ЗВЕЗДА ПРЕГАЗИЛА ШАМПИОНА ЕВРОПЕ! Ефес пао у гротлу Пионира: Црвено-бели епизодисти преузели главне улоге

08. 03. 2023. у 22:22

КОШАРКАШИ Црвене звезде савладали су у 27. колу Евролиге акутелног европског првака Анадолу Ефес. Након спектакуларне партије црвено-белих коначан резултат био је 94:75.

Хала Пионир данас је сведочила феноменалној кошаркашкаој представи.

Црвено-бели просто нису  личили на себе у првој четвртини коју су завршили са  5 поена заостататка, а Огњен Добрић практично је играо сам и са 12 поена у првих 10 минута успевао да држи резултатски прикључак.

Ефес је у једном тренутку дошао и до максималних +8, а један тајм-аут Душка Ивановића био је довољан да се потпуно преокрену дешавања на паркету.

Уследила је рафална паљба са спољних линија црвено-беле чете, а Немања Недовић  и Факундо Кампацо пуцали су из свих оружја, затрпавали кош ривала и већ до полувремена дефицит од 8 поена, претворили у суфицит од 4. На семафору 49:45,  а на паркету луде сцене у Пиониру.

Цела хала је брутално вређала чувеног Егина Атамана, тренер гостујућег састава, који је тражио челенџ након судијске одлуке која је већ била прегледана, заиста нешто несвакидашње.

Потом је Кампацо био фаулиран приликом шуту за три, а уследило је жестоко негодовање темпераментног Атамана, техничка грешка, и још жешћа реакција са трибина, које нису скривале нетрпељивост ка трофејном турском стручњаку.

Трећа четвртина била је спектакуларна, прегршт прелепих потеза, монструозних закуцавања и игра без гарда, за око, за публику, за евролигашку славу.

Након трећег квартала Звезда је имала +2 и то поенима Филиша Петрушева на самом истеку, а деловало је да следи драматична завршница.

Ипак, од драматичне завршнице "ни Д", уследила је базична тимска кошарка, поени су се распоредили, Митровић, Кузмић, Вилдоза, Лазаревић и Бентил који су до тог тренутка били неприметни максимално су искористили поверење Душка Ивановића.

Епозодисти су преузели главне улоге, а Звезда уз хук "делија" са трибина гради огромних +17 на два минута до краја.

Тада је било јасно коме ће припасти ова победа, а веома је важно да су кошаркаши Црвене звезде победили Ефес са више од 13 поена разлике, па ће у случају да деле позицију на крају регуларног дела имати предност у односу на шампиона Европе.

ЕВРОЛИГА ТАБЕЛА

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - АНАДОЛУ ЕФЕС 94:75

ХАЛА: "Александар Николић"

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ МЕЧА!

38. минут - Лазаревић за три! Звезда има +17, експлодирао је Пионир.

37. минут - Погађа Бубуа за два, Ефес прилази на једноцифрену предост, све до поена Луке Митровића и то уз фаул. Митровић погађа и додатни пенал, Звезда има огромних +14.

36. минут - Атаман иде у свлачионицу! Друга техничка грешка за турског стручњака који сада према правилима мора да напусти паркет. Делије га испраћају ка ходницима Пионира уз салву увреда.

35. минут - Звезда на +10! Страшан продор Факунда Кампаца.

34. минут - Факундо Кампацо је невероватан! Чудесан продор Аргентинца, полагање са високим луком, на све то и фаул. Тресе се Пионир, 73:70. Кампацо погађа и додатни пенал, а потом и у наредном поседу напада рекет, полаже мајсторски на обруч, Зведа има 76:70.

33. минут - Марковић за три! Његови први поени на мечу, али како само важни, Звезда има минималну предност.

32. минут - Ефес поново води! Илајџа Брајант погађа за три након нервозног старта обеју екипа у офанзивном сегменту игре, 68:70.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. минут - Поново тај Мбаје, нестварна тројка, а затим монструозно закуцавање Петрушева, па тројка Бубуа! Звезда губи посед, а Илајџа Брајнта погађа и право ниоткуда шампион Европе долази до предности, 66:67. Какав меч, какав меч! Црвено-бели имају последњи посед, а Филип Петрушев погађа уз звук сирене, 68:67 има тим са Малог Калемегдана.

27. минут - Анте Жижић сјајан, Ефес на -3, али Лука Вилдоза тројком  диже делије на ноге, потом и Петрушев погађа.

26. минут - Поново Мбај за три, 59:54, а Недовић губи лопту на другој страни, Ефес има посед.

25. минут - Звезда поново на +8! Бен Бентил проналази дно мрежице након офанзивног скока.

23. минут - Враћа Ефес одмах!  Бубуа погађа ван линије 6,75, а потом Мбаје такође за три, 57:51. Бентил губи посед, турски тим има прилику да поново приђе домаћину.

22. минут - Звезда има +10! Кузмић погађа уз фаул, а потом и тројка Огњена Добића!

21. минут - Атаман шоу! Турски тренер је сада поново коштао свој тим, још једна техничка, међутим Факундо Кампацо на велико изненађење промашује оба пенала.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. минут - Факундо Кампацо као брзи воз! Страшан потез Аргентинаца, пре тога потпуно луде сцене у Пиониру. Цела хала је брутално вређала чувеног Атамана, тренер гостујућег састава, који је тражио челенџ након судијске одлуке која је већ била прегледана, заиста нешто несвакидашње. Потом Кампацо Фаулиран приликом шуту за три при резултату 45:45, уследило је жестоко негодовање Атамана, техничка грешка и још жешћа реакција са трибина Пионира. Кампацо погађа сва четири пенала, а Звезда са +4 иде на велики одмор, 49:45.

