АУ, ШТА РАДИ ПОКУШЕВСКИ: Србин бриљирао, Јовић гледао шампиона (ВИДЕО)

02. 11. 2022. у 08:08

ОКЛАХОМА Сити тандерси савладали су Орландо меџик резултатом 116:108, а један од најбољих на терену био је у победничком тиму Алексеј Покушевски. Мајами је савладао актуелног шампиона Голден Стејт 116:109, а Никола Јовић је меч гледао са клупе.

Екипа Оклахоме је после преокрета уписала четврту узастопну победу у НБА лиги, а Алексеј Покушевски је за 31 минут на паркету убацио 16 поена, што му је најбољи учинак од почетка сезоне. Забележио је српски кошаркаш и девет скокова и три рампе.

Оклахома је имала благу предност већим делом првог полувремена, али је Орландо пред крај друге четвртине преузео вођство, које је у трећем кварталу нарасло и до највећих 15 поена.

Имала је Оклахома двоцифрен заостатак и средином последње четвртине, али је, уз велики допринос Покушевског, направила преокрет и нанела Меџиксима седми пораз у сезони, који их је оставио на самом дну табеле Источне конференције.

Шеј Гилџус Александер је био најефикаснији и постигао 34 поена за Тандерсе. Орландо су предводили Вендел Картер са 30 и Франц Вагнер са 20 поена.

Јовић преседо на клупи победу Мајамија

Још један српски кошаркаш - Никол Јовић у дербију вечери између Мајамија и Голден Стејта није имао прилику да допринесе победи своје екипе од 116:109 пошто је цео меч преседео на клупи.

Вориорси су боље отворили утакмицу, водили већим делом прве четвртине, али је Мајами преокренуо када је Стив Кер решио да одмори стартере.

Ипак, Голден Стејт се на крилима Томпсона, Карија и Мудија вратио на плус осам уочи последњег квартала, али је онда шут издао шампионе НБА лиге, а Мајамијеви резервисти су направили разлику.

Струс је убацио 24, а Робинсон 17 поена. Џими Батлер је допринео са 23, а двоцифрени су били и Адебајо са 19 и Лаури са 13 поена.

Стеф Кари јесте имао трипл-дабл са 23 поена, 13 асистенција и 13 скокова, али је шутирао четири од 10 за три и није спречио трећи везани пораз Голден Стејта.