ПАРТИЗАН КИКСНУО: Колубара задала тежак ударац црно-белима у шампионској трци

08. 03. 2023. у 20:24

ФУДБАЛЕРИ Партизана кикнсули су на домаћем терену у 25. колу Супериге Србије, а Колубара је извојевала великих 1:1 у Хумској.

Прво полувреме било је класична игра мачке и миша. Црно-бели контролисали су посед, затворели све путеве ка сопственој мрежи, а противник је за 45 минута успео да упути један, једини шут у оквир гола који је и данас чувао сјајни Поповић.

Ипак, упркос потпуној надмоћи коју су имали, изабраници Игора Дуљаја минималним резултатом отишли су на одмор и то голом са беле тачке.

Десило се то већ у 7. минуту, Квинси Мениг је дриблао у казненом, покушао да упути центаршут, а његова лопта несрећно је погодила дефанзивца гостију у руку. Главни арбитар није имао дилему и одмах показао на белу тачку.

Одговорност је преузео, ко други, до један од најсуровијих егзекутора у европском фудбалу, барем када је реч о најстрожијој казни - Бибрас Натхо.

Изралеац је у свом стилу, послао голмана у једну, а лопту у другу страну за идеалан почетак парног ваљка.

Наставак је донео оскудну фудбалску представу, гол са беле тачке Бибраса Натха био је практично једино вредно помена у првом делу, осим неколико полушанси, од којих је Андрија Павловић пропустио најбољу.

Занимљивије је било на трибинама  Хумској дефинтивно. Гробари су убацивањем бакљи на терен два пута прекидали меч, а у 24. минуту су и напустили стадион, па су трибине црно-белог храма изгледала сабласно.

Друго полувреме донело је наставка успаванке која је трајала све до 71. минута када је стигла казна за бојажљиву игру црно-белих. Ђурановић је маестрално пребацио лопту за Мркића, а овај чист зицер претвара у погодак. Колубара долази до великих 1:1 на мање од 20 минута до краја.

Времена за нови удар црно-белих је било, жеље да се атакује на гол ривала је такође било, али је компактна одбрана Колубаре издржала све налете, тако задавши велики ударац Партизану у шампионској трци.

Партизан сада заостаје великих 18 бодова за вечитим ривалом - Црвеном звездом.

ПАРТИЗАН - КОЛУБАРА 1:1

СТАДИОН: "Фк Партизан"

ГЛАВНИ АРБИТАР: Марко Срећковић

САСТАВИ:

ПАРТИЗАН: Поповић - Живковић, Вујачић, Илић, Урошевић - Траоре, Натхо, Колорадо - Мениг, Диабате - Павловић.

КОЛУБАРА: Станивуковић, Багарић, Бакић, Ћосић, Илић, Кочовић, Милићевић, Радовановић, Симовић, Зубаиру, Ђурановић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

81. минут - Нове муке за Игора Дуљаја, Колорадо мора да напусти терен због повреде, Љубомир Фејса је у игри.

71. минут - Гол! Какав шок у Хумској! Ђурановић је маестрално пребацио лопту за Мркића, а овај чист зицер претвара у погодак. Колубара има великих 1:1 на мање од 20 минута до краја.

63. минут - Павловић је постигао феноменалан погодак, пробушио голмана Станивуковића феноменалним финишом, али Срећковић показује да је резервни шпиц парног ваљка био у офсајду. Остаје 1:0 за црно-беле.

61. минут - Најбоља шанса на мечу за Колубару! Милићевић је изградио позицију, дочекао одличан центаршут на свега 6,7 метара од гола Поповића, умало да гости након његовог трзаја главом дођу до шокантног изједначења.

53. минут - Велика шанса! Страшна контра Партизана, Бибрас Натхо је изашао у ситуацију 1 на 1 са Станивуковићем, али голман Колубаре је прозрео намеру стрелца јединог гола за сада и изашао као победник из овог дуела.

46. минут - Друго полувреме је почело!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45 +1 - Крај првог полувремена. Оскудна фудбалска представа за сада, гол са беле тачке Бибраса Натха је практично једино вредно помена у првом делу. Занимљивије је било на трибинама  Хумској дефинтивно. Гробари су убацивањем бакљи на терен два пута прекидали меч, да би потом у 24. минуту и напустили стадион.

40. минут - Потпуно је опао ритам утакмице у овим тренуцима, изабраници Игора Дуљаја и доминирају у свим сегментима игре, али већ дуго без веће претње по гол који чува Станивуковић.

30. минут - Црно-бели константно притискају противника, велика иницијатива, потпуна контрола поседа, делује да је само питање тренутка у ком ће Партизан дуплирати предност.

24. минут - Занимљива дешавања на трибинама у Хумској се настављају. Најватреније присталице црно-белих смештене на јужној трибини напустиле су стадион и то већ у 24. минуту.

