ТОТАЛНА ЛУДНИЦА У ХУМСКОЈ! Нестваран дерби кола, Партизан и Чукарички у мечу који је имао све (ВИДЕО)

16. 10. 2022. у 20:58

ФУДБАЛЕРИ Партизана у дербију МоззартБет Суперлиге Србије на свом терену дочекали су Чукарички. Меч који је носио епитет дербија кола у потпуности је то и оправдао. Публика у Хумској је видела све. Прелепе голове, стативе, пречке, црвени картон, вођство и једне и друге екипе и велики преокрет. На крају, парни ваљак је славио резултатом 3:2.

Гордан Петрић направио је велико изненађење и одлучио да добрано промеша карте након емотивно и физички исцрпљујућег меча против Келна у оквиру Лиге конференција. На травнати терен у Хумској данас нису изашли у стартној постави ни најбољи стрелац екипе Рикардо, нити најбољи креативац парног ваљка Бибрас Натхо.

Све то оденело је свој данак, црно-бели готово цело прво полувреме нису успевали да пробију високи блок ривала и озбиљније угрозе гол Белића. Било је то 37 минута праве успаванке у дербију овог кола националног шампионата Србије, а онда шок у Хумској.

Главни арбитар меча показао је на белу тачку након што је лопта погодила у руку Светозара Марковића. Одговорност је презео Доцић и сјајним ударцем донео предност Брђанима против вицешампиона земље.

Само пет минута касније црно-бели стижу до злата вредног гола пре самог одласка на одмор. А стрелац, као да је судбина хтела, био је Кристијан Белић, бивши играч Чукаричког је у маниру врсних голгетера послао лопту иза леђа свог презимењака на голу Чуке.

Враг је однео шалу, мучио се парни ваљак добрано и било је евидентно да Петрић мора да у игру уведе своје најјаче адуте. Тако је и било, већ по повратку из свлачионица Рикардо и Бибрас Натхо су се са клупи за резерве преселили на терен.

Tanjug/AP

Као да је улазак у игру два лидера овог тима потпуно променио енергију и менталитет Партизана, па је Андрија Павловић у 47. минуту дочекао савршен центаршут и прелепим ударцем главом матирао супарничког голмана.

Од тог момента потпуно се отворио меч, брз темпо, шансе су се низале на обе стране. Бадамоси и Ђорђе Ивановић средином другог полувремена пропустили су две огромне прилике да донесу изједначење свом тиму, а Рикардо је на другој страни пречка зауставила да вероватно и реши меч.

И онда, како то у фудбалу обично и бива, следи казна. Марко Доцић је из слободног ударца упутио оштар центаршут у казнени простор ривала, а тамо је Урош Дрезгић закуцао лопту у мрежу за 2:2.

На крају, велики тријумф Партизану донео је капитен Слободан Урошевић за ерупцију одушевљења у Хумској, и наставак потере за Црвеном звездом.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ, ПАРТИЗАН - ЧУКАРИЧКИ 3:2

86. минут - Каква глупост Овусуа! Требало је играч Чукаричког да изађе из игре и уступи место саиграчу, али је због ироничног аплаудирања судији добио жути картон, што је био његов други на овој утакмици.

И тако Немања Петковић није могао да уђе у игру уместо Овусуа, већ је само нападач Чукаричког изашао из игре без да га ико замени.

85. минут - ГОЛ ЗА ПАРИЗАН! Какав меч! Слободан Урошевић постиже злата вредан гол за своју екипу.

80. минут - Невероватна шанса за Чукарички! Овусу је био на центру са лоптом и то као најближи голу Партизана, трчао је и трчао, ишао у шансу један на један, али клизећи старт Кристијана Белића је све зауставио на уласку у шеснаестерац!

Невероватна реакција везисте Партизана, који је све прославио жестоко као да је постигао гол!

75. минут - ГОЛ ЗА ЧУКАРИЧКИ! Марко Доцић је извео слободан ударац, а Урош Дрезгић закуцава главом лопту у гол укопаног Поповића.

72. минут - Нижу се шансе пред голом црно-белих! Алекса Јанковић је сјајно заломио са левог бока и онда покушао да пласира лопту у леви угао голмана Поповића. Лопта је прозујала поред стативе.

