ПАРТИЗАН ОДРЖАО ЧАС КОШАРКЕ АЛБИ: Српска "рафална паљба" уништила Немце! Аврамовић и Анђушић погурали парни ваљак ка ТОП 8 Евролиге

02. 03. 2023. у 23:02

КОШАРКАШИ Партизана савладали су Албу из Берлина резултатом 88:74 у 26. колу Евролиге.

ПАРТИЗАН ОДРЖАО ЧАС КОШАРКЕ АЛБИ: Српска рафална паљба уништила Немце! Аврамовић и Анђушић погурали парни ваљак ка ТОП 8 Евролиге

Звучи ирационално, била је ово једна од најбољих партија Партизана ове сезоне, а чета Жељка Обрадовића пуних 20 минута није личила на себе.

Није било оног уобичајеног репертоара из гротла Арене, када црно-бели већ у уводним минутима на крилима хука трибина крену да мељу ривала.

Алба је заиграла тимску кошарку, лако проналазила решења у нападу, а упркос томе што су Немци имали чак 10 изгубљених лопти средином друге деонице, имали су и +7, као довољан показатељ колико офанзивно Партизан данас није личио на себе, барем у прве две деонице.

Чак ни три везане тројке Алексе Аврамовића у тим моментима нису биле довољне да се преузме резултатска контрола, а Алба је добром селекцијом шута и захваљујући рано испуњеном бонус кажњавала сваку деконцентрацију београдског тима.

Црно-бели су упркос нешто бољим процентима шута заостајали на полувремену. Алба је потпуно однела битку под обручима, 20:10  био је однос у скоковима, који су неутралисали и чак 13 изгубљених лопти Немаца у прва два квартала.

Разлог заостатка на полувремену парни ваљак могао је да тражи и у деконцентрацији са линије пенала, 5/10 у овом сегменту игре и те како су се одразило на резултат на семафору, који је на полувремену гласио 42:44.

И онда, на паркет Арене у наставку истрчао је неки сасвим другачији Партизан. Преко 4 минута без примљених поена, а тројка прво Смаилагића, па потом и четврта Алексе Аврамовића дижу српски храм кошарке на ноге, парни ваљак за тили час одлази на +6.

Шутерска клиника се наставила, изгледа да су Немци заборавили да Смаилгаић у свом арсеналу поседују и изузетно меку руку за своје габарите.

Центар погађа другу ове вечери, а онда и две везане Данила Анђушића, човека од кога су већ морали да се чувају.

Предност је расла, атмосфера достизала усијање, а доприносом Зека Ледеја и Кевина Пантера, уобичајених лидера, црно-бели од -2 иду до огромних +24 и то за само једну четвртину.

Све што су Немци успели у наставку јесте да смање дефицит, али нити једног тренутка победа која гура црно-беле ка ТОП 8 Евролиге није долазила у питање.

Алекса Аврамовић и Кевин Пантер су возили "парни ваљак" на овом мечу, а ако овако наставе да га возе - Топ 8 је сигуран! На крају Аврамовић 19 поена, а Пантер 16 уз по 3 асистенције и украдене лопте.

Партизан је сада са 14 победа на шестом месту табеле Евролиге и има победу више од екипа које су ван Топ 8!

ПАРТИЗАН - АЛБА 88:74

ХАЛА: "Штарк Арена"

СТРЕЛЦИ:

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 13, Аврамовић 19, Пантер 16 (3ас, 3укр), Смаилагић 6, Папапетру 5, Егзум 6, Нанели, Лесор 10 (6ск), Трифуновић, Анђушић 6, Мадар 7 (5 ас)

АЛБА: Ло 17, Проћида 8, Маховски, Смит 3, Вецел 10, Матисек 6, Шулте, Олинде 2 (6ск), Кумађе 9 (10ск), Тиман 10, Сикма 9 (4ас)

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ МЕЧА!

38. минут - Проћида прави фаул над Кевином Пантером који има прилику да коначно прекине серију ривала. Успева то Американац, погодио је оба пута, 82:70.

