ЗВЕЗДА ПОРАЖЕНА У ИСТАНБУЛУ: Црвено-бели без решења за Мотлија, још се чека на победу у гостима

10. 11. 2022. у 16:17 >> 20:06

ЦРВЕНА звезде доживела је још један убедљив пораз у Евролиги. Овога пута Фенербахче је савладао црвено-беле у Истанбулу са 93:79 (24:23, 18:18, 24:16, 27:22), па ће Београђани на неком другом терену морати да траже тријумф у гостима.

Почело је лоше за тим Владимира Јовановића и чинило се да ће његови изабраници претрпети катастрофу. Играчи које предводи Димитрис Итудис су брзо дошли до +11 - 21:10. Ипак, гости су уласком Кузмића (први меч ове сезоне) затегли одбрану и преко расположеног Недовића успели да се врате у егал.

Није Звезда имала решења за Џонатана Мотлија. Центар домаћег тима је цео меч мучио одбрану ривала. Његова доминација се огледа у томе што је уписао дабл-дабл - 25 поена и 10 скокова.

Оно што навијаче Звезде може да брине је да је ово други везани меч у коме екипа прима више од 90 поена. Прошли пут се то десило у неочиваном поразу од Задра у АБА лиги.

Било је и добрих ствари у игри шампиона Србије. Поново су црвено-бели показали борбеност, у четвртој четвртини успели да приђу на минус два - 66:64, но онда је напад затајио, што је ривал казнио и преломио утакмицу.

Одличан меч за Фенер одиграо је и Мелих Махмутоглу који је постигао 20 поена, Марко Гудурић је меч окончао са 17. Код Звезде је најбољи био Немања Недовић са 17, док је Лука Вилдоза додао 13.

Тим из Истанубла након још једне победе има учинак 6-1, црвено-бели су на 1-6.

Фенербахче - Ц. звезда: 93:79 (24:23, 18:18, 24:16, 27:22)

Дворана: "Улкер арена". Гледалаца: око 4.000. Судије: Мигел Ангел Перез, Леандро Лезкано, Уго Тепеније.

Фенербахче: Мотли 25, Бирсен, Хазер, Вилбекин 1, Едвардс, Махмутоглу 20, Хејс-Дејвис 10, Пјер 10, Џекири 2, Гудурић 17, Букер, Калатес 8.

Ц. звезда: Холанд, Вилдоза 13, Лазаревић 6, Лазић 5, Мартин 3, Ивановић 6, Илић, Недовић 17, Кузмић 9, Петрушев 8, Бентил 12.

Четврта четвртина: Фенер - Ц. звезда 93:79

40' - Гудурић је погодио са пенала и тако дефинитивно ставио тачку на овај сусрет 7. кола Евролиге.

39' - Поентирао је Бентил, али готова је утакмица у Истанбулу и Звезда ће морати негде друго да потражи победу у гостима.

38' - Мотли погађа, али Вилдоза је прецизан ван линије 6,75. Добар соло продор Гудурића и лагано закуцавање.

37' - Улогу хероја одлучио је да игра Махмутоглу који је поново погодио тројку и дошао до 20 поена, иако му је досадашњи просек 3,7.

36' - Сјајан напад Фенера завршен је тројком Махмутоглуа. Недовић је промашио далеку тројку, али Кузмић је погодио после офанзивног скока.

35' - Одлична утакмица Недовића. Пробио је Калатеса и постигао 17. поен на утакмици. На другој страни Кузмић је направио фаул на Махмутоглуом који бацања ретко промашује - 78:69.

34' - За тили час Фенер иде на +9. Недовић је промашио флоутер, а онда Калатес кажњава споро враћање у одбрану Звездних играча тројком. То је натерало Јовановића да затражи тајм-аут.

34' - Направио је Недовић вишак, проиграо Лазића који је погодио тројкуиз десног корнера, али на другој страни је вратио истом мером Гудурић.

33'- Извукао је Фенер напад. Пјер је ни он не зна како проиграо Мотлија који наставља да прописно мучи одбрану Црвене звезде. У наредом нападу домаћег тима сјајни центар Фенера се изборио за два бацања која је успео да погоди.

32' - Као на полигону Немања Недовић. Претрчао је одбрану ривала и лако дошао до поена - 66:64.

31' - Петрушев је искористо непажњу Мотлија и издудио је фуал за два бацања. Оба пута је био прецизан бивши играч Ефеса. Он је потом напаравио фаул и то је био његов пети, па је меч за њега готов.

