ПАРТИЗАН СЕ МУЧИО ПРОТИВ СТУДЕНАТА: Црно-бели стрепели од сензације до последње четвртине

16. 10. 2022. у 23:09

КОШАРКАШИ Партизана данас су оквиру трећег кола АБА лиге по први пут ове сезоне истрачали пред своје навијаче у мечу против Студентског центра и тешком муком, стрепећи све до последње деонице однели победу резултатом 91:82.

Од самог старта видело се да црно-бели нису у правом ритму и да је болан пораз против Басконије оставио великог трага на овој младој екипи. Гости из Подгорице повели су са 14:11, када је Жељко Обрадовић љутито затражио тајм-аут у жељи да раздрма своје изабранике.

Уследио је брз одговор, Лесор је однео битку под обручима, био нерешива енигма у рекету за ривала, а њему се придружио и Папаптеру добром ролом за нешто мирније главе по завршетку прве четвтине и резултат 23:17.

Ипак разиграли су се странци у редовима црногорског тима, Флечер Мекги и Лорен Џексон имали су своје вече у престоници Србије за резултатски прикључак, а потом и резултатску клацкалицу која је трајала све до средине последњег квартала.

Негде око 7 000 навијача у београдском храму кошарке сигурно није очекивало да ће на семафору пет минута пре краја утакмице стајати 70:66 за парни ваљак, те да ће њихови миљеници имати тако мали суфицит пред саму завршницу у мечу у који су ушли са ореолом изразитог фаворита.

А онда, појавио се херој из Сенке, Тристан Вукчевић је максимално искористио поверење које му је указао Жељко Обрадовић и фантастичном ролом у последњих пет минут однео симпатије гробара који су правили сјајну атмосферу у београдској Арени.

Син Душана Вукчевића, кошаркашке легенде са ових простора, направио је мини-серију 7:0 коју је завршио тројком као кап, а Партизан је у том тренутку отишао на двоцифрену предност и јасно ставио до знања свима да нема више повратка у меч за Студентски центар.

Најефикасније у редовима Партизана био је Матијас Лесор, који је меч завршио са 19 поена, 4 скока и исто толико асистенција. Зек Ледеј је додао 15, а Егзум и Папапетру убацили су 12.

Код гостију најбољи су били Џексон са 19 и Матео Дрежњак са 16 поена.

Партизан очекује „густ“ распоред у наредном периоду. Следи „дупло коло“ у Евролиги, а црно-бели ће премијерно одиграти мечеве пред домаћом публиком у елитном такмичењу – у „Штарк арену“ у уторак долази миланска Олимпија, а у четвртак Виртус из Болоње.

У понедељак 24. октобра Партизан игра идући меч АБА лиге – у Бару ће Обрадовићев тим гостовати Морнару. СЦ Дерби ће следећу утакмицу у АБА лиги играти као гост у Скопљу против екипе МЗТ.

Standings provided by Sofascore

БОНУС ВИДЕО: Кад је у халу ушао војни оркестар, "гробари" и "делије" загрмели као један!