КОШАРКАШКА ЛЕКЦИЈА ХРВАТИМА: Црвена звезда прегазила Цибону у Пиониру!
КОШАРКАШИ Црвене звезде данас су у оквиру АБА лиге угостили загребачку Цибону у хали Александар Николић и однели убедљиву победу резултатом 92:53.
ФОТО: АБА лига
Црвена звезда - Цибона 92:53 (21:20, 29:18, 22:8, 20:7)
Дворана: Александар Николић (Београд)
Судије: Урош Николић, Гордан Терлевић, Александар Давидов
Црвена звезда: Вилдоза 8, Лазаревић, Митровић 8, Лазић 4, Мартин 4, Добрић 5, Ивановић 10, Недовић 24, Кузмић 6, Петрушев 14, Топић 2, Бентил 7
Цибона: Радовчић, Перасовић, Смајлагић, Мајцунић 9, Мазалин 9, Аранитовић 10, Баковић 3, Капуста 7, Љубичић 6, Бундовић 9
Црвено-бели су на крилима победе над Асвелом у Евролиги и предвођени Душком Ивановићем истрчали на паркет Пионира у старној петорци коју су чинили Лука Вилдоза, Огњен Добрић, Бранко Лазић, Бен Бентил и Хасан Мартин.
Гост је само до средине прве деонице успео да игра резултатску клацкалицу, а онда је шампион Јадрана додао гас.
Петрушев је играо вероватно и своју најбољу четвртину од доласка на Мали Калемегдан, а њему се придружио и Немања Недовић. Већ средином другог квартала миљеник делија је имао 12 поена, 4 скока и две асистенције, а Звезда ја стварала залиху за миран наставак.
Када је поново сјајни Никола Ивановић погодио два пенала, тим Душка Ивановића већ је био на великих +14, а на семафору је стајало 42:28. Црвено-бели су са 12 поена предности отишли на велики одмор, а онда по повратку је подељена кошаркашка лекција гостима из Загреба.
Звезда је и у наставку доминирала у свим статистичким параметрима. Доминација под обручима, сјајни проценти шута, гранитна одбрана, а вољни моменат није опадао ни у тренуцима када је разлика добрано прелазила 30 поена. Просто невероватно је деловало како је Ивановић за тако кратак период успео да овако подигне тим.
Стратег тима са Малог Калемегдана ротирао је потом, пружао шансу неким млађим играчима, а више није било важно ко је на паркету, предност је расла и расла. Кошаркаши Цибоне већ су почели да статирају на терену и чекају да главни арбитар прекине ово мучно вече по њих.
Најефикаснји актер сусрета био је нестварни Немања Недовић са 24 поена и две асистенције. Иза њега је Филип Петрушев са 14 поена, а уз то је забележио и 9 скокова, као и четири асистенције. У редовима гостију једини двоцифрени био је Александар Аранитовић, бивши кошаркаш Црвене звезде, али и Партизана, који је постигао 10 поена.
БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
НЕСВАКИДАШЊИ ПРОЈЕКАТ - ГРАД У ОКЕАНУ: ''Корњача'' ће плутати са 60.000 становника
18. 11. 2022. у 17:15
СТАРА ДАМА ЛЕЧИ ЕВРОПКЕ РАНЕ У РИМУ: Вучица је (скоро) непобедива на Олимпику, овде су славили само Интер и Наполи (плус Торино два пута)
РОМА дочекује Јувентус на Олимпијском стадиону у кључном сусрету у трци за квалификације за Лигу шампиона.
01. 03. 2026. у 06:00 >> 03:00
ЦЕО СВЕТ У ШОКУ! Ево шта су урадиле фудбалерке Ирана на првој међународној утакмици откако су Америка и Израел напали њихову земљу (ВИДЕО)
Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... Али, мало ко је очекивао оно што су урадиле иранске фудбалерке.
03. 03. 2026. у 15:54
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)