ЗВЕЗДА ВИШЕ НЕ ЛИЧИ НА СЕБЕ: После пораза у вечитом дербију - нови неуспех у Евролиги

31. 01. 2023. у 22:52

ЦРВЕНА звезда одиграла је једну од најлошијих утакмица у Евролиги. Виртус је разбио црвено-беле и победио је са 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21).

EuroleagueTV

Ово је изабраницима Душка Ивановића био трећи везани пораз у елитном такмичењу и јасно се види да је тим са Малог Калемегдана у кризи и што пре из ње мора да изађе, или ће Топ 8 брзо постати недостижан.

Виртус је апсолутно надиграо Звезду и заслужено победио. Почетак утакмице био је сјајан за домаће који су повели са 15:4. Црвено-бели су током целе утакмице играли без енергије што је једна од главних одличан тима, посебно од када је црногорски стручњак сео на клупу.

Ни напад није функционисао како треба, осим Луке Вилдозе и донекле Далибора Илића нико није блистао на противничкој половини. Виртус је играо одлично на оба краја терена и поентирао углавном са ниског поста.

Покушава је Звезде да се врати, друго полувреме је отворила тројком Добрића, имала пар напада да спусти разлику на једноцифрену, али ово је био веома лош дан за екипу са Малог Калемегдана.

Да ствар по госте буде још гора Виртус је славио убедљивије него шампион Србије у Београду (83:74), па то да је предност тиму из Болоње када је табела у питању.

Најефикаснији у победничком тиму био је Токо Шенгелија са 15 поена, док је Кајл Вимс постигао 13. На другој страни предњачио је Лука Вилдоза са 20, пратио га је Далибор Илић са 10.

Обе екипе после ове утакмице имају учинак 10-12.

Виртус - Ц. звезда 84:72 (30:14, 18:21, 22:16, 14:21).

Дворана: "Сегарфедо Арена". Гледалаца: око 8.000. Судије: Иризуело, Могулкоч, Удјански.

Виртус: Кординије 11, Белинели 9, Пајола 6, Бако 9, Жаите 11, Лундберг, Шенгелија 15, Хекет 4, Мики, Камара, Вимс 13, Теодосић 6, Абас.

Ц. звезда: Холанд, Вилдоза 20, Лазаревић 9, Митровић 2, Лазић 9, Добрић 6, Ивановић 2, Илић 10, Недовић 4, Марковић, Петрушев 8, Бентил 2.

Четврта четвртина: Виртус - Ц. звезда 84:72

40' - Крај утакмице!

39' - Звезда је украла лопту, а у контри је закуцао Петрушев. Реаговао је минутом одмора Серђо Скариоло.

37' - Мајстор кошарке је Токо Шенгелија. Ипак, на другој страни Лазаревић користи простор у рекету ривала.

36' - После дужег времена поени. Лука Вилдоза је поентирао под фаулом, а потом је погодио и додатни пенал.

34' - Добра утакмица за Далибора Илића који се озбиљно намеће. Игра јако добру утакмицу млади крилни центар.

32' - Сјајан продор Кординијеа. Виртус полако али сигурно хита ка новој победи, а Звезда ка трећем везаном поразу.

31' - Промашио је Петрушев чист зицер, али је дошао до офанзивног скока и потом поентирао уз фаул, али додатно бацање није реализовао.

Трећа четвртина: Виртус - Ц. звезда 70:51

30' - Баш, баш лоше издање Звезде. Ниједног момента нису гости успели да дођу на простојан заостатак и учине меч неизвесним.

29' - Украли су гости лопту и то је искористио Немања Недовић који је погодио из продора. Ни он није у препознатљивом ритму - 66:51.

28' - Сјајна контра Виртуса и лепа акција коју је лаким поенима завршио Шенгелија. Одмах је тајм-аутом реаговао Душко Ивановић.

26' - Неспортски фаул направио је Вилдоза, а Жаите је реализовао оба пенала. Потом је свиран апсолутно непостојећи фаул Петрушеву и поклоњена су два бацања Шенгелији. Грузин је био половичан - 62:47.

24' - Наставља се лоша игра Звезде. Вимс је погодио тројку, али истом мером је узвратио Лазић. Но, Вимс се разгоропадио и већ је убацио трећу тројку у овом кварталу. Но, опет узвраћа Лазић.

23' - Вилдоза је натерао Хекета да га фаулира на шуту за три поена. Аргентинац у редовима Звезде је реализовао сва три.

22' - Добрић је имао одличну прилику да смањи резултатски заостатак на једноцифрен, а онда је уследила казна и тројка Вимса.

21' - Први напад Звезде био је веома добар. Добрић је остао сам на 45 степени и постигао прве поене.

Друга четвртина: Виртус - Ц. звезда 48:35

Статистика на полувремену: Виртус из игре шутира невероватних 66,7% (14/23 за два, 4/14 за три). Звезда је у том сегменту на 54,2% (11/17 за два, 2/12 за три). Домаћин је бољи и у скоку - 13:10, као и у асистенцијама - 11:5.

Црвено-бели су изгубили пет лопта, а ривал само једну. Што се украдених тиче и ту је тим из Болоње бољи - 4:1.

