СЕНЗАЦИЈА У РИЈЕЦИ: Финска елиминисала Хрвате са Мундобаскета

03. 07. 2022. у 22:26

БОЈАН БОГДАНОВИЋ промашио тројку за победу, а Зубац слободњаке за продужетак. Хрватска је елиминисана из борби за пласман на Мундобаскет пошто је заузела последње место у групи. Први су Финци који су после драме али сасвим заслужено славили са 81:79.

Управо су слободна бацања у завршници одлучила победника, пошто су Гњидић (четири), Зубац (два) и Богдановић (једно) промашили седам од осам шутева са линије пенала.

Хрвати су се после лошег првог полувремена које су изгубили са девет разлике вратили у меч и серијом од 11:0 стигли до предности од пола коша на крај утреће четвртине.

Промашаје Гњидића и Богдановића са линије пенала Хрвате је казнио крилни центар Кливленд кавалирса Лори Марканен тројком из корнера за 811:79. Остало је домаћем тиму 4,3 секунде за шут за победу. Промашио је Бојан Богдановић шут преко Мадсена а Марканен под кошем направио неопрезан фаул над Зупцем за поправни Хрвата.

На њихову жалост, Зубац, иначе најбољи играч домаћих вечерас, промашио је прво па је онда друго моро у нади да ће до лопте доћи неко од његових саиграча и поентирати из одбојке, али то се није десило, лопта је завршила код Финаца.

Финска је прва са пет победа и само једним поразом оним од Шведске па у наредну фазу преноси три победе. Словенија преноси две победе, а Шведска једну.

Ове три екипе селе се у групу Ј у којој се укрштају са Немачком (три победе), Естонијом (2) и Израелом (1).

Хрватска је с друге стране, не само остала без пласмана на Мундобаскет где је последњи пут наступила 2014. године, него ће због овог краха морати да игра претквалификације за наредно Европско првенство.