ВАЖНА ПОБЕДА МЕГЕ: Прекинут низ пораза, ФМП доживео четврти неуспех у АБА лиги

08. 01. 2023. у 14:10

КОШАРКАШИ Меге остварили су важну победу у борби за опстанак у АБА лиги. Они су као домаћини победили ФМП са 77:72 (18:19, 19:18, 19:22, 21:13) у 14. колу регионалног првенства.

Тим Марка Бараћа је на овај начин прекинуо серију од четири везана пораза, док су "пантери" уписали трећи пораз у последњих шест мечева.

Што се утакмице тиче, прво полувреме било је изједначено - 37:37. Наставак сусрета донео је бољу игру гостију из Железника који су успели да направе сетију 12:0 и од 42:39 стигну до предности - 42:49.

Ипак, млади тим Меге се није предавао и одличном игром у последњој четвртини успео је да направи преокрет и дође до тријумфа.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Матеј Рудан са 16 поена, пратио га је Никола Ђуришић са 14. Код ФМП-а највише се истакао Трент Фрејжер са 29, док је Бо Бич бројао до 13.

Мега сада има учинак 4-10, а "пантери" 10-4.