20' - Траљав напад Звезде је завршен некако поенима. Филип Петрушев је успео да дође до лопте коју му је послао Лазић и да постигне четврти поен.

19' - Жаите опет прави проблеме, а онда се Шенгелија домогао лопте и изборио се за два слободна бацања која је погодио - 48:33. Тајм-аут је на мало више од минута до краја затражио Душко Ивановић.

18' - Уписао се у стрелце и Лука Митровић и то након офанзивног скока. Настављају центри Виртуса да доминирају.

17' - Опет је Лазаревић поентирао. Подигла је Звезда мало агресивност, али мора то још боље уколико гости желе да се врате у меч.

15' - Јако лепо је напао Лазаревић и поентирао из продора. Виртус скоро све напада са ниског поста и то доноси екипи резултат - 40:27.

14' - Покушавају "делије" којих има поприлично у Болоњи да подигну изабранике Душка Ивановића. Вилдоза је везао четири слободна бацања.

14' - Опет Бако. Остао је сам у рекету центат домаћег тима и лако је закуцао. Веома лоше издање Звезде за сада у Болоњи - 38:21.

12' - Бако је поентирао уз фаул. Белгијанац је реализовао и слободно бацање. Он и Жаите праве доста проблема ривалу под кошем.

11' - Други квартал је почео тројкама на обе стране. Прецизни су били Белинели са једне, односно Вилдоза са друге стране. Потом поентирао и Далибор Илић који игра веома добро.

Прва четвртина: Виртус - Ц. звезда 30:14

Утакмицу у "Сегафредо Арени" прати и бивши фудбалер Црвене звезде, а сада члан Вероне Дарко Лазовић.

10' - Колико Звезда лоше изгледа најбољи је показатељ тај што је примила 30 поена, а то се ретко дешава.

10' - Добар посао Илића најпре у одбрани, а онда и у нападу. Покупио је промашај Бентила и снажно закуцао.

9' - Разбијени су црвено-бели у првој деоници. Не зна се да ли је лошији напад или одбрана. Све то тим Серђа Скариоло зналачки користи.

8' - Пајола је везао шест поена и Виртус све више и више повећава предност. Опет је Звезда у великим проблемима - 23:9.

7' - Таман је Звезда разлику спустила на пристојну, али Виртус врло брзо иде на двоцифрену предност. Користи домаћин то што су гости у бонусу.

6' - Изборио се Ивановић за шут са полудистанце и успео је да погоди. Мало су се консолидовали гости.

5' - Паметан напад Звезде, лопта је добро кружила и то је тројком крунисао Бранко Лазић - 15:7.

4' - Иде Виртус први пут на двоцифрену предност. Искористио је Кајл Вимс то што га је чувао Недовић и поентирао је. Звезда је готово све поене примила на обручу и нема препознатљиве агресивности у игри гостију.

3' - Теодосић је постигао прву тројку на мечу, а коначно су и црвено-бели дошли до поена. Из продора је погодио Недовић.

2' - Сјајан почетак екипа из Болоње. У стрелце се уписао и Шенгелија. Звезда има велике проблеме у нападу, али и у одбрани - 6:0. Одмах Ивановић тражи тајм-аут после непуна два минута кошарке.

1' - Први напад је Виртус решио поенима. Лепо се за позицију изборио Жаите и лако је поентирао на асистенцију Теодосића. Опет исто и опет лако до поена долази центар домаћег тима.

Душко Ивановић је одлучио да меч почне са петорком: Вилдоза, Недовић, Лазаревић, Петрушев, Митровић. Домаћин дуел креће у саставу: Хекет, Теодосић, Вимс, Шенгелија, Жаите.

Уочи меча:

Црвено-бели у овај меч улазе после два везана пораза у елитном такмичењу, с тим што је последњи доживљен од вечитог ривала и то у дворани "Александар Николић", а претходни од Жалгириса у Каунасу.

Овај меч је добра прилика да се изабраници Душка Ивановића врате на победнички колосек, посебно што су против тима Серђа Скариола тријумфовали у Београду (83:74).

Виртус ће у односу на први меч ових ривала бити јачи за два можда и најбоља играча - Милоша Теодосића и Торникеа Шенгелију, а ван тима ће бити Семи Оџелеј, можда и Ифе Лундберг.

Са друге стране, познато је да црвено-бели не могу да рачунају до марта на Факунда Кампаца. Ван строја је и центар Хасан Мартин који се још увек није опоравио од повреде.

Очекује се да шампион Србије и АБА лиге има велику подршку навијача у Болоњи, пошто је сектор за гостујуће навијаче распродат.

Црвена звезда у овај меч улази са учинком 10-11, а тим из Болоња 9-12.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Олимпијакоса и Звезде заједно скандирали "Косово је Србија"

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре Париз 2024

ПУТИН ОДГОВОРИО НА ПОНИЖАВАЊЕ РУСИЈЕ: Ево шта је поручио светским моћницима спорта пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А како најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне, последња дешавања и досад највеће понижење за спортисте Руске Федерације довели су и до реакције руског председникам Владимира Путина.

18. 03. 2024. у 15:33