21. минут - Већ други прекид на данашњем мечу, поново је разлог идентичан као и у петом минуту. Навијачи Партизана континуирано убацују пиротехничка средства на травнату површину. Срећковић је на кратко прекинуо утакмицу, која је потом настављена. У Хумској за сада спор фудбал, једна гол са беле тачке у увертири је све виђено за сада, а делује да су дешавања са трибина занимљивија од оних на терену.

17. минут - Квинси Мениг се наместио у казненом простору, изградио позицију за ударац, покушао левицом поред два чувара, али његов покушај одлази мало поред гола.

15. минут - Период игре без много дешавања. Парни ваљак држи лопту у свом поседу, притиска задњу линију ривала и у мирном ритму вреба нову пукотину у одбрани гостију.

7. минут - Гол! Натхо је преузео одговорност и лагано послао голмана у једну, а лопту у другу страну, црно-бели воде.

6. минут - Пенал за Партизан! Лопта је несрећно закачила у руку једног дефанзивца Колубаре, а Срећковић је показао на белу тачку.

3. минут - Квинси Мениг је распалио слабијом левом ногом са ивице казненог простора, али одлично интервенише голман Станивуковић.

1. минут - Меч је почео!

УОЧИ МЕЧА

Игор Дуљај није успео да забележи тријумф на свом дебију као тренер црно-белих. Партизан је изгубио у 169. вечитом дербију минималним резултатом.

Једини гол на сусрету уз доста среће постигао је Виго у 5. минуту меча. Наиме, Аргентинац је са десне стране покушао да центрира у средину шеснаестерца, али је интервенисао Урошевић, закачио лопту главом и променио јој пут. Александар Поповић је био немоћан, па је нежељан лоб ударац завршио иза његових леђа.

Фудбалери Партизана тренутно заостају огромних 19 бодова за актуелним шампионом Црвеном звездом. Тренер црно-белих имаће доста проблема пред вечерашњи окршај око састављања тима.

Кристијан Белић пропушта меч због повреде, док Самед Баждар и први стрелац екипе Рикардо Гомеш утакмицу пропуштају због суспензије.

Колубара је успела да се врати на победнички колосек после два узастопна пораза у првенству. Изабраници Верољуба Дуканца су на свом терену савладали Јавор 1:0. Стрелац победоносног гола је био Вања Илић у 47. минуту сусрета.

Лазаревчани након 24 одиграна кола заузимају осму позицију Супер лиге Србије уз 29 освојених бодова и са гол-разликом 29:41. Гости ће у вечерашњи окршај ући у формацији 4-1-4-1 где је ударна игла у нападу црногорски интернационалац Урош Ђурановић.

Популарни "рудари" никада у својој историји нису савладали клуб из Хумске. Изгубили су сваки од минула четири међусобна дуела. Последњи пут тимови су се састали 4. септембра прошле године у Лазаревцу. Партизан је славио убедљиво резултатом 5:1.

Црно-бели, иако у озбиљним кадровским проблемима, немају избора пред својим навијачима.

Титула првака је већ практично решена, али домаћину је угрожена и друга позиција на табели. Трећепласирани Чукарички има исти број бодова уз лошију гол-разлику.

Партизан на папиру има улогу фаворита, али фудбалери "парног ваљка" морају да знају чији дрес носе и да у вечерашњем окршају дају свој максимум и тренеру Дуљају подаре прву победу на клупи вољеног клуба. Квота на кец је јако ниска и предлажемо да је обавезно појачате головима.

РЕЧ ТРЕНЕРА

ДУЉАЈ ПОЗВАО НА МОБИЛИЗАЦИЈУ: Тренер Партизана најавио велике промене

Дуљај је на клупи Партизана дебитовао у петак, на 169. "вечитом" дербију, који је завршен победом Звезде (1:0).

- Позитивна ствар је друго полувреме, где је тим физички доминирао, имали смо доста шанси, што је изузетно важно против противника као што је Црвена звезда - додао је он, и истакао да су играчи у меч ушли веома "стегнуто".

Дуљај је рекао да рачуна на све играче у наставку сезоне.

- Сваки играч ми је потребан, озбиљно рачунам на све, само на тај начин можемо да идемо напред - истакао је бивши играч Шахтјора из Доњецка.

Тренер црно-белих рекао је да анализира сваког противника, али да је важније како ће Партизан изгледати на терену.

- Анализира се сваки противник, али веома ми је важније како ћемо ми ући у ту утакмицу. Сада се бавим само својом екипом, то ми је много важно - додао је он.

Због четири жута картона за Партизан неће играти Светозар Марковић и Самед Баждар, док Рикардо Гомеш пропушта меч због црвеног картона у дуелу са Звездом.

БОНУС ВИДЕО: Игор Дуљај после дербија: Натерали смо Звезду да игра са петорицом позади