НИКОЛА ЈОКИЋ ИСПИСАО ИСТОРИЈУ ДЕНВЕРА: Ово никоме до сада није пошло за руком!
25. 05. 2022. у 22:16
НИКОЛА Јокић је златним словима исписао историју Денвера, он је први играч који је наступао у тиму из Колорада који је у четири године у низу био у најбољим тимовима НБА лиге.

Фото: АП
Србин је четврту сезону у низу у најбољим тимовима НБА лиге, три пута је успео да се нађе у најбољем тиму, а једном у другом тиму.
Никола Јокић је тако постао први кошаркаш у историји Денвера који је четири сезоне у низу успео да се нађе у најбољем тиму најјаче лиге на свету.
Сомборац је другу сезону за редом МВП лиге, тек је 13 кошаркаш у историји коме је то пошло за руком, а први од Мозеса Мелоуна.
Такође, први је кошаркаш у историји који је у једној сезони уписао 2.000 поена, 1.000 скокова и најмање 500 асистенција. Био је по четврти пут учесник Ол-стар меча.
Лигашки део сезоне завршио је са просеком од 27,1 поена, 13,8 скокова и 7,9 асистенција, док је из игре шутирао 58,3 одсто.
Нагетсе је из плеј-офа елиминисао Голден стејт.
БОНУС ВИДЕО: Лука Митровић добио ударац у лице
Коментари (0)