ЗВЕЗДА РАЗБИЈЕНА У "ПАРАМПАРЧАД": Црвено-бели од прага сензације до катастрофе! Реал на босанским крилима до победе у гротлу "Пионира"

10. 01. 2023. у 20:48

КОШАРКАШИ Црвене звезде доживели су убедљив пораз од Реал Мадрида у оквиру 15. кола Евролиге. Упркос томе што је деловало да би црвено-бели могли до нове сензације, "краљевићи" су однели цео плен из Београда, резултатом 79:59.

ЗВЕЗДА РАЗБИЈЕНА У ПАРАМПАРЧАД: Црвено-бели од прага сензације до катастрофе! Реал на босанским крилима до победе у гротлу Пионира

Меч препун набоја, све је прштало од енергије и хтења на паркету хале "Александар Николић", како је уосталом и на сваком мечу црвено-белих, од како је на њихову клупу сео Душко Ивановић. Битка за сваку лопту, ултра-агресива одбране, пресинг по читавом терену његове чете. А онда, такав приступ и игра на граници фаула терао је ривала  да одговори чврстином и огромним жаром, и тако је било скоро свих 40 минута.

Увертира утакмице протекла је у потпуности у знаку гостију. Горостасни Таварес је затрпавао кош српског тима и односио битку под обручима. Њему се потом прикључује и Џанан Муса. Босански ас још једном је показивао свој квалитет и уз неколико бљескова прекаљених Серхија Љуља и Родригеза, Реал гради капитал од великих 14 поена предности.

Било је то на почетку друге деонице, деловало је да је Звезда већ отписана, да ће кошаркашки гигант препун асова самлети српски тим.

Али, поново су момци са Малог Калемегдан показали од чега су саткани. Уследила је још компактинија игра у одбрани, Немања Недовић лидерски је повукао свој тим. Узео лопту у руке када се све распадало. Из напада у напад проналазио је дно мрежице, погађао и ван баланса, и преко руку чувара који су га удвајали.

Миљеник "делија" стигао је до 4 од 4 ван линије 6,75, а Филип Петрушев се разбудио у финишу првог полувремена.

Звезда са његових пет везаних поена на одмор одлази са само "-4". Непосредни наставак је донео готово исти сценарио из завршнице друге четвртине. Гранитна одбрана београдског тима затворила је све путеве ка кошу, је био пуна четири минута без поена.

Недовић и Петрушев наставили су тамо где су и стали у финишу друге четвртине, и на њиховим крилима, Звезда је од поменутих -14 дошла до великих +6. Пионир је подрхтавао, тим са Малог Калемегдана играо је са нестварним самопоуздањем, и деловало је да би могао да скине скалп још једног великана у гротлу храма кошарке.

А онда, други део треће четвртине донео је несхватљив пад. Минут по минут празног хода, ништа није могло да прође кроз обруч, а на другој страни паркета Таварес је био нерешива енигма.

Горостасни центар господарио је рекетом, купио офанзивне скокове, а из екстра-поседа које је он обезбеђивао Реал је отишао за тили час до +15 на седам минута пре последњег звука сирене

Од тог тренутка питање победника више се није постављало.

Најбољи појединац код Звезде био је Недовић са 18 поена, док су Муса са 19 и Таварес са 17 поена и 12 скокова били најбољи код победничке екипе.

Standings provided by Sofascore

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА РЕАЛ МАДРИД 59:79

КРАЈ МЕЧА!

37. минут - Распад система... Абалде сада погађа, расте предност Мадриђана, сада +18. Угашена је и последња нада да би Звезда могла поново до великог повратка.

36. минут - Након нових поена Џанана Мусе, Огњен Добрић прекида ову огромну серију ривала, 69:53 у корист Реала.

35. минут - Велики проблеми, несхватљив пад, потпуно уништена Звезда, за тили час Реал Мадрид до огромних +15, још увек текућа серија краљевића је 9:0.

33. минут - Лоша организација игре Црвене звезде на старту друге четвртине због чега је морао да реагује Ивановић. Одмах је на паркет послао Недовића од кога се очекује велика одговорност - и одмах је опробао шут, али и промашио. Након нових поена Тавареса (14 поена), морао је тренер Звезде да зове тајм-аут, +10 за госте.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РЕАЛ МАДРИД 49:57

30. минут - Добрић до важних поена у последњој секунди треће деонице, +6 за Реал пред одлучујућих 10 минута.

29. минут - Нема решења Ивановић за Тавареса. Прво је Муса погодио, а у наредном нападу његов промашени зицер исправља поново горостасни Таварес.Марковић промашује за три, а Ханга закуцава у контри, Реал за тили час до +8.

28. минут - Тајм-аут Душко Ивановић, Реал поново води. Офанзивни скок сада убија српског представника. Таварес је још једном загосподарио рекетом, обезбедио екстра-посед, а онда силовито закување Корнелија.

