ЗВЕЗДА НАСТАВИЛА НЕСТВАРНУ СЕРИЈУ: "Пионир" прогутао Виртус пред европски вечити дерби

02. 12. 2022. у 19:54

ЦРВЕНА звезда наставила је низ победа. Црвено-бели су у 11. колу Евролиге савладали Виртус са 83:74 и стигли до четвртог везаног тријумфа у елитном такмичењу.

ЗВЕЗДА НАСТАВИЛА НЕСТВАРНУ СЕРИЈУ: Пионир прогутао Виртус пред европски вечити дерби

Каква утакмица и најубедљивија победа шампиона Србије и АБА лиге у Евролиги ове сезоне, иако није добро почело...

Тим из Болоње који је у Београд дошао ослабљен без три веома битна играча - Милоша Теодосића, Торникеа Шенгелије и Семија Оџелеја веома добро је отворио меч у дупке пуном "Пиониру".

Виртус је почетком друге четвртине успео да стигне до +10 - 17:27, али онда је Звезда повећала број обртаја и кренула је да игра како зна - борбено у одбрани и паметно у нападу. Такав приступ омогућио је изабраницима Душка Ивановића да на одмору оду са 42:41.

У другом полувремену, Звезда је мало по мало повећавала разлику и на крају мирно привела утакмицу крају. Треба рећи и да су црвено-бели практично цео други део меча играли без Немање Недовића који је већ на старту трећег квартала дошао до четири поена предности.

Оно што може да радује навијаче шампиона Србије је сјајна партија Огњена Добрића који је био најефикаснији са 20 поена, њега је пратио Лука Вилдоза са 16. Код Виртуса најбољи је био Мам Жаите са 15, док је Џордан Мики додао 11.

У наредном колу први пут у историји нас очекује вечити дерби у Евролиги, а домаћин те утакмице је Партизан.

Звезда је сада на учинку 5-6, а тим из Болоње 4-7.

Четврта четвртина: Звезда - Виртус 83:74

40' - Победа Црвене звезде, четврта везана у Еворлиги!

39' - Недовић је изблкоиран на шуту, то је Менион искористио и поентирао у контри. На другој страни Митровић је сјајно изиграо два чувара и опет показао велику кошаркашку интелигенцију.

39' - Добру позицију остварио је Жаите под кошем Звезде и није му било тешко да дође до поена. Одмах је Ивановић реаговао тајм-аут.

38' - Леп напад домаће екипе. Бентил за Мартина, а овај убацује "флоутер" са метар од коша ривала.

36' - Виртус је после дужег времена поентирао и то за три поена преко Вимса. Ипак, истом мером је узвратио Бентил.

35' - Нову тројку је погодио репрезентативац Србије, а онда се бацио како би спречио контру ривала.

34' - Све данас погађа Добрић. Сада је до коша стигао поенима преко Микија. На другој страни сам под кошем је остао Жаите и лако је поентирао.

33' - Сјајна 2 на 2 игра Марковића и Мартина и центар црвено-белих је погодио и уписао се у стрелце - 71:58.

32' - Утакмице сезоне за Добрића за сада. Сјајно је пробио и поново погодио "флоутер". Стигао је већ до 15 поена.

31' - У последњем тренутку Кординије је успео да шутне из продора и погодио под фаулом. Потом је реализовао и додатно бацање - 67:58.

Трећа четвртина: Звезда - Виртус 67:55

30' - Какав напад домаћих. Марковић ја навукао играча на себе, проиграо Добрића који је остао сам у корнеру, овај је узео шут за три поена и био је прецизан.

29' - Одлична одбрана Звезде. Бентил је одиграо сјајну одбрану, а у контри је Митровић поентирао после проигравања Добрића.

28' - Јефтина грешка црвено-белих играча. Након поена Пајоле, изгубили су домаћи лопту на извођењу што је тројком казнио Хакет. Уследило је искупљење у одбрани у одбрани и поенаи Добрића у контри.

27' - Сјајно је Вилдоза пресекао лопту и искористио да дође до лаких поена у контри. Није се то свидело Скариолу који је одмах затражио тајм-аут.

26' - Каква борба кошаркаша Звезде. Деловало је да ће лопта бити у рукама играча Виртуса, али тако није мислио Стефан Марковић, пресекао је лопту и поентирао на продору. Добар са линије пенала на другој страни био је Мики.

25' - Фантастичан потез Добрић. Кренуо је у продор, навукао је на себе два играча и упослио је Митровића који је остао сам под кошем.

23' - Изашао је Лазић на 45 степени, Митровић је то видео, упослио је капитен који је погодио за три поена за највећу предност црвено-белих до сада - 52:46.

22' - Кош за кош на старту трећег периода. По тројку су погодили Пајола и Бентил, а поене су постизали још и Митровић и Кординије. Као из уџбеника потез Митровића. Лепо је направио себи позицију и дошао до поена преко Микија.

Друга четвртина: Звезда - Виртус 42:41

20' - Лош последњи напад Звезде у првом полувремену. Вилдоза је послао лопту у аут. Манион је пробао да Виртусу врати вођство, али "флоутер" је изашао из коша.

20' - Пајола дуга двојка, па Недовић снажно из продора. Недовић је морао да направи фаул над Микијем који је остао сам под кошем. Бивши играч Химкија и Зенита је оба пута био прецизан са линије пенала.