70 минут - Стрелац другог гола Андрија Павловић изалази из игре, на терен ће Хамиду Траоре.

64. минут - Поптуно се отворила утакмица. Рикардо је сада пропустио огромну шансу за тим из Хумске. Распалио је по лопти из окрета након паса Менига, али пречка!

60. минут - Велика шанса за Чукарички! Сјајна контра, бивши играч Партизана Ђорђе Ивановић је остао немаркиран, али са свега неколико метара удаљености јако лоше је захватио лопту главом. Пропала је можда и најизгледнија прилика за госте на данашњем мечу.

55. минут - Бадамоси је побега штоперима Партизана, шутирао је, а голман Поповић успева да успори лопту која га је већ матирала, ипак, било је доста простора до гол-линије, па на време успева Саничанин да однесе лопту пре него што је она могла да уђе у гол.

53. минут - Жесток старт Тошића над Дијабатеом. Диабате се поново играо са својим чуварима, показао агилност и нестваран дриблинг, а Тошић је изгубио живце и улетео у ноге Партизановом маестру. Стефановић је ово санкционисао и жутим картоном.

52. минут - Први корнер за Чукарички тек у 52. минуту. Доцић је убацио лопту из угла, али без велике опасности по гол Поповића.

47. минут - ГОЛ ЗА ПАРНИ ВАЉАК! Андрија Павловић након оштрог центаршута преокреће утакмицу. Прелеп ударац главом голгетера Партизана.

46 минут - Враг је однео шалу, Петрић са најјачим адутима креће у наставак дерби меча у Хумској. Фејса је напустио терен, а Рикардо улази уместо њега, Бибрас Натхо мења Андрадеа.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ, ПАРТИЗАН - ЧУКАРИЧКИ 1:1

45. минут - Крај првих 45. минута.

43. минут - Све пршти у Хумској након фудбалске успаванке. Сада је умало Партизан експресно преокренуо. Одлично је главом лопту захватио Андрија Павловић, али Белић крајњим напорима и врховима прстију зауставља његов покушај.

42. минут - ГОЛ ЗА ПАРТИЗАН! Кристијан Белић тресе мрежу против свог бившег клуба. Лопта му се срећно одбила након корнера и онда феноменалан финиш у маниру врхунских голгетра момка познатог по својим дефанзивним карактеристикама.

38 минут- ГОЛ! Марко Доцић. Чукарички води 1:0. Сјајно је везиста Чукаричког конвертовао најстрожију казну у гол. Прочитао га је голман Поповић, али није могао да заустави разоран ударац Доцића.

37. минут - ПЕНАЛ ЗА ЧУКАРИЧКИ! Главни Арбитар показује на белу тачку након интервенције ВАР собе.

36 минут - Спорна ситуација у Хумској. Фудбалери Чукаричког траже пенал, лопта је у руку погодила Светозара Марковић. ВАР соба ће донети одлуку о потенцијалном једанаестерцу за Брђане.

35. минут - Добре вести за Петрића, Андраде се враћа на терен након интервенције медицинског тима.

34. минут - Ух какав судар Андрадеа и Овусуа. Улетели су један другом у ноге, али је момак са Зеленортских острва извукао дебљи крај. Андраде је на трави, указује му се лекарска помоћ.

30. минут - Андрија Павловић је лепо леђима примио лопту на ивици казненог простора, покушао из окрета да савлада Белића, али центарфор Партизана шутира високо изнад гола. Остаје 0:0 у Хумској.

26. минут - Наставак рововске борбе на средини терена. И даље јако спор темо утакмице. Црно-бели непрепознатљиви без мотора екипе и главног креатица Бибраса Натха.

22 минут - Прва велика шанса на мечу! Дијабате се нашао у изгледној прилици, шутирао са неки 6,7 метара удаљености, али пожртвовани Дрезгић правовременим стартом блокира његов ударац.

15. минут - Белић је пао у казненом простору Чукаричког. Судија Стефановић само одмахује главом и показује да се игра настави.