37. минут - Коцка се Партизан! Проћида фаулиран, погађа оба пута, сада је 80:70, Пантер промашује са полудистанце, Лесор након офанзивног скока, а Куманђе потом фаулиран и иде на линију пенала. Одједном имамо драматичну завршницу.

36. минут - Проћида погађа у транзицији, Алба на само -12! Само јер су црно-бели имали и огромних +24.

34. минут - Сикма са два поготка са линије слободних бацања смањује на 80:63. Зек Ледеј потом промашује отворену тројку, а Смаилагић фаулира Куманђеа, његова пета лична грешка и крај меча за њега.

32. минут - Вецел везује чак 7 поена! Алба за само два минута иге у последњој деоници долази до 78:59, све до нових поена Зека Ледеја са полудистанце.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30 минут - Зек Ледеј закуцава! Парни ваљак меље, нестварних 35 поена за једну четвртину, од -2 до +24.

29. минут - Алекса Аврамовић за три, а потом Кевин Пантер! Нестварна четвтина парног ваљка! Тројком Лоа на другој страни Алба има 73:53.

28. минут - Само расте предност црно-белих! Сада је Зек Ледеј наскочио и погодио из полухорога, Вецел на другој страни чини офанзивни фаул, распала се игра Албе као кула од карата.

27. минут - Кевин Пантер цепа мрежицу са линије слободних бацања за огромних +15, а онда велике тензије на паркету. Зек Ледеј се борио за лопту са два ривалска играча која су употребила превелику силу, дошло је до чарки, чак и покушаја физичког обрачуна, меч је на кратку прекинут како би се страсти смириле, а потом је и настављен.

26. минут - Матијас Лесор погађа оба пенала, али потом и сам чини личну грешку, његова трећа, а Тиман непогрешив са линије пенала смањује на 58:48. Погађа Анђушић нову тројку, иде Партизан на +13, делиријум!

25. минут - Шутерска клиника! Данило Анђушић сада погађа дотрчавајућу тројку, атмосфера достиже усијање, тотална луднциа у Арени. Алба не зна шта ју је снашло. Куманђе је у међувремену погодио за два, први поени Немаца у наставку.

24. минут - Ален Смаилагић поново за три! Црно-бели пуних 4 минута већ без примљеног коша. Невероватно, неки потпуно другачији Партизан је истрчао на паркет Арене у другом полувремену.

23. минут - Аврамовић поново за три! Његова четвта, страшна атмосфера сада у Арени, Партизан иде на максималних +6.

22. минут - Наставља се са великим бројем изгубљених лопти, сада Јам Мадар није пренео лопту на противничку половину за 8 секунди како правила налажу, срећом Смит је промашио у поседу Албе.

21. минут - Смаилагић за три! Остао је центар Партизана усамњен на средини паркета и погодио за вођство црно-белих! Олинде потом губи лопту, а Зек Ледеј фаулиран од стране Куманђеа при шуту. Ледеј погађа оба слободна бацања, домаћин одлази на +3.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

Црно-бели упркос бољим процентима шута заостају на полувремену. Алба је потпуно однела битку под обручима, 20:10 однос у скоковима, који су неутралисали и чак 13 изгубљених лопти Немаца.

Разлог заостатка на полувремену парни ваљак може тражити и у деконцентрацији са линије пенала, 5/10 у овом сегменту игре и те како се одразило на резултат на семафору.

Алекса Аврамовић је најефикаснији играч на полувремену са 11 поена, а одмах иза њега следио дуо Албе, Ло са 10 и Тиман са 8 поена.

Следи сигурно узбудљив наставак.

20. минут - Ло погађа оба пенала, рано испуњен бонус је направио доста проблема црно-белима, али Кевин Пантер у свом стилу поново смањује разлику на један посед.