19' - Финтирао је Добић, бацио "флоутер" и погодио је и то под фаулом. Додатно бацање ће извести после тајм-аута Скариола. Црвено-бели поново воде, први пут после самог старта утакмице. Није реализовано бацање, но Звезда је дошла до офанзивног скока и Бентил је успео да поентира - 40:37.

18' - Мики је ударио рампу Микију, но Добрић је био на правом месту и успео је да погоди "флоутер". Лундберг је непрописно зауставио Недовића који ће на линију пенала, пошто је тим из Италије у бонусу. Ипак, бек Звезде је погодио један пенал.

17' - Сам игра против Виртуса у овим тренуцима Лука Вилдоза. Био је и четврти пут прецизан ван линије 6,75. Домаћин је потом пропустио прилику да поведе и то је тројком казнио Манион. Омдах је минут одмора позвао Душко Ивановић.

16' - Трећу тројку на утакмици постигао је плејмејкер црвено-белих. Мики је потом погодио на истеку нападу шут који није био нимало лак.

15' - Додатно је Вилдоза тројком разлагио "Пионир". На другој страни лош фаул Холанда, пошто је Жаите већ поентирао, реализовао је и додатни пенал - 27:32.

14' - Сјајан потез Вилдозе, но реализација није била најбоља, промашио је "флоутер", али у наставку акције Митровић је фаулиран. Тајм-аут је затражио Серђо Скариоло.

13' - Промашај Бентила је у кош после офанзивног скока поспремио Митровић, а на другој страни веома тежак шут је погодио Белинели.

12' - Добро отварање Виртуса у другом периоду. Везали су четири поена, али узвратио је тројком Холанд.

11' - Виртус је сада као малопре Звезде промашио две тројке у једном нападу. Потом је и Вилдоза изгубио лопту, да би Кординије изнудио два слободна бацања баш после фаула Аргентинца.

Прва четвртина: Звезда - Виртус 17:23

10' - Какав крај прве четвртине. До краја је остало 0,7 до краја, Марковић је бацио алеј-уп за Петрушева који је успео да спусти лопту у кош ривала - 17:23.

10' - Недовић је успео да поентира из продора и на тај начин се поентерски уведе у ову утакмицу лидер црвено-белих. Сјајна акција домаћих из аута.

10' - У проблему је Звезда. Виртус већ после 10 минута има двоцифрену предност, након што је три бацања погодио Вимс.

9' - Слободна бацања су као зицери за Марка Белинелија. Везао је два и вратио осетнију предност тиму из Болоње.

8' - Добар напад Виртуса. Кординије је са доста осећаја погодио "флоутера", а онда је Звезда промашила две отворене тројке, најпре Холанда, потом и Недовић - 13:18.

8' - Судије су сада најпре свирале фаул у нападу Бакоа над Холандом, но промениле су одлуку и показале да је фаул од одбране. Наљутило је то Ивановића који је већ у првој четвртини затражио челенџ. Остала је одлука да Белгијанац стане на линију пенала. И он је био половичан.

7' - Добио је добар блок Вилдоза од Мартина и то је искористио за погодак ван линије 6,75. Ипак, истом мером је узвратио Џордан Мики. Добро је кружила лопта у нападу Звезде који је кошем са полудистанце завршио Холанд.

6' - Није погодио на истеку напада далеку тројку Лундберг, али је Жаите покупио скок и изнудуио два слободна бацања, али је погодио само једно. Потом је Петрушев лепо погодио "флоутер" после додавања Вилдозе.

5' - Пресекао је лопту Вилдоза и поентирао у контри. Одлична одбрана аргентинског кошаркаша. Потом је још једну добру одбрану одиграла Звезда, Петрушев је успео да украде лопту Кординијеу.

4' - Трећу везану тројку промашио Бентил, с тим што је сада био потпуно сам, но добацио је само до првог обруча.

4' - Користи Виртус лошу одбрану црвено-белих на почетку меча. Опет је Жаите остао сам под кошем и лако је поентирао. Домаћин се мучи на оба краја терена, па је тајм-аутом реаговао Душко Ивановић.

3' - Бентил се добро снашао под кошем ривала. Леђима се изборио за позицију и погодио леви полухорог. У стрелце се уписао и Лундберг који је био прецизан са полудисанце.

2' - Прве поене на утакмици постигао је Бентил, али на другој страни прецизни су били Хакет за три и Жаите из контре.

Црвена звезда меч почиње у петорци Лука Вилдоза, Бранко Лазић, Огњен Добрић, Бен Бентил и Огњен Добрић. За Виртус меч почињу Ифе Лундберг, Данијел Хакет, Ајзеа Кординије, Џордан Мики и Мам Жаите.

Уочи меча:

Црвено-бели желе да наставе победнички низ од када је на клупу сео искусни црногорски стручњак Душко Ивановић. Шампион Србије је под његовим вођство славио на пет мечева из исто толико утакмица у свим такмичењима.

У елитном такмичењу Звезда је са 65-годишњим тренером срушила Асвел и Макаби код куће, односно Албу у Берлину.

Клуб са Малог Калемегдана ће сада пробати да обори на плећа и Виртус који је у Београд стигао знатно ослабљен без три важна играча - Милоша Теодосића, Торникеа Шенгелије и Семија Оџелеја.

Проблеме имају и црвено-бели који у наредном периоду неће моћи да рачунају на плејмејкера Николу Ивановића који је зарадио повреду ребара у дуелу са Партизаном у АБА лиги.

Оба тима у овај сусрет улазе са идентичним учинком 4-6.

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17