БРОНЗАНА УТЕХА: Барселона надиграла Олимпијакос, Миротић у гротлу Арене показао зашто је МВП

21. 05. 2022. у 17:59

КОШАРКАШИ Олимпијакоса и Барселоне састали су се у мечу за треће место овогодишњег издања Евролиге. Био је ово дуел две екипе које су имале тежак задатак пред собом, како се што брже физички регенерисати и емотивно вратити након најтежих пораза у сезону. На крају као победник изашла је екипа Барселоне - 84:74, иако је грчки клуб имао нестварну подршку својих навијача, који су навијали као у трансу.

Прве две деонице протекле су у беспоштеној борби, агресивним одбранама и баш ни по чему се на основу говора тела и гестикулацији играча није могло наслутити какву су спортску трагедију доживели у полуфиналним дуелима, пре само два дана. Одбрана у ниском ставу, јака контакт игра и базичне тимске кошарке обележили су прве две деонице. Обе екипе имале су добро распоређене поене, а волумен напада нити у једном периоду није зависио од појединца.

Све до минут пре одласка на велики одмор Олимпијакос је дисао за вратом Барселони, не дозвољавајући ривалу да оде на осетнију предност. Ипак, Каталонци са две узастопне тројке (Шанли, Абринес) и поенима Калатеса дошли су до резултата 45:38.  Најефикаснији у редовима шпанског тима на полувремену био је Сертач Шанли са 10 поена, код Атињана Саша Везенков и Костас Слукас имали су по седам.

А онда наставак је донео нападачку рапсодију "блаугране". Распуцао се Никола Миротић и управо његовим поенима већ после три минута игре у трећој четвртини Барселона је водила са плус 13, на семафору је било 55:42. Испоставиће се овај суфицит је био довољан да искусна и физички доминантна екипа попут Барселоне приведе меч крају.

До краја предност Каталонаца истопила се на само три поена, али је Барселона у последња два минута успела да одбије налет ривала, поново стекне двоцифрену предност и упише тријумф.

Најефикаснији у редовима победничког тима био је Никола Миротић са 19 поена, четири скока и исто толико асистенција. Њему се придружио Сертач Санли са 16 поена, занимљиво да је Турчин последњи пут више од 10 дао пре 16 утакмица.

У редовима грчког предтавника истакао се Александар Вазенков са дабл-дабл учинком 20 поена и 11 скокова. Костас Слукас је помогао са 14 кошева.

Бонус видео: Навијачи Олимпијакоса не стају и када њихови љубимци губе

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35