19. минут - Сјајно закуцавање Зека Ледеја! Потом Смаилагић купи лопту под обручем након промашаја Албе, а Олинде прави фаул и тера Јама Мадара на линију пенала, с обзиром да су гости испунили бонус. Израелац промашује прво, друго погађа и смањује на 40:42 минут пре одласка на одмор.

17. минут - Мека рука Кевина Пантера са линије пенала, црно-бели опет на -2, све до прелепог хорога горостасног Куманђеа преко руке Матијаса Лесора, а затим и тројка Матишека у контри, поново Алба на максималних +7.

16. минут - Погађа Егзум! Одличан је био Аустралијанац на продору након што је Сикма био половичан на линији слободних бацања, 33:37.

15. минут - Иде још једна и још једна! Гори рука Алексе Аврамовића, али Сикма, па потом и Ло проналазе дно мрежице, 31:33.

14. минут - Иде тројка! Алекса Аврамовић погађа ван линије 6,75 а црно-бели прилазе на +1, све до поена Сикме из силазне путање.

13. минут - Данте Егзум промашује отворену тројку, срећом по црно-беле Кумађе губи лопту, то је већ десета Албе ове вечери, али упрксо томе фењераш има +4 у српској престоници.

12. минут - Тристан Вукчевић је начинио фаул, а Тиман користи оба пенала са којима Немци одлазе на +6. На другој страни Матијасу Лесору свиране три секунде у рекету, четврта изгубљена лопта београдског тима.

11. минут - Алба иде на +4! Обрадовић љутито тражи тајм-аут, кипти од беса трофејни стручњак, црно-бели потпуно непрепознатљиви.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

9. минут - Матијас Лесор силовито закуцава! Партизан на +2, Арена на ногама!

7. минут - Враћају се црно-бели након -7, Егзум је размрдао екипу уласком њему се придружио и Папапетру а Партизан иде на 16:14.

5. минут - Ло је задобио ударац изнад ока, уједно и посекотину, те је морао ван терена. Не погађа Пантер нову тројку, што Матишек кажњава на другој страни тројком. Изгубљена лопта Ледеја, и одмах тајмаут, 5:12

3. минут - Не успевају црно-бели да се упишу у овом мечу, а на другој страни греши и Сикма. Промашује Пантер, али потом и украдена лопта у одбрани и лаки поени за Мадара. Сикма реализује полагање на другој страни, а на другој страни наскаче Мадар и промашује. Потом фаул Смаилагића на скоку. Погађа потом Олинде, а на другој страни тројка Пантера, 5:9.

1. минут - Меч је почео! Сјајна атмосфера пред почетак у "Штарк Арени". Прелеп дочек за Жељка Обрадовића.

УОЧИ МЕЧА

Алба нема где ниже. Партизан није могао да изабере бољу прилику да се одлепи од Макабија и Басконије, али и да одржи дистанцу у односу на Валенсију и Жалгирис који вечерас гостује Барселони, и победом покуша да остане на шестој позицији.

У досадашњим међусобним сусретима српски представник нема много чиме да се похвали.

Нису играли осам Евролиги, повратком у сам крем европске кошарке, на самом старту доживели су убедљив пораз и примили 100 поена од немачког шампиона, свесни су да све то морају да оставе иза себе и да вечерас у препуној "Штарк арени" искористе све предности које носи ова дворана.

"Парни ваљак" до краја регуларног дела у Европи нема више мечева попут овог у којем ће добијати улогу великог фаворита, а сигурно да Жељко Обрадовић не намерава да штеди своје момке вечерас и да неће дозволити да се било шта препушта случају.

Рођени Чачанин може да рачуна на готово све своје момке, а нарочито на Лесора, у чијим је рукама "најтежа лопта" јер ни он сам не одустаје од трке за МВП награду најелитнијег европског такмичења.

После овог меча, Партизан иде на мегдан популарном "Киндеру" и неће се враћати кући, јер само два дана након тога угостиће их "манекени" из Милана, где ће се њихова турнеја по Италији завршити.

БОНУС ВИДЕО: Атмосфера са вечитог дербија у Купу Радивоја Кораћа