27. минут - Страшан меч! Петрушев сада до 17 поена, на другој страни Мадриђани после велике борбе испод обруча до новог изједначења. Три офанзивна скока за Реал, и онда Таварес на висину и дужину руку поентира, 49:49.

26. минут - Серија 5:0 гостију, прво Џанан Муса цепа мрежицу ван линије 6,75, потом и поени Тавареса, поново нерешено.

25. - Петрушев поново, његов 15 поен! Реал у нападу, Муса на продору, промашује, Таварес купи лопту, и потом фаулиран Таварес при шуту. Погађа прво, друго промашује, а на другој страни маестрани поени из пивота Огњена Кузмића, 47:42.

24. минут - Вилијамс-Гос промашује отворену тројку, Таварес купи офанзивни скок, али и гази аут линији, нови напад за Звезду. Кузмић је промашио са полу-дистанце из отвореног шута, Корнели на другој стрнаи погађа за три, Реал након четири минута без поена у наставку коначно поентира, 42:41.

23. минут - Силовит продор Петрушева! Недовић и Петрушев за тотални преокрет, све сада ова два српска кошаркаша држе у својим рукама. Сада погађа и Добрић, Вилдоза и Кампацо и Ивановић на ногама! Тајм-аут Реал, 42:38. Лудница у Пиониру, краљевићи не знају шта их је снашло у другом полувремену.

22. минут - Нерешено, велики повратак Звезде! Тресе се Пионир! Недовић је погодио прву двојку, пре тога је његов промашен шут поправио Петрушев након офанзивног скока.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РЕАЛ МАДРИД 34:38

20. минут - Звезда је имала последњи напад у првом полувремену и пропустила прилику да дође на само посед заостатка. Овако остаје на првом полувремену 34:38, Звезда је успела да се врати из заостатка од 14 поена предности. Немања Недовић најефикаснији у редовима шампиона Јадрана са 14 кошева, на другој страни до је Џанан Муса, са 11 поена.

19. минут - Петрушев! Тројка као кап! Звезда ма -4. Џанан Муса је потом фаулиран, босански ас поново непогрешив са линије пенала.

18. минут - Каква асистенција сада Недовића! Испразнио се рекет, Марковић се ушуњао под кош, Недовић га је уочио, и маестрално проиграо некадашњег саиграча из српске репрезентације, 29:34.

17. минут - Недоооовииииииииић поново за три! Какво шутерско вече, 4 од 4 ван линије 6,75 за Немању, Љуљ је на другој страни промашио, Реал има 4 од 14 за сада у шуту за три. Недовић је сам постигао исто тројки килико и цео ривалски табор, пре тога и лагани поени Кузмића, сада само +7 за госте.

15. минут - Недовић за три! Али експресно враћају Мадриђани, такође ван линије 6,75, 22:34.

13. минут - Коначно поени за Звезду, Огњен Добрић прекида негативну серију свог тима, 19:41.

12. минут - Лоше отварање ове четвртине Петрушева. Прво реализује само један пенал, а потом промашује чист зицер репрезентативац Србије. На другој страни прекаљени шпанси ас, Серхио Родригез погађа за три, након екстра-поседа после промашаја Љуља. Потом Холанд промашује, Ристић монструозно изблокиран, а онда и нови поени Џанана Мусе, и то уз фаул., 17:31.

ПРВА ЧЕТВРТИНА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - РЕАЛ МАДРИД 16:25

10. минут - Какво закуцавање Петрушева! Сада је 16:20, али тројка за краљевиће из угла одмах. Звезда не користи последњи напад, али зато гости то чине. Муса је кренуо на продор, уследила је снажна блока Петрушева, међутим главни арбитар показује да је лопта у силазној путањи.

9. минут - Фаул Џона Холанда над Џананом Мусом, звезда у бонусу, Босански ас на линији пенала, погађа оба, Реал иде поново на +6.

8. минут - Силовит продор Најџела Вилијамса-Госа, +3 за Реал. На другој страни Огљен Добић фаулиран. Прво промашује, друго погађа, затим сјајна одбрана Џона Холанда, Американац је украо лопту, проиграо Филипа Петрушева, али његов покушај за три не пролази кроз обруч. Реалов наредни напад завршен новим поенима Вилијамса-Госа, 14:18.

7. минут - Недоооооооооовиииић за три! Прво је Најџел Вилијамс-Гос одвео госте на +6, али потом миљеник делије ван баланса, преко руке, готово из немогуће позиције за 11:14. Потом и фаул над Недовић, 13:14, Звезда се потпуно вратила.

6. минут - Недовић сада губи лопту, а Муса мирно полаже у контри. Недовић потом поново преузима одговорност и погађа за три, 8:12.

5. минут - Поново Таварес, поново лагани поени из рекета за Реал, на другој страни велики проблеми у фази напада за изабранике Душка Ивановића. Звезда преко два минута без поена.