11. минут - Квинси Мениг је први припретио, али ударац Холанђанина одлази далеко, далеко од оквира гола.

10. минут - За сада без узбуђења у Хумској. Партизан контролише посед, али високи блок Чукаричког одрађује свој посао. Црно-бели тешко прилазе шеснаестерцу ривала.

5. минут - Нешто мирнији почетак дербија кола. Изабраници Душана Керкеза од почетка стављају до знања Партизану високом поставком задње линије да се неће либити да притисну великог фаворита.

1. минут - Меч је почео. Са центра су први лопту извели фудбалери Чукаричког.

17:30 - Очекивало се да ће Гордан Петрић направити одређене промене у саставу, али тешко да је ико очекивао овакав шок када изађу стартне поставе. У дербију кола статер Партизана одлучио се да изађе без најбољег стрелца "парног ваљка" Рикарда Гомеша, као и без мотора екипе Бибарса Натха. И Хамиду Траоре и Игор Вујачић су добили одмор након исцрпљујућег меча са Келном и Лиги конференција.

САСТАВИ:

ПАРТИЗАН: Поповић - Живковић, Марковић, Саничанин, Урошевић - Фејса, Белић - Мениг, Андраде, Дијабате - Павловић.

ЧУКАРИЧКИ: Белић - Роган, Тошић, Ковачевић, Дрезгић, Ковач, Доцић, Бадамоси, Овусу, Сисоко, Ендијае.

УОЧИ МЕЧА

"Црно-бели" су пружили још једну сјајну партију против немачког Келна у групној фази Лиге конференција. Домаћин је лавовском борбом савладао популарне "јарчеве" са 2:0, на свом стадиону, головима Фусенија Дијабатеа и Рикарда Гомеша, уз сјајну игру целе екипе.

Два прекида и прво полувреме које је услед тога трајало 56 минута, но, ништа тим из Хумске није могло да скрене с пута. Променио је Гордан Петрић формацију у односу на прву утакмицу са Немцима, вратио екипи комоцију у систему који јој највише одговара 4-2-3-1, и сценарио утакмице је био сличан ономе у Келну, али је играчки утисак на терену био потпуно другачији. Партизан је овога пута био конкретнији, тим који диктира темпо, делује убедљивије и ствара прилике, одолевајући без проблема сваком нападу гостију који ни изблиза нису били тако агресивни као на свом стадиону. "Црно-бели" су такође у сјајној форми у првенству.

Фудбалери из Хумске су везали три узастопна тријумфа, последњи у прошлом колу на "крову" где су надиграли Вождовац (4:0). Партизан се тренутно налази на 4. месту на табели са 27 бодова, пет мање од лидера и актуелног шампиона Црвене Звезде.

Екипа Чукаричког пружа одличне партије у последње време, популарни "брђани" на претходних шест мечева у националном шампионату имају један реми и пет тријумфа. Последњи у прошлом колу на домаћем терену против Јавора резултатом 3:0. "Бело-црни" су повели голом повратника у стартну поставу Алексе Јанковића, који је у 26. минуту искористио сјајно додавање Ковача, а у 50. минуту прелепим поготком са 17 метара Ђорђе Ивановић је подигао публику на ноге, а у другом минуту надокнаде погодио је и Спасојевић после одличног центаршута Ендијаеа. Чета Душана Керкеза заузима тређу позицију у Супер лиги Србије са 29 бодова и гол-разликом 28:12.

Партизан је у минулом међусобном дуелу савладао фудбалере са Бановог Брда у Хумској са 3:1. Гордан Петрић ради сјајан посао на клупи парног ваљка, створио је заиста моћан тим који игра феноменалан фудбал. Опет саветујемо да будете опрезни, "црно-бели" због обавеза у Европи играју мечева на свака три дана. Предлажемо да одиграте дуплу шансу на домаћина уз комбинацију голова, јер их свакако очекујемо у вечерашњем градском дербију у Хумској.

РЕЧ ТРЕНЕРА

ГОРДАН ПЕТРИЋ: Од нас ће све зависти

Тренер парног ваљка брине да би могло да дође до емотивног пражњења после импресивне победе над Келном у престоници Србије средином недеље.

