ПЕХАР НЕ МЕЊА ВЛАСНИШТВО: Американке светске првакиње, Кина без шанси за изненађење

01. 10. 2022. у 10:13

КОШАРКАШИЦЕ Сједињених Америчких Држава освојиле су Светско првенство, пошто су у финалу победиле Кину са 83:61 (18:13, 25:20, 25:14, 15:14).

Још једном су изабранице Серил Рив показале да им на планети нема равних. Азијска селекција је покушала све, али није могла да приреди велико изненађење.

Овој репрезентацији је ово био 11. пут како су освојиле Светско првенство, а четврти пут узастопно.

Американке су после првог полувремена имали двоцифрену предност - 43:33 и већ тада је било јасно да ће златне медаље остати у истом власништву.

У наставку утакмице разлика је константо расла, а доманација се огледала у томе што су кошаркашице САД добиле сваку четвртину.

Најефикаснија у победничкој селекцији била је А'Џа Вилсон са 19 поена, пратила ју је Кејси Плам са 17 поена. На другој страни двоцифрене су биле Јуеру Ли са 19, Тонгтонг Ву са 13 и Сију Ванг са 11 поена.

БОНУС ВИДЕО: Немања Недовић о повратку у Звезду