31' - Добар напад Звезде на старту последњег квартала. Недовић је упослио Мартина који је погодио уз фаул Гудурића. Центар црвено-белих је погодио и пенал.

Трећа четвртина: Фенер - Ц. звезда 66:57

30' - Ивановић је успео да се избори за два слободна бацања, али био је половично прецизан - 63:57. Трећи период је окончан тројком Махмутоглуа.

30' - Још један лош напад гостију. Бентил је покушао из тешке позиције да дође до поена, но није био прецизан.

29' - Лепо је Хејс искористио чињеницу да је шампион Србије у бонусу и изнудио је два слободна бацања која ће извести после тајм-аута који је затражио Владимир Јовановић. Бивши играч Барселоне био је оба пута прецизан.

28' - Није био добар напад Београђана, али Бентил је што се каже измислио поена. Мотли на другој страни не престаје да поентира.

27' - Доста проблема Звезди задаје Мотли. Судије су му опростиле грешку у корацима, а овај је погодио уз фаул. Реализовао је и бацање.

26' - Серију домаћих је прекинуо Кузмић поготком са полудистанце што је атипично за њега. Дошао је до шест поена. Потом је и Недовић дошао до поена, тако што је погодио тежак шут - 56:54.

26' - Лош напад гостију, Вилдоза је исхитрено шутнуо тројку и промашио. То је на другој страни казнио Хејс-Дејвис поенима уз фаул. Фенер зналачки користи пад Звезде. Опет се ово дешава црвено-белима да падају и имају доста празних минута.

25' - Техничку је добио Бранко Лазић због тога што је наводно симулирао фаул у нападу. Чини се да судије нису донеле исправну одлуку. У наставку акције Мотли је атрактивно закуцао за серију 7:0.

25' - Стрпљив напад домаће екипе. Пјер је проиграо Мотлија, потом је Калатис у наредном нападу алеј-уп додавањем омогућио Пјеру да закуца. У овим треницима црвено-бели не успевају да рализују нападе.

23' - Пјер је одлучио да игра против Лазаревића леђима и успео је да погоди. Истом мером је узвратио играч Звезде, али само што је он покупио промашај и погодио после офанзивског скока - 46:50.

22' - Рупу у одбрани Фенера користи Недовић да лако поентира. Први кош за домаће постигао је Мотли и то тако што му се лопта срећно одбила у руке.

21' - Први напад у другом полувремену Фенер није искористио, али јесте Вилдоза погођеном тројком - 42:44. Наставља Вилдоза, побегао је Калатесу и поентирао после продора. Одлично отварање другог полувремена аргентинског кошаркаша.

Друга четвртина: Фенер - Ц. звезда 42:41

Квалитетно прво полувреме гостију, осим уводних неколико минута сусрета. Звезда на крилима Немања Недовића и Бена Бентила, уз добру партију Огњена Кузмића на оба краја терена правила је доста проблема Фенербахчеу.

20' - Прво полувреме окончао је тако што је Гудудрић био половичан са линије пенала.

20' - Лош потез Букера у одбрани, спустио под кош на две секунде до краја напада како би помогао Гудурићу против Кузмића, који је то искористио проиграо Вилдозу, а овај је погодио тројку.

19' - Серију домаћег тима од 7:0 прекинуо је Бентил који је се добро снашао под кошем ривала. Итудис није био задовољан одбраном и затражио је тајм-аут.

19' - Добар напад Фенера, кретала се лопта сјајно и Махмутоглу је поентирао из продора, а онда је био прецизан и ван линије 6,75 - 41:36.

18' - Уписао се у стрелце и Вилдоза. Пробио је Вилбекина и успео да пребаци Мотлија и погоди. Мотли је на другој страни погодио оба пута са линије пенала.

17' - Није баш добар напад одиграла Звезда након одмора, Петрушев је промашио тројку која није била отворена.

17' - Промашио је Недовић после продора, Фенер је то искористио да креира брз напад који је тројком завршио Гудурић. Одмах је Јовановић реагоаво тајм-аутом.

16' - Остао је Ивановића у мис мечу са Џекиријем, подигао се на шут ван линије 6,75 и погодио. На другој страни Џекири је искористио висинску предност у односу на Лазића.

15' - Опет је Недовић промешао одбрану ривала, упослио је Петрушева који је снажно закуцао и натерао Итудиса да затражи тајм-аут - 29:31.