- Утакмица после Европе увек може да буде проблематична, јер је било доста емоција, доста смо се истрошили. Чека нас утакмица против екипе које је талентована, има писмене играче и биће то још једна прилика за доказивање нашим фудбалерима. Било је доста лепих ствари против Келна, али ја сам то већ заборавио, надам се и да су играчи концентрисани. И после прве утакмице са Немцима сам рекао да су играчи после слетања на аеродром били чврсто на земљи. Ушли су у начин размишљања професионалаца, они су плаћени за ово. Имамо и неколико искусних играча који су све ово прошли и гурају једни друге - рекао је Петрић на конференцији за медије пред меч са "брђанима".

Стратег вицешампиона Србије најавио је промене у екипи. Разлог за такву одлуку је највише умор.

- Имам идеју да одморим неколико играча, али видећемо после тренинга, у договору са стручним штабом. Немамо проблеме, Рикардо и Белић су добили ударце, ништа посебно, за дан-два то прође. Надам се да су сви спремни.

Похвалио је Петрић тим Чукаричког, али је свестан да ће све зависити од Партизана.

- Не гледам који смо на табели ми и Чукарички, него увек идем од утакмице до утакмице. Играмо против талентоване екипе, па да их надмудримо, да их добијемо. Да будемо искрени, Партизан је фаворит и од нас све зависи. Сви у нападу "брђана" имају квалитет, а играћемо против нападача (Бадамоси, прим.аут.) који има висину, чудну кретњу, па ако се не концентришемо у правом тренутку, може да оде у његову корист. Ипак, не верујем да ако момци буду 100 одсто у свом послу да ће бити проблема. Ово је још једна занимљива утакмица, на нашем стадиону, играћемо до краја само једну ван Београда и то би требало да искористимо.

Навијачи су добрано испунили стадион против Келна, ваљало би да се слично поново и против Чукаричког.

- Нека свако дува у своју чорбу. Ја могу да зовем навијаче да дођу, али ко воли Партизан то би требало сам да осети. Да ли су они то осетили због понашања и игара ових момака... Ми свакако морамо да изађемо на терен и да пружимо максимум, али било би лепо да буде људи на стадиону.

Осврнуо се и на резултате у Европи, Партизан је тренутно лидер у групи Лиге конференција, а иза себе је оставио Ницу и Келн, тимове из Лига петице.

- Све што смо победили заокружићемо на крају групне фазе. Имамо добре шансе да презимимо, али никад се не зна. Лепо је што су играчи показали да могу да играју са екипом из Лиге петице, али све је то било пре неки дан, момци морају да се понављају, јер је све то за њихову биографију, да би добили боље уговоре, више зарађивали...

ДУШАН КЕРКЕЗ: Партизан игра без много ризика

Тренер Чукаричког Душан Керкез данас ће први пут у каријери изаћи на мегдан неком од два највећа српска клуба.

- Партизан је фаворит, у доброј су форми, очекује нас веома занимљива и тешка утакмица. Јесте ово мој први меч против неког од ''вечитих'' ривала, али немам неки посебан осећај. То свакако јесу лепе утакмице, пред већим бројем људи. То је добро и за мене и за моје играче, да пружимо максимум и да пробамо да остваримо позитиван резултат - рекао је Керкез за званични сајт ФК Чукарички.

Керкез је честитао црно-белима на победи против Келна (2:0) у Лиги конференција, на којој је и сам био присутан како би скаутовао наредног ривала, али и уживао у сјајног фудбалској представи.

- Гледао сам уживо Партизан против Келна. Желео бих најпре да им честитам на одличној игри и великој победи. Заслужено су освојили три бода и направили велики корак ка пласману у нокаут фазу Лиге конференција. У последње време, Партизан игра пре свега врло дисциплиновано, без много ризика, знају где су најбољи и то максимално користе. Уједно, неке своје мане, а свака екипа их има, одлично прикривају. Сад су против Келна играли нешто дефанзивније и на транзицију, што вероватно против нас неће бити случај - рекао је Керкез.

БОНУС ВИДЕО: Кад химна Србије, "Боже правде", загрми у Русији...