига Европе и Лига конференција ушле у бурну завршницу - "орлови" у центру пажње (ВИДЕО)

09. 03. 2023. у 23:01

МОЖДА нова рунда другог и трећег по снази европског клупског надметања у фудбалу није почела најсјаније за Србе, имајући у виду да је почетком седмице Сергеј Милинковић Савић са Лациом изгубио у Риму од АЗ Алкмара са 1:2 у првом мечу осмине финала Лиге конференција, али то такмичење, и исти степен надметања у Лиги Европе, донели су далеко више успеха нашим интернационалцима у четвртак увече.

СРПСКА ПОСЛА! Лига Европе и Лига конференција ушле у бурну завршницу - орлови у центру пажње (ВИДЕО)

Први је сласт победе окусио Немања Матић. Он је врло добро одиграо свих 90 минута у тријумфу Роме над Реал Сосиједадом од 2:0 за искорак ка четвртфиналу Лиге Европе

Услед једног пада концентрације добио је и жути картон наш искусни фудбалер, али то није умањило одличан утисак који је оставио:

Клуб из Рима га је на друштвеним мрежама назвао "гладијатором на средини терена", а у онлајн анкети  - навијачи "вучице" су га прогласили играчем утакмице.

Али, није он био једини Србин који је заблистао.

Такође у Лиги Европе одличан је био и "орао" из табора Јувентуса. Овога пута не Душан Влаховић, који је против Фрајбурга замењен у 67. минуту, већ његов клупски колега, а и саиграч из репрезентације Србије, Филип Костић.

Лукас Кублер из Фрајбурка и Јувентусов Филип Костић у дуелу / FOTO: Tanjug/AP

Управо је Костић маестрално центрирао у 53. минуту са левог крила, a светски шампион  с Аргентином Анхел ди Марија утрчао и главом донео победу "старој дами" од 1:0 (ВИДЕО).

У тријумф се "умешао" и Лука Јовић, и то у мечу осмине финала Лиге конференција између Фиорентине, за коју наступа, и турског Сиваспора.

Екипа из Фиренце је победила са 1:0, и то након што је Јовић преко своје главе шутнуо лопту, а она се потом одбила право пред Барака који је у том, 69. минуту, и постигао једини гол на утакмици (ВИДЕО).

Од занимљивијих дуела који су били на програму на евро-сцени у четвртак, издвојила су се два спектакуларна ремија, и то оба у Лиги Европе.

Спортинг и Арсенал су свој први дуел окончали резултатом 2:2, а три гола на овој утакмици постигли су домаћи играчи. На њихову жалост, преокрет после раног вођства "тобџија" нису задржали јер је фудбалер португалског тима, Јапанац Морита, у 62. минуту затресао сопствену мрежу, поставивши тако коначан резултат.

Са друге стране, сензационални Ројан Унион из Белгије је против екипе која (са правом?) машта о титули у немачкој Бунделиси, Униона из Берлина, трипут водио, а на крају је било 3:3. Домаћин је чак промашио и пенал, при заостатку од 12, али је одмах потом успео да поравна резултат, те да у 89. минуту преко Мичела дође до поготка којим је најављен спектакл и у реваншу.