БАРАКУДЕ НА ДНУ БАЗЕНА: Грци прекинули хрватски сан о медаљи, наши суседи чекали 13 минута на први гол у мечу за треће место

03. 07. 2022. у 16:11

ВАТЕРПОЛИСТИ Грчке освојили су бронзану медаљу на Светском првенству у Будимпешти пошто су у мечу за треће место савладали Хрватску са 9:7.

Ватерполисти репрезентације Грчке фото: Н.Параушић

Грчкој је ово трећа медаља на светским првенствима а све три су бронзе. Претходно су ан најнижем степенику победничког постоља бивали 2005. и 2015. године. Још два пута су губили "мало финале" - 2003. и 2017.

Хрвати су се тако узалуд радовали победи над Србијом у четвртфиналу, пошто су после тога доживели два пораза. Прво их је у полуфиналу Шпанија надиграла са 10:5, а онда им је лекцију одржала и Грчка, иако то крајњи резултат не говори.

Али, "баракуде" су први гол на овом сусрету постигле тек у 13. минуту када је Букић погодио за 1:4. До краја су успели Хрвати да се врате у меч, али све је било готово када је на два минута до краја Грчка преко Јенидунијаса стигла до 9:6.

Овим поразом прекинута је серија хрватских ватерполиста од седам узастопних светских пррвенстава на којима су освајали медаље.

Најефикаснији у победничком тиму био је Какарис са три поготка, док је у пораженом тиму два пута погађао Букић.

Подсетимо, за титулу се од 20 часова боре бранилац титуле шампиона Италија и Шпанија, док ће Србија од 17 часова против САД играти за пето место. Тај сусрет моћи ћете да пратите у преносу уживо на порталу "Новости".

БОНУС ВИДЕО - Навијачи Фенербахчеа пред меч са Партизаном

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00