3. минут - Таварес наставља да прави велике проблеме у рекету српском тиму, поени уз фаул центра Реала, 8:5 за госте.

2. минут - Сјајан почетак, две ултра-агресивне одбране, фантастичан амбијент у Пиониру. Таварс је отворио поенима за два, Добић брзо узвратио, потом тројку погађа и Јаубуселе за Мадриђане, али одмах следи одговор истом мером, Марковић је наскочио из дриблинга и погодио ван линије 6,75, 5:5.

Стартне петорке:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазић, Марковић, Добрић, Митровић и Петрушев.

РЕАЛ МАДРИД: Вилијамс-Гос, Козер, Абалде, Јабуселе и Таварес.

18:45 - Какве вести за црвено-беле! Лука Вилдоза је на загревању. Упркос томе што је Ивановић рекао да су мале шансе да данас заигра, Аргентинац делује спремно да још једном заигра танго у Београду.

УОЧИ МЕЧА

Црвено-бели су невероватни. У прошлом колу су савладали Валенсију на гостујућем терену резултатом 75:77 и тако стигли до своје девете победе у такмичењу.

У дуелу против шпанског представника Душко Ивановић није могао да рачуна на два Аргентинца. Лука Вилдоза је меч морао да пропусти због повреде, док Факундо Кампацо још увек није добио дозволу од стране Евролиге.

Филип Петрушев и Немања Недовић су били ти који су преузели одговорност, приказали су бриљантну кошарку и комбиновано су убацили 44 поена.

Након великог тријумфа савладана је екипа МЗТ-а. Момци из Скопља нису успели да пруже јачи отпор актуелном шампиону регионалног првенства.

Кампацо је приказао фантастичну партију и показао навијачима шта могу очекивати од њега у наставку сезоне. Утакмицу је завршио са 23 поена, 9 асистенција и 7 скокова.

Данас на мегдан долази Реал Мадрид, тим који годинама представља страх и трепет на Старом континенту. Клуб из шпанске престонице је у првом окршају са београдским тимом однео победу, резултатом 72:56, али тада на клупи није седео Душко Ивановић.

"Краљеви" тренутно имају 11 победа и 6 пораза. Исти скор имају још Олимпијакос, Басконија, Барселона и Монако.

Изабраници Чуса Матеа су у прошлом колу савладали Макаби резултатом 98:65. Питер Корнелије и Џанан Муса су били најефикаснији појединци, убацили су по 18 кошева. Одмах иза њих био је Гершон Јабуселе који бројао до 16, док се Фабијен Козер зауставио на 11.

Црвено-бели су доживели велику неправду у утакмици са Барселоном, међутим, испоставило се да их је тај пораз само ојачао.

РЕЧ ТРЕНЕРА

"МИ МИСЛИМО ДА МОЖЕМО СВАКОГ ДА ПОБЕДИМО" Душко Ивановић пред Црвена звезда - Реал Мадрид узда се у две ствари

Утакмица Звезда - Реал почиње у 19 часова у хали "Александар Николић", пренос ћете моћи уживо да пратите уз портал "Новости", баш као и наредни евролигашки наступ црвено-белих, већ у четвртак на истом месту и истом термину, против Монака.

Стратег домаћих се узда у самопоуздање и квалитет тима који предводи, али и подршку "делија":

Ми смо екипа која мисли да може да победи свакога, иако играмо против вероватно најкомплетнијег тима у Европи. Они имају висину, брзину, квалитет, изванредан шут, и то не само "мали" играчи, већ и четворке, имају дугачку "клупу"…  Веома је тешко играти против њих, али уз помоћ наше публике која ће нас бодрити величанствено као и сваки пут до сада, ми ћемо покушати као и увек. Кажем пре сваке утакмице да мислимо да можемо да победимо, ништа се не мења ни за уторак - рекао је Ивановић, а преноси клупски сајт.

У првој утакмици ове сезоне Реал је победио у Мадриду са 72:56, а капитен Звезде Бранко Лазић наглашава да неће бити лако ни пред двораном коју ће испунити "делије" јер је ривал изузетно квалитетан, а црвено-бели практично играју сваки други дан:

- Нова утакмица, трећа у пет дана, играмо код куће, имаћемо подршку и пуну халу што је најбитније! Изузетно тежак задатак следи, сви знамо како Реал игра, брзу кошарку са доста контакта, на нама је да одговоримо на најбољи начин, такође контактом, и надам се да ћемо забележити победу. Драго ми је што имамо велику подршку, то ће нам помоћи, играмо велики број утакмица у кратком временском периоду, и та подршка са трибина јако много значи - рекао је Лазић.

Капије дворане биће отворене два сата пре почетка утакмице, а КК Црвена звезда је позвао све који долазе на утакмицу да "дођу раније како би се избегле непотребне гужве, посебно због детаљних прегледа на улазима".

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Олимпијакоса и Звезде заједно скандирали "Косово је Србија"