14' - Није овај напад домаћина обећавао, но Гудурић је успео да се спусти под кош и дође до поена. Недовић опет после продора поентира.

13' - Добар напад Фенера тројком је завршио Махмутоглу. На другој страни сјајним продром је до поена дошао и Никола Ивановић.

12' - Звезда је машила, али и купила офанзивне скокове. На крају је напад окончан поенима Кузмића који је донео гостима ново вођство - 24:25.

11' - Први напад другог периода почео је фаулом у нападу који је направио Тоње Џекири. Исто се десило и на другој страни.

Прва четвртина: Фенерб - Ц. звезда 24:23

10' - Узео је Недовић ствари у своје руке и далекометном тројком окончао прву четвртину која је на крају добро завршена по госте.

10' - У стрелце се уписао и Лазић, па је Звезда направила серију 8:0. То ће моћи да прекине Пјер са линије пенала. Урадио је то, али је био половичан.

10' - Сјајан продор Недовића. Искористио је то што га је чувао Мотли и поентирао после соло акције.

9' - Звезда у овим тренуцима базира игру на Бантилу који је успео да се изброи за два слободна бацања која је погодио - 23:14. Напад Фенера био је неуспешан, Гудурић је изгубио лопту, а онда и направио беспотребан фаул. Тај поклон у поене са линије пенала је претворио Бентил.

8' - Добру одбрани одиграли су гости, али Калатес је погодио тежак шут на истеку напада. На другој страни Бентил је успео да дође до поена прецизним шутем са полудистанце.

7' - Серију Фенера прекинуо је Немања Недовић погоцима са линије пенала. Тренутни однос у скоку је 9:3, иако су гости у врху када је тај сегмент у питању.

7' - Лоше Звезда гради скок. Мотли је покупио промашај и постигао нове поене. Владимир Јовановић је одмах реаговао минутом одмора.

6' - Добра акција домаћег тима окончана је поенима Мотлија уз фаул. Американац ће додатно слободно бацање извести након телевизијског тајм-аута. Није реализовао бацање, али је у наставку акције Пјер био прецизан ван линије 6,75.

4' - Сјајан потез Пјера. Напао је Холанда добро се окренуо и лако дошао до поена. Напад Звезде је брзо завршен, а Хејс опет кажњава госте. Неколико не баш толико добрих напада црвено-белих - 11:6.

3' - Сам на шуту за три поена остао је Хејс-Дејвис и казно је лошу одбрану гостију. За сада Петрушев у нападу задаје доста проблема ривалу.

2' - Вилдоза је узвратио изгубљеном лоптом и то је лаким поенима казнио Ник Калатес. На другој страни у стрелце се уписао и Петрушев који је лепо изградио позицију против Мотлија.

1' - Прве поене на утакмици постиже Лазаревић после добре контре гостију, а домаћин је први изгубио лопту.

Гости ће утакмицу почети у петроци Лука Вилдоза, Џон Холанд, Стефан Лазаревић, Бен Бентил и Филип Петрушев, док је Димитрис Итудис од старта на паркет послао Скотија Вилбекина, Ника Калатеса, Најџела Хејса-Дејвиса, Дајшона Пјера и Џонатана Мотлија.

Уочи меча:

Никада црвено-бели нису савладали турски клуб на његовом паркету, али у два од последња три гостовања су били близу. Шампион Србије и АБА лиге је прошле сезоне поражен 61:57, а у сезони 2019/2020 резултат је био 66:63.

Ипак, данашња утакмица је тотално другачија. Тимови у различитим расположењима улазе у меч. Звезда је неочекивано изгубила од Задра у АБА лиги и то у Београду, још је пут Истанбула кренула некомплетна. Са репрезентацијом Србије су Огњен Добрић и Лука Митровић, у саставу неће бити ни Мирослава Радуљице, док су под знаком питања Бранко Лазић и Стефан Марковић. Турски великан са друге стране игра одлично на оба фронта и има пораз само од Барселоне.

Димирис Итудис нема проблема око тима, једино је ван строја Немања Бјелица који још увек није имао повратнички деби у Фенеру.

Ипак, у поседњем одмеравању снага ових тима славили су Београђњани у дворани "Александар Николић" (74:69).

Фенербахче у овај меч улази са учинком 5-1, а Црвена звезда 1-5.

БОНУС ВИДЕО: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44