ДРАМА НА ЕВРОБАСКЕТУ: Светски првак избегао елиминацију у невероватном мечу

Часлав Вуковић

10. 09. 2022. у 23:05

ДОСАДАШЊИ ток Евробаскета је фантастичан. Већ у осмини финала одигран је велики дерби између Литваније и Шпаније, а меч је био и више него одличан.

ДРАМА НА ЕВРОБАСКЕТУ: Светски првак избегао елиминацију у невероватном мечу

FOTO: FIBA.Basketball

Актуелни шампион света, селекција Шпаније била је на ивици амбиса, али је успела у финишу да истопи предност ривала, а потом и слави у продужетку са 102:94 (19:20, 21:15, 23:23, 20:15, 19:11) и настави учешће на Европском првенству.

Велика је штета што је једна од ове две репрезентације (у овом случају Литванија) морала да заврши такмичење. И да је исход био другачији не би било незаслужено.

Изабраници Казиса Максвитиса су играли боље током већег дела сусрета, били у предности, али када је требало да је одрже пали су. Ривал је то искористио и захваљујући сјајном Лоренцу Брауну и искусном Рудију Фернандезу успео да избори продужетак.

Али, шта се све десило у финишу утакмице заиста је за филм. Шпанија је имала поен предности, а Литванија напад. Балтичка селекција је тада изгубила лопту, тачније Домантас Сабонис је направио фаул у нападу. Потом су Литванци направили брз фаул, да би половичан са линије панала био Вили Ернангомез и оставио је противнику прилику да победи или избори продужетак што се и десило невероватним кошем Игнаса Браздеикиса из "одбојке" уз звук сирене.

Домантас Сабонис/ФОТО: ФИБА.Баскетбалл

Узбудљиво је било и у додатних пет минута. "Фурија" је направила осетнију предност, али је све могла да проспе. Водили су изабраници Серђа Скариола 95:88, а онда су Лукас Лекавичијус и Игнас Браздеикис погодили тројке и довели Литванију на поен заостатка.

У наредном нападу Браздеикис је изгубио лопту, па потом направио неспортску грешку и дао Брауну прилику да стави тачку на утакмицу, што је нови играч Макабија из Тел Авива и урадио.

Управо је натурализовани Американац блистао, меч је завршио са 28 поена, пратио га је Вили Ернангомез који је бројао до 21. На другој страни највише се истакао Миндаугас Кузминскас са 18, један мање је постигао Игнас Браздеикис.

Шпанија ће у четвртфиналу играти против победника меча Финска - Хрватска.

Еуробаскет - 1/8 финала

Субота:

Турска - Француска 86:87 (после продужетка)

Словенија - Белгија 88:72
Немачка - Црна Гора 85:79
Шпанија - Литванија 102:94 (после продужетка)

Недеља:

Украјина - Пољска 12
Финска - Хрватска 14.45
Србија - Италија 18
Грчка - Чешка 20.45

БОНУС ВИДЕО: Кошаркаши Србије одрадили први тренинг у Берлину

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРИЗА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.

13. 12. 2025. у 07:30

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

БОГ МЕ СПАСИО НАЈГОРЕГ: Аутобус висио над литицом, Босиљчић умало страдао на велики празник - Велику Госпојину славим као други рођендан