ЖЕЉКО ОБРАДОВИЋ О МЛАДИМ ИГРАЧИМА: Тренер Партизана открио како је Кевин Пантер
КОШАРКАШИ Партизана славили су у првом дуелу у 2023. године против Задра у Арени резултатом 114:77.
Foto: Tanjug
Жељко Обрадовић сматра да је напад функционисао добро. Замерки је било на рачун одбране.
- Да се захвалим свим људима који су дошли, била је лепа посета и добра атмосфера, играли смо против добре екипе која игра нападачку кошарку у првом полувремену смо примили 49 поена, јасно је било да сви кључеви леже у томе да се играју агресивније одбране а да наставимо у нападу као и у првом полувремену. Честитке екипи на доброј утакмици и Задру на свему ономе што су показали до сада, мислим да имају добар тим и играју различиту кошарку у односу на остале тимове - рекао је Жељко, који се потом осврнуо и на изостанке.
"Парни ваљак" био је без помоћи Данила Анђушића и Уроша Трифуновића, а Матијас Лесор гледао је дуел са клупе.
- Анђушић је имао проблеме и није тренирао, сутра ће поново почети, имао је проблеме са улошцима и препорука је била да паузира пар дана. Трифуновић се осетио лоше пред утакмице, требало је да почне, имао је симптоме да се осећа лоше и послали смо га кући. Што се тиче Лесора, одлука је да се човек одмори. Остали су такође играли, имали смањену минутажу, ја сам тако нешто најавио после утакмице са Бајерном, видећемо у наредним утакмицама шта можемо да радимо у том смислу. То зависи и од играча, ако буду играли као вечерас, онда је то неупоредиво лакше - истакао је Обрадовић.
Током меча незгодно је пао Кевин Пантер, а тренер Партизана открио је да повреда није била озбиљна.
Говорио је и о младим играчима.
- Задовољан сам, цео тим је играо озбиљно и сви играчи. Било је проблема у одбрани и офанзивном скоку, али то је последица тога како ми играмо и како игра Задар. Били смо добри, мислим да се види код младих играча жеља, оно што је важно јесте да схвате да је одбрана нешто чиме морају да се намећу. Имају таленат у нападу, али одбрамбено мора то да буде на другом нивоу ако мисле да наставе да играју и ако мисле да дођу на одређен ниво.
На овом мечу је нешто запаженију улогу имао и Алекса Аврамовић, играч који се недавно вратио после повреде.
- Слажем се, играо је добро, ово је озбиљна утакмица, све ово до сада сам га користио мање, али то је све ствар тренигна, враћа се осећај за слободу, за простор, за лопту, за оно што ми хоћемо да буде тактика игре у нападу, то је ншто што му је помогло, почео је да узима шутеве које воли и које убацују. Ја од њега очекујем још већу агресивност на лопту и то је оно што треба Алекса да нам да. Што се тиче напада, он зна, као и сви остали, свако од њих има постављено и зна се тачно које ствари треба да раде у нападу.
БОНУС ВИДЕО: УСПЕСИ СРПСКОГ СПОРТА У 2022. Година индивидуалних спортиста
Препоручујемо
КАМПАЦО НЕЋЕ БИТИ ПОСЛЕДЊЕ ПОЈАЧАЊЕ: Звезда нашла центра, Американац жеља црвено-белих?
02. 01. 2023. у 15:47
ЈУРИМО ТРЕЋИ У НИЗУ: Тип предлог за "сигурица тикет" са три реалне квоте
ЗА данас смо вам спремили следеће предлоге.
10. 02. 2026. у 06:45
АЛБАНЦИ ЧУПАЈУ КОСУ: Побегли са Европског првенства кад су схватили да је Косово - Србија!
НА Европском првенству у каратеу за кадете и јуниоре, које се одржава на Кипру, неће бити репрезентације тзв. Косова. Њихови репрезентативци одлучили су да се повуку након одлуке организатора да не истакну симболе ове непостојеће државе.
09. 02. 2026. у 18:15
НАЈВИШИ ЧИН МОНАШТВА У ПРАВОСЛАВЉУ: Ко су Схи монаси?
ОВО пострижење назива се „другим крштењем“, постризавани се очишћује од свих грехова и постаје "син светлости“.
08. 02. 2026. у 09:25
Коментари (0)