ПАРТИЗАН БИО ДЕО ИСТОРИЈЕ: Црно-бели протутњали кроз Црну Гору, и даље деле лекције у АБА лиги (ФОТО)

24. 10. 2022. у 22:44

КОШАРКАШИ Партизана остварили су нову убедљиву победу у АБА лиги, пошто су савладали Морнар у Бару са 62:83 (17:24, 10:22, 22:18, 13:19) у четвртом колу регионалног такмичења, а меч је обележио и деби најмлађег играча у историји такмичења Луке Ковачевића.

Овај још увек дечак је рођен 8. маја 2007. године и убедљиво је најмлађи играч који је заиграо у историји надметања на Јадрану. Прилику да истрчи на паркет добио је на мање од два минута до краја утакмице.

Писало се много о Дорону Раселу, омаленом плејмејкеру домаћег тима који је у овај меч ушао као играч са невероватним бројкама. Он је у прва три кола редом постизао 41, 47 и 35 поена. У најави утакмице је тренер црно-белих Жељко Обрадовић упозоравао на бившег члана универзитета Мериленд.

Испоштовали су изабраници трофејног стручњака договор и потпуно неутралисали 24-годишњака из Филаделфије. Константно су га удвајали и отежавали му да диригује игром тима из дворане "Тополица".

Што се самог меча тиче Партизан је од старта наметнуо жесток ритам у одбрани и из такве игре је долазио до лаких поена у нападу, као и доста отворених шутева.

Разлика на полувремену била је великих 19 поена - 27:46. Домаћин је после лоше прве четвртине другу добро отворио пришао на два поена минуса 22:24 и држао госте три минута без поена, али од тада су на паркету постојали само црно-бели. Морнар је до одласка на паузу постигао само пет поена, а сви су били дело Расела.

Друго полувреме било је само формалност, гости су чували предност и нису дозволили противнику да помисли да може да направи велику сензацију.

Оно што је изненађујуће када је овај дуел у питању је шут капитена Партизана Кевина Пантера који је меч завршио без поена, уз шут из игре 0/10 (0/4 за два и 0/6 за три поена). Цео тим гостију је одличан био ван линије 6,75 (14/32 - 43,8%). Барани су у том сегменту тотално заказали 4/27 - 14,8%.

Најефикаснији у победничком тиму био Зек Ледеј са 18 поена, пратио га је Данило Анђушић са 16. На другој страни највише су се истакли Владимир Михаиловић и Марко Пецарски са по 19. Расел је озбиљно подбацио и постигао је само девет поена.

Црно-бели су сада на учинку 4-0, а Морнар 2-2. Партизан у четвртак од 20.30 дочекује Жалгирис у Евролиги, а у наредној рунди АБА лиге у "Арену" сиже Мега. Барани опет играју код куће у 5. колу регионалног такмичења, противник им је Студентски центар.