19. минут - Бен Бентил из окрета! Каква леђна техника и сјајан полухорог Американца. Звезда поново има +1 против шампиона Европе.

18. минут. Анте Жижић наставља са сјајним издањем у Београду, његова мини-серија 4:0 зачињена закуцавањем, поново је нерешено, феноменалан меч у Пиониру.

17. минут - Недовић! Поново тројка у паду, потпуно ван баланса, из излазне кретње, Звезда има +4, а убрзо и посед лопте. Недовић је напао овога пута рекет, међутим његов покушај излази из обруча.

16. минут - Рафална паљба! Факундо Кампацо сада за три, Звезда има +2. Жижић половичан са линије пенала за Турке, а Филип Петрушев напада рекет и том приликом је фаулиран. Момак који је био на ширем списку селектора Светислава Пешића такође користи један од два пенала, 37:35.

15. минут - Делиријум у Пиониру! Митровић поентира под фаулом, али потом пропушта прилилику да донесе изједначење тиму са Малог Калемегдана.

14. минут - Немања Недовић, тројка као кап! Какав потез Недовића и нестваран погодак у паду из излазне кретње, његова серија 5:0, Ивановићеви изабраници на -5.

13. минут - Данстон погађа након офанзивног скока, а Звезда је прокоцкала два наредна напада. Петрушев и Недовић су промашили практично отоврене тројке, а Вил Клајбурн наставља да демонстрирао феноменалну леђну технику и способност да упути шутева ван баланса, Ефес поново на максималних +8.

12. минут - Иде тројка! Кампацо погађа ван линије 6,75, пре тога је Вил Клајбурн поентирао за Ефес, Звезда долази на -4, а потом Кампацо погађа још једну, црвено-бели на -1.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. минут - Хасан Мартин погађа уз звук сирене! Важни поени, Звезда држи прикључак, 25:20 на крају прве четвртине.

9. минут - Вил Клајбурн за три, Звезда не личи на себе, само је Огњен Добрић расположен и управо његовим поенима црвено-бели долазе на -5. Добрић има већ 12 поена, а још није ни крај прве четвртине.

8. минут - Наставља Добрић, феноменалан продор и полагање о таблу, али поново експресно узвраћају шампиони Европе, 21:16 има Ефес.

7. минут - Добрић за три! Каква рола Огњен Добрића који сам носи на својим плећима тим са Малог Калемегдана., 19:14.

6. минут - Огњен Добрић погађа уз фаул, али потом промашује додатно слободно бацање, срећом Жижић промашује зицер.

5. минут - Анте Жижић до поена из рекета, а потом и сјајна рампа хрватског кошаркаша. Тајм-аут Ивановић, турски тим одличан у увертири, Звезда и офанзивно и дефанзивно непрепознатљива.

4. минут - Огњен Добрић преко руке! Каква тројка Добрића, Пионир на ногама, али Тунџер експресно враћа истом мером на другој страни. Ефес на 13:7, све до поена Луке Вилдозе.

2. минут - Бубуа за три! Ефес има 5:0,

1. минут - Меч је почео! Звезда креће у једну од одлучујућих битака за ТОП 8 Евролиге.

УОЧИ МЕЧА

Након победе над Мегом и освајања Купа Кораћа у црвено-белом табору ствари не стоје најбоље.

Везали су изабраници Душка Ивановића три пораза, најпре су поражени од Албе и Бајерна, да би касније доживели и прави шок у регионалном шампионату. Боља од њих била је Цибона резултатом 85:81.

Против "бавараца" је све ишло у правом смеру 35 минута, међутим, у финишу утакмице црвено-бели су успели да "прокоцкају" девет поена предности и изгубе изузетно битне бодове.

Тог дана је некако и угашена последња нада код навијача и сада су ретки они који верују да ће се њихов клуб наћи међу најбољих осам екипа.

Са друге стране у Загребу смо видели вероватно и најлошију партију ове сезоне. Игра је једноставно била испод сваког нивоа, а оно што највише боде очи је то што су играчи Црвене звезде имали 41 шут иза линије 6,75.

Мишљења навијача су подељена, једни тврде како је дошло до "замора материјала", док су они други мишљења да се предуго чекао Факундо Кампацо и да је екипа ту некако изгубила ритам.

Аргентинац је на евролигашком дебију против Бајерна имао учинак од 16 поена и 7 асистенција, његов сународник Лука Вилдоза је убацио 18, док се Немања Недовић зауставио на 15.

Данас на мегдан долази актуелни шампион. Василије Мицић је доживео повреду и како ствари стоје, питање је хоћемо ли га видети на терену до краја сезоне.

Главне узданице Ергина Атамана су сада Вил Клајбурн и Шејн Ларкин који ће морати да створе неку нову хемију како би пре свега обезбедили плеј-оф.

Очекује нас интересантна утакмица, шеф стручног штаба црвено-белих је изјавио да ће његов тим наставити да се бори, без обзира на све.

БОНУС ВИДЕО: Игор Дуљај после дербија: Натерали смо Звезду да игра са петорицом позади

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56